Чому потрібно замінювати картриджі вчасно?
Складно уявити будинок, де б не чули про систему очищення для води. Навіть жителі міста, в яких вода подається з центральної очисної станції змушені встановлювати фільтр. Чому так відбувається? Для цього існує дві основні причини – старі трубопроводи, у яких вже давно закінчився експлуатаційний строк; неконтрольоване зливання відходів підприємств та заводів. Щодо першого, то більшість труб, по яких вода подається до споживачів, були закладені ще в 60-х роках минулого століття. Відповідно за тривалий час в них утворилися осад, іржа, скупчення мулу чи піску. Саме тому, будь-яка система очищення передбачає попередню фільтрацію, яка забезпечується фільтром для механічного очищення. Розв’язання другої проблеми, а саме зливання відходів, має контролюватися на державному рівні. На даний час, більшості недобросовісним заводам та організаціям вдається забруднювати, як питну воду, так і екологію в цілому.
Переваги встановлення фільтра
Щодо основних причин, чому люди звертаються до інтернет-магазину водоочисного обладнання softis.ua зрозуміло. Але для того, щоб отримати чисту та корисну воду необхідно правильно вибрати фільтр, а також своєчасно його обслуговувати: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Якщо вам знайомі такі особливості, як неприємний запах, жовтий колір або молочне забарвлення, постійний осад в чайнику після кип’ятіння води, плями на сантехніці – це все свідчить про те, що вам необхідно встановити фільтр для очищення води. Його основним завданням є:
-
Покращення органолептичних показників
-
Зменшення вмісту солей жорсткості
-
Видалення солей важких металів
-
За потреби, додаткова мінералізація
У результаті, очищена вода буде позитивно впливати на ваше самопочуття, а також зовнішній вигляд.
Коли потрібно змінювати картриджі у фільтрі?
Важливим критерієм під час вибору фільтра – є його обслуговування. Йдеться про експлуатаційний термін змінного елемента. Відповідно, купуючи той чи інший фільтр, люди повинна бути готовою до регулярного монтажу. Насправді цей момент потрібно враховувати ще на початковому етапі, адже для багатьох стає сюрпризом, як замінити картридж. Краще орієнтуватися на терміни, що вказані виробником на пакуванні, але врахувавши також стан вашої води. Якщо рідина має сильне забруднення, то заміна картриджів рекомендується на 10-15 днів раніше вказаного терміну.
Наприклад, змінний елемент у фільтрі-глечик за оптимального стану води бажано поновлювати через кожні 5-8 тижнів. У магістральному фільтрі картридж прослужить довше – до пів року. Коли йдеться про систему зворотного осмосу, то окремі фільтри мають свій ресурс. Так, картридж попередньої очистки змінюють через кожні 5-6 тижнів, мінералізатор та постфільтр – через 6 місяців, осмотична мембрана – один раз на рік. Звісно, що ці межі є узагальненими та залежать від стану вашої води з-під крана або ж свердловини. Тому, як тільки ви помітили зміну в якості очищеної води, варто замінити картриджі.
Що буде, якщо вчасно не замінити картриджі?
Давайте на прикладі трьох найпоширеніших варіантів фільтрів пояснимо, що буде, якщо картридж не поновити.
-
Фільтр-глечик – це економічний спосіб очищення води, який є ефективним, проте розрахований на невелику кількість осіб та може забезпечити рідини тільки для пиття. На жаль, його розміри та ресурс занадто малі, щоб очистити воду для приготування їжі. Якщо користуватися одним картриджем тривалий час, то його продуктивність знижується на 60%, а подекуди й на всі 90%. У результаті ви п’єте не лише не очищену воду, а навпаки, ще більш забруднену, адже рідина може вбирати домішки, що накопичилися в забрудненому картриджі.
2. Потрійний фільтр – один з найпопулярніших варіантів очисних систем. Здатний забезпечити воду на всю родину та в достатніх об’ємах. Складається з трьох картриджів: механічний з поліпропілену або іонообмінного елементу, каталітичний та блок з активованим вугіллям. Якщо не замінити змінні елементи, то різко погіршується смак води, з’являється накип, адже не відбувається взаємозаміщення сполуки кальцію та магнію на більш безпечний натрій та калій. Ефективність системи очищення зменшується на 50-60%.
3. Система зворотного осмосу – найбільш продуктивний та ефективний варіант очистити воду. Проте саме він потребує найбільшого догляду в обслуговуванні. Почнемо з того, що на початку вода потрапляє до префільтра, який очищує рідину від механічних залишків. Якщо через 3 місяці, а то й раніше, залежно від води, картридж не замінити, пісок, мул чи іржа проходять далі. Важливо, щоб вони не дійшли до основного елемента – осмотичної мембрани, яка має чуттєві та надтонкі стінки. У результаті, заміна кожних 2,5-3 місяці картриджів префільтра буде набагато дешевше, аніж купівля власне мембрани. І це ми ще не врахували той факт, що на спіненому поліпропілені, з якого виготовлені механічні картриджі активно накопичуються та розмножуються мікроорганізми, які потім потрапляють до так званої «очищеної» води.
Сподіваємося, що ми навели беззаперечні докази того, що для того, щоб пити корисну та смачну воду не достатньо просто використовувати систему очищення, а важливо ще й правильно за нею доглядати та своєчасно змінювати картриджі.