Утилізація картриджів
За останні 10 років значно зріс попит на сортування відходів задля збереження екології. Сьогодні майже на кожній вулиці можна побачити баки для окремих матеріалів – пластику, скла, паперових речей тощо. Лише незначна кількість користувачів водоочисного обладнання знають про те, що змінні елементи – картриджі – також можна утилізувати. Зараз дізнаєтеся, як саме.
Способи утилізації побутових відходів
Відразу варто зазначити, що в Україні діє правова нормативна база, яка регулює переробку, використання твердих відходів та передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил. Виходячи з цього, зрозуміло, що за процесом утилізації ведеться належний контроль, що позитивно впливає на стан екології сьогодні та в майбутньому.
У нашій країні існує три способи перероблення та подальшого використання відходів:
1. Спалювання. Виконують при високих температурах (понад 800°С), але окремих матеріалів. Цей варіант є дешевим, проте найбільш небезпечним для навколишнього середовища. Тому підприємства, які користуються високотемпературним спалюванням повинні встановлювати спеціальні очисні обладнання.
2. Заховання – спеціально відведені безлюдні місця – полігони, на яких відбувається закопування твердих матеріалів. Але, на жаль, вони не регулюються місцевою владою, тому за межами великих міст та населених пунктів можуть створювати техногенну катастрофу. Ви лише згадайте фури зі сміттям, які возилися всією Україною зі славнозвісного Грибовицького полігону у Львові.
3. Компостування – ідеальний вихід для переробки харчових продуктів в органічне добриво.
Чи небезпечні картриджі для довкілля?
Як зрозуміло з попередньої класифікації, що для певних матеріалів використовують відповідний метод утилізації. А з чого ж виготовлені картриджі? Та невже вони можуть зашкодити екології?
Для створення змінних елементів, як правило, використовуються суміші декількох матеріалів – поліпропілену, іонообмінних смол, активованого вугілля тощо. Тому, найправильнішим методом утилізації є високотемпературне спалювання, а при використанні на заводах очисних систем – й найбезпечнішим. Навіщо ж переробляти картриджі? Відповідь проста: речовини у процесі природного розкладання, яке може тривати понад 100 років, проникають до ґрунтового шару, а після забруднюють водоносний горизонт. Крім того, особливий негативний вплив відображається на зберіганні токсичних речовин у ґрунті. Відповідно, що овочі та фрукти, вирощені на даній ділянці будуть забруднені, наприклад, нітратами.
Куди здавати картриджі?
Якщо ви задумуєтеся над тим, щоб сортувати відходи, то картриджі бажано класти пластику. Саме його, у більшості випадків, спалюються у відповідних котлах за температури близько 900° С.
Проте, ви можете самостійно привести й здати використаний матеріал до сміттєпереробного заводу. Але тут виникає певна складність. Вся річ у тому, що на сьогодні в Україні функціонує лише два заводи – у Києві та новий у Житомирі. Враховуючи попит – це дуже мало. Щоправда, у довоєнний час були затверджені проекти для будівництва заводів із переробки сміття у декількох областях: Тернопільській, Хмельницькій, Волинській та в м. Ужгород. На якому стадії вони заходяться на теперішній час достеменно невідомо.
Великою перевагою для розв’язання питань щодо утилізації відходів є громадські проекти:
· «Україна без сміття» - організація, яка займається поширенням впровадження сортування на державному рівні. Вони популяризують безпечне та законне перероблення використаних матеріалів, а також збереження екології.
· «Зелена коробка» - проект, який не лише навчає українців сортувати відходи, а й забезпечує всіма необхідними інструментами.
В обидвох випадках є можливість оформити «Пластик Поштою». Дізнатися подробиці про відправлення товару для утилізації можна на основних сайтах організацій.
Висновок
Багато чинників впливають на подальше здоров’я та самопочуття, зокрема бережне ставлення до екології та вживання корисних продуктів найбільше відображаються на людині. Щодо утилізації твердих використаних речовин ми надали вичерпну інформацію, а щодо якості питної води рекомендуємо встановити ефективну систему очищення. Спеціалісти компанії Softis.ua вже понад 10 років працюють у сфері водоочищення, тому, як ніхто краще знають, який фільтр краще підібрати. На сайті softis.ua є широкий вибір якісного обладнання та всіх додаткових матеріалів до системи очищення. Ми надаємо безкоштовну консультацію та допомагаємо у виборі ефективної уставки.
Номери телефонів для зв’язку з фахівцями: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07