Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Хлориди у воді

 

Роблячи хімічний аналіз будь-яким методом, цей показник завжди є присутній. Про нього неодноразово згадують, говорячи про забруднення води та обов’язково вказують, як він впливає на людину. Мова піде про один із найбільш загадкових елементів, що входить до складу будь-якої рідини, та про який доволі сумнівна та дещо «розмита» інформація в інтернеті. Сьогодні ми відкриємо всі секрети та спростуємо міфи щодо хлоридів.

 

Часто, найперше, що спадає на думку, коли говорять про хлориди у воді – це неприємний запах хлору при дезінфекції водопроводу. Але, важливо розуміти та не плутати, що хлориди та хлорування зовсім різні поняття. Під хлоридами мають на увазі іони соляної кислоти HCl, які поєднані з катіонами. Найвідомішим для нас хлоридом є кухонна сіль (NaCl).

У питній воді виділяють хлориди як окремий елемент у вигляді Cl. Крім того, для них відведені спеціальні норми, що регулюють вміст. Згідно з ДСанПіНом, їх концентрація у воді з-під крана та в пляшках не має перевищувати 250 мг/л. Для підземних вод зі свердловин чи колодязів – до 350 мг/л. Але ж від чого залежить кількість Cl у воді?

Як хлориди потрапляють до води?

Джерелом утворення хлорид-іонів у воді є два чинники: природний та антропогенний. Перший виникає при фільтрації рідини через товщу гірської породи. Залежно від мінералу, через який відбувається рух, формується концентрація хлоридів. Як правило, у більшості поверхневих та підземних вод, їх вміст не перевищує норму. Щоправда, існують виключення, відповідно до окремих регіонів України. Наприклад, південні області мають засолені води, а кількість іонів соляної кислоти там набагато вищі від ГДК. Проте, як правило, такі води не використовують для вживання.

Іншим чинником, від якого на 80% залежить концентрація хлоридів у воді є діяльність людини. Вона спостерігається майже у всіх галузях господарства:

·         Використання природної солі для посипання тротуарів, а також дорожнього покриття у зимовий період. Після сезону матеріал разом з опадами просочується до ґрунтових вод.

·         Промислові технічні рідини, які зливаються у спеціально відведені місця.

·         Удобрення аграріями полів, наприклад хлоридом калію.

·         Утилізація твердих паливних відходів.

Даний перелік можна ще продовжувати, проте ми підібрали головні сфери діяльності людини, які найбільше впливають на вміст хлорид-іону у воді.

Як хлориди відображаються на довкіллі та здоров’ї?

Говорячи про навколишнє середовище, зазначаємо, що засолені води надзвичайно змінюють біосферу. Найпершими, хто потерпає є рослинний та тваринний світ окремої екосистеми. Багато мешканців водойм та водорості не пристосовані до зміни води, адже звикли до прісного середовища. В результаті, відбувається абсолютна зміна життєдіяльності фауни та флори.

Щодо користі чи шкоди хлоридів на людський організм, то тут чітко сформована думка – ніякий позитивний вплив для здоров’я просто не можливий. Зараз розглянемо чому саме так. Будь-який елемент, що нормується відповідно санітарних правил вже рахується токсичним, тобто здатний завдати загрозу організму. І хлориди не є виключенням. Щоправда, тут варто уточнити, що сам елемент як такої шкоди не несе, проте у компоненті з іншими іонами (кальцію, натрію, калію) впливає на роботу певних органів та відображається на самопочутті.

При регулярному вживанні засоленої води можливі проблеми із серцево-судинною системою, розвиток гіпертензії, аритмії, а також порушення у роботі шлунку та дерматологічні висипи.

Окрім фізіологічного впливу висока концентрація хлор-іону у воді уповільнює роботу побутової техніки та сприяє передчасному виходу її з ладу.

Боротьба з хлоридами

Навіть якщо вміст Cl- у вашій воді не дуже перевищує ГДК, варто задуматися про її очищення, адже у поєднанні з іншими елементами є можливість виникнення небажаних наслідків.

Найефективнішим способом зниження концентрації хлоридів у водопровідній воді є використання системи зворотного осмосу. Завдяки сучасній та ефективній мембрані, яка здатна пропускали тільки молекули води. Окрім цього, додатково зменшується вміст інших забруднювальних речовин, тому в результаті відбувається ретельне очищення на 99,6%. Зворотний осмос працює в декілька стадій, тому гарантується максимально ефективне видалення домішок.

Інший варіант, який може використовуватися для того, щоб позбутися хлоридів – це електродеіонізація, дистиляція тощо. Вони є абсолютно безпечними та мають право застосовуватися, проте є не такими ефективними.

Все сучасне обладнання, яке сьогодні пропонують виробники можна знайти на сайті softis.ua. Широкий асортимент водоочисного устаткування, змінних елементів, запчастин завжди у наявності та доступні для замовлення. Спеціалісти компанії готові надати професійну допомогу при виборі фільтра для води, тому для ефективності очищення при купівлі бажано проконсультуватися з фахівцем.

Для зв’язку з оператором, телефонуйте: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

Схожі статті
Запитати у менеджера