Чтому важливо заміняти картриджі вчасно
Мало хто з користувачів водоочисного обладнання задумується над тим, до чого може призвести несвоєчасна заміна картриджів у фільтрі. Наші спостереження свідчать, що переважна частина людей практикує протермінування експлуатаційного часу змінних елементів. Зазвичай, це виникає з двох причин:
-
Елементарне забування.
-
Дотримання терміну експлуатації, відповідно до рекомендацій виробника.
У цій статті ми розповімо коли саме потрібно змінювати елементи фільтра та як виробники наводять не правдиві дані щодо терміну експлуатації. Крім того, зазначимо, як невчасно встановлений картридж впливає на смак та якість питної води.
Що таке ресурс картриджів та як він визначається?
Сьогодні на прикладі системи зворотного осмосу розберемося у всіх нюансах заміни складових та з'ясуємо, який ресурс має той чи інший елемент. Нагадаємо, що маючи проблеми із якістю питної води важливо провести попереднє лабораторне дослідження, яке дозволить визначити вміст компонентів, які мають перевищення та обрати відповідний фільтр.
Найкращим та ефективним методом покращення стану води з-під крана вже багато років залишається система зворотного осмосу. Багатоступеневе очищення дозволяє очистити воду на 99,6%, а додатковий мінералізатор насичує рідину необхідними компонентами. Унікальність обладнання полягає в осмотичній мембрані, яка здатна пропускати крізь себе молекули рідини, що максимально наближені до природної молекули води. Таким чином, очищена вода має структуру ідеальної води.
Та чи знали ви, що у кожного змінного елемента існує свій робочий ресурс? Це так званий ефективний час роботи, від якого залежить якість питної води. Кожний виробник проводить перевірку певної моделі та визначає середній показник. Щоправда, більшість недобросовісних компаній проводять експертизу на чистій воді, тому відповідно, що ресурс таких фільтрів більший від реальної води з-під крана. Тому, якщо ви чітко дотримуєтеся рекомендації щодо заміни картриджа від виробника, необхідно враховувати початковий стан вашої рідини.
Ресурс картриджів змінюється в залежності від тиску подачі води до фільтра. У різних моделях системи зворотного осмосу він варіюється у межах 2,8-6,0 атмосфер. Зараз детально розглянемо кожний елемент обладнання та надамо рекомендації щодо їх заміни.
Нижній ряд системи зворотного осмосу
До картриджів цього типу відносять очисні комплекти, головне призначення яких є попереднє видалення механічних домішок, органіки та хлору. У випадку порушення роботи картриджів нижнього ряду виникає ризик пошкодження головного очисного елемента системи – осмотичної мембрани. Вона є не тільки найбільш важливою з фінансової точки, а й від її стану залежить кінцевий продукт.
Залежно від якості вашої води префільтри (три очисні колби) варто замінювати не більше аніж через кожні 3 місяці. Цей період гарантує ефективність роботи системи та правильний ступінь очищення води.
Мембрана
Насправді, після сильного забруднення префільтрів мембрана певний час в змозі затримувати солі жорсткості. Важливим чинником при цьому є факт, що під час цього процесу не зберігається пропорція зливу брудної води та чистої для пиття. За нормальних умов оптимальним співвідношенням є 6:1. У разі несвоєчасної заміни мембрани погіршуються показники TDS-метра, що свідчить про набагато більше зливання води до дренажу. Більшість виробників рекомендують змінювати осмотичну мембрану не пізніше 12 місяців.
Постфільтр
Цей елемент створений для покращення смаку очищеної води. Налагоджена робота постфільтра гарантує солодкуватий присмак та очищення бачка з накопичуваною рідиною, яка готова до вживання. Постфільтр, у більшості випадків, виготовлений із високоякісного кокосового вугілля, яке є найкращим способом для затримання органічних домішок. Не дарма, фільтри виготовляють з цього матеріалу, адже він чудово позитивно впливає на смак води. Проте, ефективність кокосового вугілля відчутна протягом 5-6 місяців. Тому, щоб дійсно відчути дію постфільтра, не затримуйте його більше, аніж на пів року.
Мінералізатор
Це шостий за рахунком картридж системи зворотного осмосу, який забезпечує достатню кількість корисних мікроелементів. І хоча він є не обов’язковим, адже рахується як додатковий елемент, його використання значно покращує кінцевий стан питної води. Оптимальний час заміни мінералізатора аналогічний постфільтру – до 6 місяців. Після цього, ефективність роботи зменшується, а у випадках дуже забрудненої води – анулюється.
Висновки
Для того, щоб зрозуміти, коли потрібно замінювати картриджі у вашій системі очищення, зверніть увагу на два чинники: стан води з-під крана та її кінцевий результат. Всі погіршення стану фільтрів обов’язково будуть відображатися на вихідній рідині. Для вашої впевненості пропонуємо рекомендовані терміни заміни картриджів.
Обладнання |
Термін роботи картриджа |
Фільтр-глечик |
2-3 місяці |
Проточний фільтр |
3-6 місяців |
Осмотична мембрана |
10-12 місяців |
Додаткові елементи |
6-12 місяців |