Основні показники питної води
Ми вже неодноразово зверталися до теми стану питної води, адже для здоров'я та відмінного самопочуття рекомендується вживати якісний продукт. І хоча відповідність на етикетці залишається виключно на совісті виробника, ми підібрали основні показники, на які потрібно звертати увагу, купуючи воду.
Органолептичні показники
Варто зазначити, що перед користуванням системою очищення рекомендується провести лабораторне дослідження води для раціонального вибору фільтра. Крім того, після довготривалої роботи системи, задля перевірки, також роблять хімічний аналіз. Для того, щоб система фільтрації працювала ефективно, а ваша сім'я вживала тільки корисну та смачну воду, рекомендуємо звернутися за консультацією до фахівців компанії Softis.ua. Ми знаємо все про водоочисне обладнання, тому точно знайдемо правильний варіант для вас.
Перше, на що звертають увагу – це органолептичні показники, тобто ті, які можна дізнатися без лабораторних визначень, а саме:
- Каламутність – показник, який у лабораторних умовах визначається завдяки приладу Бейліса, але про його наявність можна дізнатися наочно. Зокрема, на мутність вказує сіруватий відтінок та непрозорість води.
- Кольоровість – виникає за рахунок кольорових речовин, які потрапляють до води або під час перевищення певного забруднення. Для прикладу, жовтий відтінок можна спостерігати у воді з великим вмістом заліза.
- Запах – відповідає певній шкалі від 0 (немає запаху) до 5 (дуже сильний запах). Залежить від концентрації конкретного забрудника, як приклад, виразний запах (3 бали) мають води, у яких присутній сірководень. Крім того, існує градація запаху, залежно від походження (R – природне рослинне середовище; G – природні запахи процесу гниття; S – неприродна природа).
Фізико-хімічні показники
Основними складовими даної групи є: кислотно-лужний показник, загальна жорсткість, повна лужність, залізо та марганець, хлориди, нітрати, сухий залишок, сульфати. Значення цих визначень, головним чином, впливають на здоров'я людини, тому їх дотримання є важливим для підтримки злагодженої роботи організму.
- Показник рН – характеризується кількістю іонів водню у воді. Більш точне значення визначається завдяки електронним приладом (рН-метр). Проте, існують спеціальні смужки, які дозволяють за кольоровою шкалою знати число рН.
- Загальна жорсткість – сумарний вміст солей кальцію та магнію виражених в мг-екв/л. Визначається лабораторним методом титрування.
- Загальна лужність – концентрація гідрокарбонатів у воді. Про їх наявність може свідчити накип на елементах нагрівання, адже розчинені у воді іони бікарбонатів, карбонатів, кальцію та магнію випадають в осад.
- Залізо та марганець – їх присутність можливо визначити у лабораторних умовах, проте за високої концентрації – наочним методом (жовтий колір). Великий вміст впливає не лише на здоров'я людини, а й на роботу побутових приладів.
- Хлориди – зазвичай з'являються у воді завдяки вимиванню ґрунтовими водами мінералів класу хлоридів. Крім того, можуть накопичуватися через стоки.
- Нітрати – утворюються у процесі потрапляння кисню до аміаку та нітритів. Найчастіше, присутні у водах, які насичуються з ґрунтового горизонту, який піддається впливу сільськогосподарської діяльності та викидам продуктів життєдіяльності тварин (біля ферм тощо).
- Сухий залишок – сума всіх солей або ж мінералізація.
- Сульфати – одні з найпоширеніших забруднювачів, які виникають завдяки вимиванню солей із гірських порід, про цьому відбувається окиснення сірки та сульфідів. Перевищений вміст у воді вливає на роботу шлунково-кишкового тракту, тому велика концентрація є небезпечною для здоров'я.
Для того, щоб вживати корисну та якісну воду необхідно обрати ефективну систему очищення. На сайті Softis.ua представлений широкий асортимент продуктів для водоочищення та водопідготовки. Фахівці компанії надають швидку консультацію, тому у вас не виникне проблем із вибором фільтра для води.
За додатковою інформацією та замовлення товарів, звертайтеся за телефоном: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07