Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Сульфати у воді

 

Питна вода в Україні чітко контролюється Державними санітарними правилами та нормами. Це офіційний документ, який регламентує присутні у воді компоненти щодо відповідності дотримання допустимої концентрації. До його складу входить близько 20 фізико-хімічних показників, серед яких сульфати. Як вони впливають на організм людини та чому такий важливий контроль їх вмісту у воді?

Сульфати у питній воді

З хімічної точки зору, сульфатами називають солі сірчаної кислоти Н2SO4, які найчастіше зустрічаються у вигляді сульфатів натрію, калію чи магнію.

Саме визначення цього елемента у воді, за нормальних показників, майже не відображається на здоров'ї людини. Проте, разом з іншими компонентами (хлоридами, гідрокарбонатами, загальною жорсткістю) може суттєво впливати на результати хімічного аналізу та організму людини в цілому. Тому, виходячи з цього, створені відповідні норми, які вказують допустиме значення сульфатів у питній воді.

Згідно з ДСанПіНом заведено вважати наступні показники ГДК:

·         вода з-під крана та в пляшках – до 250 мг/л

·         вода зі стічних джерел, свердловин, каптажів – до 500 мг/л.

Варто зазначити, що після багатьох експериментів та дослідів, державними санітарними органами було прийнято рішення щодо можливості вживання води у пляшках або з мереж централізованого водопостачання із вмістом сульфатів до 500 мг/л, за умови, що концентрація інших показників є в межах норми.

Як сульфати потрапляють до води?

Говорячи про поверхневі природні води України, головним джерелом насичення води сульфатами є корисні копалини та мінерали, через які відбувається процес фільтрації. Саме тому, концентрація даного показника у таких водоймах, у більшості випадках, не перевищує 50 мг/л.

Щодо підземних рідин, ситуація не така примітивна. Важливу роль у засоленості ґрунтових вод відіграє географічне розташування та промисловість регіону. Тому цілком логічно, що вміст сульфатів у підземній воді України відрізняється. Їх присутність залежить від багатьох антропогенних факторів, а саме:

·         контакт із шахтними водами у промислових регіонах

·         стоки з підприємств видобування рудних копалин

·         вихлопні викиди електро-, тепло- чи атомних станцій тощо

Вплив сульфатів на організм людини

Як би парадоксально не звучало, проте переважна частина сульфатів, що потрапляють до нашого організму, ми вживаємо разом з їжею. Для того, щоб вони були відчутні для здоров'я, нам необхідно регулярно пити засолену воду, тобто де концентрація солей сірчаної кислоти понад 500 мг/л. Зазвичай, така вода зберігає інші речовини з високими показниками (хлоридами, нітратами, солями жорсткості).

Природна вода з високим вмістом сульфатів має свої характерні особливості. Зокрема, відчувається гіркий присмак від 300 мг/л, а за 1000-1200 мг/л доведений процес шлунково-кишкового розладу.

 Рішення для забрудненої води

Основними методами очищення води від сульфатів – є використання системи зворотного осмосу або іонного обміну. Важливість їх полягає не лише для вживання чистої води, а й для господарського використання побутової техніки. Адже, наприклад, технічна вода на підприємстві є агресивною, тому у багатьох випадках спостерігається процес корозії, що призводить до передчасного виходу з ладу приладів.

Найперше, що радимо зробити, перед рішенням покращити воду з-під крана – це зробити лабораторний аналіз рідини. Він допоможе визначити, які саме елементи мають перевищені значення, що набагато полегшить вибір очисної системи.

Для того, щоб фільтр для очищення працював ефективно та довгостроково, рекомендуємо звернутися за консультацією до спеціалістів. Найкращі фахівці з питань водоочищення компанії Softіs.ua пропонують свої послуги надання допомоги у сфері водопідготовки. Ми упродовж 10 років забезпечуємо всі куточки України якісним та ефективним обладнанням, яке дозволяє вживати тільки корисну та смачну воду. На сайті softіs.ua можна ознайомитися та замовити необхідне очисне обладнання.

Для консультації та допомоги у виборі, телефонуйте: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

Схожі статті
Запитати у менеджера