Чому потрібно вчасно замінювати картридж
Головною частиною будь-якої системи очищення безсумнівно є картридж. Він являє собою змінний елемент, який фільтрує крізь себе рідину. Саме від його якості та періоду роботи залежить кінцевий результат та стан очищеної води. Тому не дивно, що кожен виробник, залежно від особливостей фільтра, надає рекомендований термін заміни картриджів. Як правило, у простих установках через кожні 3 місяці, у більш оснащених – 6-12 місяців.
Проте багато користувачів системи очищення згадують про заміну змінного блока тільки тоді, як помічають відчутне погіршення стану вихідної води. Так чи важливо дотримуватися вказаних заводських термінів і вчасно замінювати картриджі?
Особливості змінних елементів
Для того, щоб розібратися з даним питанням, розглянемо всі характеристики картриджів на прикладі системи зворотного осмосу. Виробники цього обладнання рекомендують проводити заміну через кожні 9-12 місяців. Та чи буде забезпечена ефективна робота через рік регулярного використання системи?
Для початку, спробуємо зрозуміти, як саме виробники розраховують дані строки експлуатації картриджів. Відразу зазначаємо, що ресурс роботи елемента вказаний з максимальною похибкою, яка, для прикладу, залежить від стану води. Логічно, що для очищення засоленої води з великою кількістю піску та мулу, мембрані необхідно витратити більше енергії, аніж для фільтрації прісної рідини. Тому термін 6-9 місяців вираховується із середніх показників якості води. Окрім цього, на термін експлуатації картриджів впливає тиск, який утворюється при подачі води до фільтра.
Розглянемо детальніше всі елементи системи зворотного осмосу:
1. Змінні елементи нижнього ряду.
Головним призначення їх є попереднє очищення води, тобто від механічних домішок. Саме після проходження через них, рідина подається до головної фільтруючої складової – осмотичної мембрани. Термін її ефективної роботи залежить від якості та призначення картриджів нижнього ряду.
2. Мембрана.
Сучасні системи очищення пропонують навіть до 24 місяців заміни картриджів. Але, в основному це майже не реально. Адже, щоб мембрана незмінно працювала до двох років, має очищатися вода, наближена до прісної. Як правило, для таких рідин не доцільно встановлювати зворотний осмос.
3. Постфільтр.
Цей елемент системи покращує смак очищеної води, надаючи їй солодкуватий присмак. Максимальний термін заміни постфільтра до 12 місяців. Це пов’язано з тим, що фільтруючий матеріал представлений коксовим вугіллям, який має властивість ефективно абсорбувати органічні домішки. Тому, для того, щоб вони не накопичувалися та не потрапляли до чистої води, рекомендується змінювати постфільтр через кожні 9 місяців.
4. Мінералізатор.
Він є не обов’язковим для використання, адже створений для насичення очищеної води корисними мікроелементами. Термін його роботи до року, проте у більшості випадків вже через 6 місяців спостерігається зменшення інтенсивності та продуктивності.
Поради щодо заміни картриджів
Не залежно від того, якою системою очищення ви користуєтеся, важливо дотримуватися порад та рекомендацій виробника. Проте, як свідчить практика, найкращий спосіб зрозуміти, коли потрібно замінювати змінні елементи – це погіршення стану та якості води.
Узагальнені терміни заміни картриджів для різних фільтрів виглядають так:
· Фільтр-глечик – до 2 місяців
· Проточний фільтр – два рази за пів року
· Мембрана – через кожні 9-12 місяців
· Додаткові елементи (постфільтр та мінералізатор) – 6-12 місяців
Головним наслідком невчасної заміни картриджа у системі очищення – є накопичення домішок у чистій воді. Тобто, ефективність та доцільність такого фільтра складає до 40%.
Якщо виникають проблеми із вибором правильних змінних елементів або водоочисного обладнання, рекомендуємо звернутися за консультацією до фахівців компанії Softis.ua. Великий досвід у сфері водопідготовки дозволяє нам реалізовувати тільки кращі варіанти для фільтрації води, як для приміських будинків, так і квартир. Із широким вибором сертифікованого обладнання можна ознайомитися в інтернет-магазині softis.ua.
Для зв’язку зі спеціалістами компанії, телефонуйте: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07