Що робити якщо ослаб напір з крану
З проблемою малого напору з крану стикається майже кожен користувач водопроводу. Насправді, це не така складна проблема, проте завдає вона певних незручностей – як в побутових цілях для людей, так і для техніки. Особливо це стосується фільтрів для води, адже для їх правильного функціонування потрібен певний робочий тиск.
Спеціалісти стверджують, що для комфортних побутових потреб достатньо, щоб тиск у трубах складав близько 2 бар. Винятками є техніка, яка потребує велику кількість води, наприклад гідромасаж або джакузі.
Малий потік з крану: причини виникнення
Якщо виникає дана ситуація важливо розуміти чи це є загальна проблема чи окремо ваша. Адже, якщо у сусідів також малий потік, то можливо це просто ремонт на магістралі або аварійна ситуація на насосній станції. Після точної впевненості, що неприємна подія трапилася виключно у вашій квартирі чи будинку потрібно знайти джерело проблеми. Тут існує декілька варіантів: забиття водопровідних труб; забруднення фільтра; засмічення сітки аератора. Отже, детально розглянемо кожну причину виникнення малого потоку з крану.
Однією з найпоширеніших причин є засмічення труб, адже, як правило, в багатьох вже давно вийшов термін експлуатації і до їхньої сталевої жорсткої поверхні пристають пісок, глина, іржа тощо.
Друга, не менш розповсюджена проблема, це забруднення фільтра грубої очистки. Це відбувається, коли ви прострочили заміну робочих складових. Тому важливо все змінювати вчасно. Також звертайте увагу на манометр, адже якщо його значення близьке до нуля, то велика вірогідність, що фільтр забитий іржею або брудом.
Говорячи про наступну «проблему» дехто може сказати, що це дрібничка. Проте, у багатьох випадках саме засмічення крану призводить до неприємностей у вигляді низького напору. Якщо точніше, то мова йдеться про аератор – сіточку на кінці «носика», яка дозволяє економити кількість води та регулює подачу та напір.
Усунення проблеми малого напору
Говорячи про старі сталеві труби, єдиним вирішенням є їх заміна на вироби з ПВХ, вони гладкі та менше накопичують бруд.
У випадку, коли забивається аератор або фільтр, то правильно буде їх почистити та промити водою. Як це зробити? Для цього знадобляться звичайні господарські інструменти, які, зазвичай, є у кожного чоловіка (викрутка, гайковий ключ тощо). На початку перекрийте подачу води на стояках. Після, за допомогою крана під фільтром, злийте рідину з труб. Далі потрібно розкрутити та почистити фільтр грубої механічної очистки, адже більш за все, що в середині він буде покритий іржею, а сітку замінити на нову. Відповідні дії проводять і для фільтром з манометром.
Після всіх процесів можна перевірити роботу. Орієнтуйтеся на показник манометра, який, за нормальних умов, має показувати приблизно 2 бар.
Поради фахівців
В процесі роботи спеціалісти підсумували найпоширеніші помилки, на основі яких дали певні поради, які допоможуть вам запобігти засмічення фільтрів чи труб.
- По-перше, щоб продовжити експлуатацію фільтру, їх потрібно регулярно промивати. До речі, це стосується як фільтрів холодної, так і гарячої води. Для цього достатньо буде один раз на місяць спускати воду приблизно протягом 5 хв.
- По-друге, рекомендуємо купити пару наборів сіток для заміни, щоб були однакові – це пришвидшить роботу. Адже, може бути ситуація, що ідентичної не буде в наявності чи знята з продажу.
- По-третє, захисна сітка – обов'язкова складова трубопровідної системи. Адже її відсутність дозволить великим частинкам піску чи іншим забруднювачам потрапляти до побутових приладів, що в свою чергу, може вивести їх з ладу.
- По-четверте, трапляються випадки, коли вся проблема прихована у змішувачі. На жаль, від їх несправності не застраховані навіть найдорожчі моделі.
Особиста порада від нас – якщо ви не впевнені, що зможете вирішити проблему самостійно, то краще звернутися до спеціалістів, які якісно та швидко все поремонтують. Адже, джерело неприємностей може бути приховане далеко в фільтрі.
Нагадуємо, що для отримання якісної та корисної води обов'язково потрібно встановити фільтр для води. Правильно підібрати модель вам допоможуть фахівці інтернет-магазину softis.ua.
Зателефонуйте для безкоштовної консультації: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07