Міфи про воду
Вода – це один з головних компонентів життя та вагомий елемент для правильної роботи всього Всесвіту. Через питну воду ми отримуємо достатній заряд енергії та забезпечуємо гарне самопочуття. Саме вода стала найбільшим природним скарбом людства. Тому не дивно, що довкола неї існує багато тверджень та вигадок. Чи варто прислухатися до таких думок? Розвіюємо популярні припущення про воду.
Ми зібрали найбільш поширені думки людей щодо води та її використання. Відразу зазначимо, що всі твердження підлягають певним сумнівам, проте прислухатися до них чи ні, виключно ваше рішення.
-
Для того, щоб схуднути треба пити мало води.
Це найбільш безглузда вигадка, яку ми знайшли на просторах інтернету. Ні в якому випадку до цієї думки не потрібно прислухатися. Навпаки, вода пришвидшує обмінні процеси в організмі людини, відповідно відбувається швидке виведення токсинів та жирів з організму. Тому, поповнення тіла водою є обов’язковою умовою при дефіциті калорій чи фізичному навантаженні. Людина не може набрати зайві кілограми від чистої води.
-
Вісім склянок води за добу.
Прихильники цього правила впевнено вважають, що протягом дня людям потрібно не більше-менше, як 8 склянок води. Дуже дивне твердження, виходячи з того, що людський організм потребує поповнення води залежно від багатьох чинників (погодні умови, сезонність, вага, спосіб життя, хронічні захворювання тощо). Абсолютно логічним є той факт, що молодому хлопцеві, який займається спортом потрібно набагато більша кількість рідини, аніж малоактивному програмісту. Тому, ніякого зв’язку з 8 склянками (близько 2 л води) немає.
-
Не можна запивати їжу водою.
Щодо цього твердження є певні розбіжності. Проте, щоб пити воду під час приймання страв, достатньо зрозуміти декілька процесів, які відбуваються в організмі та дотримуватися простих правил. Використовувати можна виключно чисту питну воду, газовані та солодкі напої заборонені. Крім того, необхідно чітко регулювати кількість порції, адже у разі переїдання, коли шлунок повністю заповнений, вода розріджує його вміст, що призводить до розбавляння шлункового соку. В результаті важкість, здуття, печія чи нудота вам гарантовані.
-
Чим більше води, тим краще.
Насправді це зовсім не так. Як і все у цьому світі, наш організм потребує балансу. Від надлишку рідини виникає зневоднення, яке призводить до серйозних проблем. Так і від надмірного споживання рідини розпочинається гіпергідрація – водна інтоксикація. При цьому, у людини уповільнюється робота головного мозку, зникає сконцентрованість, можливі запаморочення та нудота. Тому, пити воду «через силу» категорично заборонено.
-
Вода – еліксир для молодості.
Це не так міф, як перебільшення. Достатня кількість рідини в організмі сприяє прискоренню обмінних процесів, робить шкіру еластичною, додає природного рум’янцю та освіжає. Проте, це не зовсім омолодження. Скоріше за все, вода – це один з елементів підтримки природної краси обличчя та тіла.
-
Вода не впливає на роботу мозку.
Цього твердження дотримуються люди, які не задумувалися над своєю фізіологією та не піклуються про самопочуття. Насправді ж, мозок складається понад 75% з води, тому зневоднення або ж надмірне вживання рідини одразу відображаються на його роботі. Експерименти з водним балансом в організмі можуть призвести не лише до запаморочення чи нудоти, а й до більш серйозних наслідків, наприклад виникнення тромбів в судинах головного мозку.
-
Для організму якість води немає значення.
Насправді цього хибного правила дотримується близько 85% населення. Люди вважають, що організму достатньо отримати певну кількість рідини для того, щоб він правильно функціонував. Але це зовсім не так. Висока концентрація домішок у воді негативно впливає на роботу всіх систем та відображується на самопочутті та здоров’ї.
Люди, які відповідально ставляться до свого життя, чітко контролюють рідину, яку використовують для щоденного вживання. На жаль, трубопровідні системи в Україні мають певні проблеми, адже термін їх експлуатації давно завершився. Тому, єдиним правильним варіантом для забезпечення чистою водою є встановлення ефективної водоочисної системи.
На ринку водопідготовки існує велике різноманіття фільтрів для води. Вони відрізняються способом очищення, призначенням, терміном експлуатації, вартістю тощо. Для того, щоб обрати ефективну систему очищення необхідно проконсультуватися із фахівцями. В інтернет-магазині Softis.ua представлене останні сучасні виробники та марки водоочисне обладнання, тому ви точно підберете необхідне для себе. Наші професійні спеціалісти надають безкоштовну консультацію та допомагають у виборі відповідного фільтра, який зможе задовільнити ваші потреби.