Чи присутній у водах України алюміній
Чи присутній у водах України алюміній? Люди, які цікавляться цим питанням можуть стикнутися з неоднозначною відповіддю, адже в інтернеті дещо суперечлива інформація щодо цієї домішки. Ми проаналізували достатню кількість лабораторних досліджень та зробили свій висновок щодо безпечності вживання забрудненої води.
Що таке алюміній та як він потрапляє до води?
Алюміній або глинець (Al) – один з найпоширеніших кольорових металів, який застосовується майже у кожній галузі промисловості. Проте це не означає, що він має вузьке поширення.
Потрапляти до води даний елемент може завдяки двом головним чинникам:
1. Природний - просочування через товщу гірської породи, яка багата на алюміній.
2. Антропогенний – під час створення реагентів для визначення хімічних речовин.
Розглянемо особливості кожного типу забруднення.
Щодо природного джерела надходження, то вагомий внесок відіграють глини та алюмосилікати. Саме в цих гірських породах міститься найбільша кількість алюмінію. Проте, варто зазначити, що алюміній знаходиться на третьому місці елементів, які мають велику концентрацію в земній корі. Тому не дивно, що у хімічних аналізах підземних вод можна зустріти Al. Щоправда, у водах його вміст зустрічається в невеликих об'ємах. Винятками є водні об'єкти, які піддалися впливу людської діяльності.
Як коагулянт забруднює воду?
Антропогенний фактор забруднення води алюмінієм полягає у тому, що для визначення певних важких металів та складних сполук (міді, свинцю, алюмінію, марганцю) використовують спеціальні коагулянти. Це хімічні речовини, які здатні зчіплювати колоїди та розподіляти їх до схожих елементів. Для їх готування використовується різноманітна кількість хімічних речовин, які в результаті можуть забруднювати рідину. Як правило, присутній у воді алюміній потрапляє саме таким шляхом. Для коагуляції, зазвичай, використовують алюміній сульфат, щоб покращити колір та реагенти для зменшення фтору.
В Україні на водоочисних станціях коагуляцію не проводять. Тому, якщо ви маєте проблему з якістю питної води, краще відразу встановити систему очищення. Видалити алюміній та різні хімічні й органічні речовини допоможе зворотний осмос. Це надсучасне обладнання, що дозволяє очистити рідину на 99,6%. Детальніше про різного типу фільтри та додаткове обладнання до них, можна ознайомитися в інтернет-магазині Softis.ua.
+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Чи присутній у водах України алюміній?
Нормативно-правові документи запровадили гранично допустиму норму алюмінію для питних вод – 0,2 мг/л. Зараз ми спробуємо пояснити, у яких регіонах цей показник перевищений та що робити у такій ситуації.
Можливо хтось здивується, проте у більшості областей України вміст алюмінію у воді не виходить за межі. Винятками є лише промислові райони, зокрема:
· Запорізька область, де розташований алюмінієвий завод
· Луганська область, де знаходиться велика кількість підприємств, які використовують алюміній як матеріал
· Миколаївська область – функціонує глиноземний завод
Не дивлячись на те, що у поверхневих та підземних водах подекуди присутній алюміній, його концентрація невисока, тому явних проявів та наслідків шкідливого впливу на людині не виявлено.
Для того, щоб перестрахуватися та покращити смак та якість питної води, а також уберегти побутову техніку від передчасного зносу, рекомендуємо встановити очисний фільтр для води. Для видалення алюмінію найкраще придбати систему зворотного осмосу. Це обладнання характеризується можливістю проходження максимально чистих та здорових молекул води, а додатковий мінералізатор забезпечить насичення мікроелементами, які необхідні для організму. Обрати ефективні фільтри та установки можна на сайті Softis.ua, де представлений широкий вибір та помірні ціни. Швидка робота наших спеціалістів допоможе правильно придбати обладнання, що буде відповідати вашим потребам та побажанням.