Хто забруднює воду в Україні
«Хто забруднює воду в Україні?» - це доволі поширене питання протягом довгого часу. За останні десятиліття стрімко зростає кількість заводів та підприємств, які негативно впливають на стан екологічної ситуації. Але, найбільшу загрозу промислові відходи складають для водних ресурсів. Ви тільки уявіть, що понад 70% від всієї кількості поверхневих та підземних вод не придатні до споживання. Це означає, одне - якщо не вжити заходів щодо збереження гідросфери, українці можуть опинитися на межі глобальної катастрофи, а саме нестачі питної води. Зараз ми з'ясуємо, що є причиною забруднення води в Україні та чи можна уникнути катастрофічних наслідків?
Головним джерелом погіршення стану водних ресурсів в Україні є виключно людська діяльність. Ми самі створюємо умови для того, щоб через десятки років залишитися без питної води. Всі антропогенні фактори можна розділити на діяльність:
· Сільського господарства
· Промисловості
· Побутові відходи
· Атмосферне забруднення
Далі розглянемо кожний із видів діяльності детально та спробуємо розібратися, що потрібно зробити, щоб завдяки мінімальної шкоди гідросфері.
Розв’язати проблему не якісної води допоможе встановлення сучасної системи очищення. Велике різноманіття обладнання, доступні ціни, якісні моделі та професійна допомога – все це забезпечує компанія Softis.ua, яка є лідером на ринку водоочищення та водопідготовки вже понад 10 років.
+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Забруднення води завдяки діяльності фермерського господарства
Найпоширенішими забрудненнями, які потрапляють до води у районах сільськогосподарських угідь є пестициди та ветеринарні препарати. Саме вони несуть найбільшу небезпеку підземним водам, адже для їх очищення потрібно встановлювати ефективні сучасні системи. Як вони потрапляють до води? Все дуже просто! Удобрюючи поля, домішки накопичуються у верхньому шарі ґрунту. Згодом, під час опадів, вони просочуються до верховодки, яка знаходиться найближче до поверхні. Після цього надходить до водоносного горизонту, де і залишається.
Чи можна зменшити вплив токсичних речовин на водні ресурси? Так! Щоправда, для цього необхідно провести ряд заходів, які повинні бути затверджені на державному рівні. Зокрема, запровадження контролю над використанням пестицидів, зменшення їх кількості та штраф за не дотримання вимог. Крім того, рекомендовано обробляти та зрошувати землі, які знаходяться у більшій відстані від річок, а підземна вода розташована якомога глибше.
Як промисловість забруднює воду?
Для того, щоб велика кількість заводів та підприємств завдавали мінімальної шкоди довкіллю, потрібно відповідально ставитися до утилізації стічних вод. З цим в Україні велика проблема, адже більшість систем їх очищення встановлені ще у 70-х ХХ ст. Вони не лише застаріли, а просто в не в змозі ефективно працювати. Відповідальність за належне забезпечення очисних систем для стічних вод у нашій країні не спостерігається, адже відсутній повний контроль за дотримання охорони довкілля.
Найбільш забруднені підземні води у промислових районах – Дніпропетровська, Запорізька, Донецька області. Вживати воду з-під крана у сирому вигляді там небезпечно. Проведені дослідження показали, що у більшості випадках у рідині присутні завищені показники важких металів (свинцю, марганцю, алюмінію, ртуті та інших), а також нафтопродуктів.
Забруднення води стічними водами
Це для всіх знайомі каналізаційні відходи, а також залишки життєдіяльності людини. Їх головна небезпека полягає у тому, що вони відразу потрапляють до річок, з яких надалі береться вода для центрального водопостачання. Дехто може зауважити, що з-під крана у нас тече очищена рідина. І це дійсно так! Проте стічні води накопичують у воді фосфати, біологічні відходи, які сприяють розвитку та розмноженню бактерій. Саме тому, у спекотний період ми можемо спостерігати «цвітіння» води.
Єдиним ефективним розв’язанням цієї проблеми – є встановлення сучасного обладнання на водоочисних станціях, яке дозволить мінімізувати наявність шкідливих речовин у воді.
Забруднення повітря
Ні для кого не новина, що тепло- та електростанції виробляють небезпечні викиди в атмосферу. Ви запитаєте, як вони впливають на стан питної води? Все просто – сажа, кислотні оксиди, шкідливі випари накопичуються у верхніх шарах атмосфери, а під час дощу випадають на поверхню та просочуються в підземні води. Небезпека також у тому, що накопичуючись вони стрімко розмножуються, адже для них створені оптимальні умови (вологе середовище та висока температура). Тому в ґрунт та річки потрапляє набагато більша концентрація домішок.
Насправді це далеко не весь перелік факторів, які шкодять навколишньому середовищу, водним ресурсам, зокрема.
Як зберегти питну воду?
Велика відповідальність щодо збереження гідросфери належить країні. Саме на законодавчому рівні повинні бути сформовані вимоги, які дозволять зменшити шкідливий вплив на довкілля. Щоправда, не варто забувати і про людську совість! Мало хто задумується, що навіть викидання звичайного пластику у воду призводить до небезпеки та поганих наслідків.
Як пити чисту воду?
Більш як 80% населення скаржаться на стан води з-під крана. Когось непокоїть наявність механічних домішок, інші скаржаться, що багато накипу або неприємний запах (особливо у весняно-літній період). Звісно, що вживати таку воду у сирому вигляді шкідливо для здоров'я. Тому, щоб забезпечити свою сім'ю не лише чистою, а і якісною водою, рекомендуємо встановити ефективну систему очищення. Так ви не тільки зможете пити воду відразу з-під крана, а й використовуватимете для приготування страв та напоїв рідину, що не впливає на їх смак. Перед вибором обладнання необхідно звернути увагу на декілька важливих факторів. Або просто зробити замовлення в інтернет-магазині. Професійна консультація спеціалістів забезпечить вас правильним обладнанням та смачною водою.