Заміна змінних елементів у фільтрах для води
На сьогодні на ринку існує великий вибір фільтрів для води, відрізняються лише особливостями очистки, способом монтажу та вартістю. Та які б відмінності між ними не були, майже всі вони потребують систематичної заміни картриджа. Як це зробити, розберемося згодом. А поки що, варто зазначити, що змінювати картриджі потрібно не тільки у випадку закінчення терміну експлуатації. Звертайте увагу на якість води, адже погіршення її стану також свідчить про перехід до нового картриджу, а при виявленні неприємного запаху – дезінфекції колби.
Заміна змінних елементів у фільтрах для води
Проточний фільтр
До складу даного фільтру входить набір з трьох колб різних картриджів. В стандартному каскаді це – поліпропіленовий картридж (видаляє механічні домішки – іржа, пісок, мул); картридж, виготовлений з особливого матеріалу Ecomix, що дозволяє зменшувати вміст заліза, важких металів, марганцю; та карбонблок – відфільтровує органічні домішки, покращує органолептичні властивості води. Залежно від виробника та мети очищення, набори можуть дещо відрізнятися. Так, наприклад, для більшого зменшення твердості води замість поліпропіленового картриджа пропонують колбу з іонообмінною смолою. Отже, покрокова інструкція заміни картриджа:
1. Обов’язково перекрийте кран з холодною водою та спустіть тиск в трубах.
2. Зніміть фільтр. Після роз’єднайте кліпсу та червону трубку, вийміть її натиснувши на цангу. Все те ж зробіть і для синьої.
3. Фільтр помістіть в посудину чи мийку, після чого відкрутіть колби. Заберіть забруднені картриджі, а колби очистіть під краном.
4. Встановіть нові картриджі, як це показано на інструкції. Важливо, щоб ущільнювальні кільця були встановлені рівно.
5. Руками в корпус фільтра вкрутіть колбу. Підключайте червону та синю трубки та одягніть кліпсу. Перевіряйте надійність з’єднань.
6. Можна відкривати крани для подачі та очищеної води, встановивши перший на рівні 1л/хв. Протягом найближчих пів години відкрийте кран, щоб збігла вода. Зазвичай при правильному виконанні всіх дій, процес заміни займає не більше 10 хв.
Фільтр-глечик
Зразу попереджуємо, що в даному випадку все набагато простіше. Головне – це підібрати відповідний картридж. Для цього достатньо сфотографувати або запам'ятати модель фільтру, або ж взяти попередній картридж. Але на сьогодні створені універсальні варіанти або ж комплекти картриджів, яких, при правильній експлуатації фільтра, вистачить на рік. Отже, маючи новий змінний елемент починаємо його встановлювати. Все просто та швидко! Для початку вийміть старий картридж та під краном очистіть елементи фільтра. Новий вставте в корпус глечика і звільніть ємність від повітря (достатньо злегка потрусити), після чого до кінця його закрутіть. Перші два заходи очищеної води рекомендується вилити.
- Процес заміни потрібно проводити один раз через кожні два місяці.
Фільтр зворотного осмосу
Фільтри зворотного осмосу мають складну конструкцію та складаються з багатьох елементів: картриджі для фільтрації (3 шт), мембрана, пост фільтр, бак для води, оптиціональні мінералізатор та помпи. Кожен зі складових має робочу частину, яку періодично потрібно змінювати: комплект картриджів кожні три місяці, мембрану – один раз в рік, пост фільтр та мінералізатор – через кожні пів року.
Принцип дії даного фільтру: за рахунок фільтрів відбувається процес очищення води; через мембрану видаляються віруси, нітрати, важкі метали; після покращується смак води, за рахунок пост мембрани, в середині якої суміш активованого вугілля та спеціальних природніх елементів; очищена вода надходить в накопичувальний бак і кінцевим етапом є мінералізація для кращого смаку та наповнення води корисними мікроелементами, такими як, кальцій, магній.
Заміна складових фільтру зворотного осмосу
- Комплект картриджів префільтрів
Даний процес аналогічний заміні фільтрів, як у потрійному (проточному). Регулярність залежить від забруднення води та частотою використання системи очищення. Зазвичай, зміна відбувається через кожні три місяці.
- Заміна мембранного елемента В даному фільтрі – це найдорожча складова, проте заміна його відбувається один раз на рік. Покрокова інструкція виглядає так:
1. Перекрийте воду та обмежте доступ води до накопичувального баку.
2. Спустіть тиск, відкривши кран очищеної води.
3. Вийміть білу трубку та зніміть корпус мембрани.
4. Дістати мембранний елемент буде зручно за допомогою плоскогубців.
5. Опустіть мембранний елемент вниз тією частиною, де знаходяться два кільця, не торкаючись до нього руками.
6. Закрутіть кришку та вставте трубку.
7. Залишилося відкрити крани для подачі води та чистої води на мийці на пів години. Кран на баку також повинен бути відкритим, а для очищеної води – закрийте.
8. Рекомендується вилити перші два бака очищеної води.
9. Перевірте правильність підключення труб, щоб не було протікань.
Важливо! Закріплення та відкручення елементів відбувається сервісним ключем, що входить до складу комплекту.
Вплив заміни мембрани на роботу всієї системи Що буде, якщо ви з певних причин не замінили мембранний елемент? Відповідь проста – ви перестанете отримувати чисту та якісну воду. Щоб цього не сталося звертайте увагу на чинники, які попереджують вихід з роботи мембрани,а саме: зниження тиску з крану чистої води; накопичуваний бак наповнюється на половину.
Постфільтр
Перекривши подачу, спустіть воду з системи через кран очищеної води. Після від'єднайте кліпси та трубки зі старого постфільтру та зніміть його з кріплень. Під'єднайте новий та включіть подачу води. Для кращої роботи системний елемент замінюють регулярно через кожні пів року.
Мінералізатор
Це кінцевий елемент водоочисної системи, робота якого полягає у покращенні смакових якостей та отримання корисної води. Його заміна абсолютно ідентична заміні постфільтру.
Вчасна та регулярна заміна складових – запорука ефективної роботи фільтру та отримання смачної води. Використовуйте лише якісні фільтри та елементи для них. Не знаєте, який саме обрати?
Зателефонуйте нашим фахівцям для детальної консультації: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Ми з радістю допоможемо вам у виборі!