Вплив амонію на організм людини
Амоній, він же аміак – це азотні сполуки, що входять майже до кожного хімічного аналізу води. Часто його ще називають загальним амонійним азотом, солі якого розчиняються у воді, таким чином забруднюючи її.
Обов'язковою умовою при виявленні у воді аміаку є його усунення, тобто якісна очистка води. Це є невід'ємною складовою при роботі більшості систем водоочищення. Вся справа в тому, що вступаючи в реакцію з киснем, азотні сполуки завдають шкоди поверхні металевого обладнання (трубопроводу), а також впливають на роботу побутових приладів. Крім того, через мірний вміст аміаку у питній воді пришвидшує ризик бактеріального забруднення, погіршує органолептичні показники та впливає на рівень рН в організмі людини.
Контроль вмісту амонію (аміаку) в Україні та закордоном
Загальний вміст азотних сполук визначається виключно лабораторними методами, тому для перевірки наявності їх у воді повинен проводитися хімічний аналіз. Саме на його результати потрібно опиратися при виборі фільтра для будинку чи квартири.
В Україні діють загальноприйняті стандарти ДСанПіНу 2.2.4.-171-10, які регулюють, що концентрація аміаку в питній воді не має перевищувати 0,5 мг/л.
У країнах Європейського союзу цей показник дещо менший – 0,2 мг/л.
Щоб зробити середовище вживання води найбільш безпечним та відповідним санітарно-гігієнічним нормам важливо зробити розширений хімічний аналіз води та встановити фільтр для подальшого очищення. Саме ці кроки збережуть термін експлуатації побутових приладів та здоров'я вашої сім'ї.
Як аміак впливає на організм людини?
Науковцями підтверджено, що постійне вживання води, до складу якої входить великий вміст аміаку (амонію) згубно впливає на організм людини. Зокрема, спостерігають порушення у роботі репродуктивної та нервової систем, виявляють проблеми нирок, печінки. Часто причиною виникнення високого артеріального тиску стає вживання води з великою концентрацією аміаку з нітратами. Крім того, одним з перших, хто зазнає впливу азотних сполук наявних у питній воді, є рівень рН в організмі, тобто кислотно-лужний баланс.
Очищення води від амонію (аміаку)
Для того, щоб вибрати правильний та ефективний варіант очищення води від аміаку потрібно врахувати такі фактори:
· обов'язковий хімічний аналіз, щоб знати, яка точна концентрація аміаку;
· наявність супутніх елементів (нітратів);
· особливості фільтрів та ступені очищення;
· вартість обслуговування та експлуатації.
Виходячи з багаторічного досвіду наших фахівців ми пропонуємо свій перелік найдоступніших та ефективних методів очищення води від азотних сполук.
1. Система комплексного очищення – ECOMIX.
Представляє собою колону, яка виготовлена із корозійностійкого матеріалу. За допомогою даної установки з води видаляються:
· загальна жорсткість, яка утворює накипи на побутових приладах;
· марганець та залізо, які згубно впливають на здоров'я кісток;
· алюміній тощо.
Крім того, система ECOMIX ідеально підходить для зменшення кольоровості та окиснюваності води.
2. Система зворотного осмосу
Принцип роботи полягає у використанні спеціальної мембрани, через пори якої проходять виключно молекули чистої води. Все, що залишається поза змивається у каналізацію.
Система очищення води зворотнім осмосом – це новітня технологія, яка дозволяє отримати ідеально чисту воду, яку додатково для покращення можна наситити корисними елементами за допомогою мінералізатора.
Не залежно від того, який метод очищення ви оберете, важливо перед купівлею зробити повний хімічний аналіз води. Це допоможе краще зорієнтуватися у виборі системи водоочищення. Пропонуємо вам ознайомитися з найкращим сучасним обладнанням, яке може стати в нагоді на сайті softis.ua. Висококваліфіковані спеціалісти завжди готові вас проконсультувати та допомогти у правильному і головне ефективному виборі системи водоочищення.
Для зв'язку з фахівцем телефонуйте: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07