Причини аварійних ситуацій водопостачання
Причини аварійних ситуацій водопостачання в Україні все частіше завдають великої шкоди. Особливо це неприємне явище знайоме мешканцям великих міст. Чому ж ми майже щодня бачимо в новинах інформацію про розриви трубопроводів та аварійні відключення водопостачання?
Який стан трубопровідної системи на сьогодні?
Ми серйозно вирішили розібратися у цьому питанні, адже зрозуміли, що воно є доволі поширеним та проблемним. Зайшовши на офіційну сторінку КП «Дніпроводоканал» можна побачити десятки скарг щодо якості води з-під крана. Крім того, майже щоденно оновлюється перелік вулиць, які залишаються без водопостачання через ремонтні роботи та усунення аварійних ситуацій. У чому ж проблема масових проблем з водопостачанням у місті?
Для початку, повернемося на десятки років назад. Будівництво багатоповерхівок, а відповідно і прокладання централізованого водопостачання розпочалося ще у далеких 60-70-х рр. ХХ ст. Тоді це був план розвитку нової держави. Пройшли роки, населення міст все більше поповнювалося, з’являлися сучасніші висотки. Час від часу мешканці старих «хрущовок» стикалися з проблемами прориву каналізації та трубопроводу. Але це були поодинокі випадки, тому ніхто не запідозрював катастрофічних наслідків. А вже на сьогодні, це поширена ситуація, яка стосується майже кожного будинку. Чому так сталося? У той час, як все в країні осучаснювалося, влада не займалася питанням застарілих труб. В результаті маємо наступне: на сьогодні понад 80% труб централізованого водопостачання у Дніпрі завершили свій експлуатаційний період ще у 2010 році.
Причини аварійних ситуацій
Дані 2019 року свідчать, що зі всіх міст України тільки 4 області та місто Київ мають цілодобове забезпечення водою. Насправді це критичні показники, адже наша держава багата на водні ресурси, які можуть годувати все населення. Проте, через низку причин понад 250 тисяч людей змушені виживати завдяки бутильованій воді.
До головних причин аварійних ситуацій в Україні відносять:
1. Зношеність трубопроводу
2. Відсутність капітального ремонту та профілактичних робіт
3. Недобросовісне очищення води на водоочисних станціях, в результаті чого відбувається корозійна активність
4. Велике навантаження на каналізаційні системи
5. Пошкодження систем у результаті військових дій тощо.
Поєднуючи всі перераховані фактори, можна зробити висновок, що більшість міст України знаходяться на межі глобальної катастрофи. Тобто, існує велика ймовірність того, що з часом, ми просто залишимося без питної води. Вже сьогодні значна кількість населення скаржиться на якість води з-під крана. Для того, щоб пити чисту та корисну воду достатньо встановити якісний фільтр. Вони існують різних видів, комплектацій та мають велику цінову категорію, тому ви точно виберете щось необхідне. У разі виникнення проблеми, зверніться до фахівців компанії Softis.ua, які найкращі у сфері водопідготовки та водоочищення.
+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Наслідки аварійних ситуацій
Зараз надзвичайно складно прогнозувати наслідки всіх трубопровідних аварій. Територія Луганської та Донецької областей зруйнована більш ніж на 90%, Запорізька та Херсонські на 60% потребують капітальної заміни всієї мережі. Не є винятком місто Дніпро.
Головна небезпека розриву трубопроводу полягає у забрудненні води, після якого збільшується ймовірність виникнення епідеміологічних захворювань (ротавірус, гепатит А тощо). Задля уникнення жахливих наслідків наша країна запровадила низку програм, які спрямовані на покращення стану питної води. На жаль, від часу повномасштабного вторгнення це проблема стала не такою актуальною, тому фінансування держбюджетом припинилося.
Що робити з неякісною водою?
Все ж сподіваємося, що з часом буде належне фінансування та регулювання державних грошей, які спрямуються на заміну обладнання та водопровідних мереж. А поки що, єдиним виходом є встановлення ефективної системи очищення. Все устаткування, що представлене в інтернет-магазині Softis.ua відповідає світовим вимогам якості та має відповідні гарантійні документи. В ефективності роботи нашого обладнання вже переконалося понад 10 000 задоволених користувачів. Наше завдання – створити оптимальні умови для забезпечення всієї родини корисною та якісною водою, яку можна пити у сирому вигляді.