МЕТОДИ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ТА ЗНЕЗАРАЖЕННЯ ВОДИ
Мешканці міста неодноразово стикалися з проблемою неякісної води з крану. Головною причиною виникнення цього явища є висока жорсткість води та вже давно минулі строки експлуатації водопровідних мереж. На жаль, саме в трубах зберігається тисячі різних мікроорганізмів та бактерій, які призводять до захворювань різних видів. Єдиним вирішенням цього питання є дезінфекція, яка дозволить повністю або частково знищити бактерії та зберегти своє здоров'я.
Методи знезараження
Дезінфекція або знезараження є кінцевим етапом при очищенні стічних вод, яке спрямоване на покращення епідемічної ситуації людства.
Щодо методів дезінфекції, то на сьогодні, за допомогою прогресивних технологій та більш безпечніших речовин та засобів, існує достатня кількість варіантів знезараження води. Найбільш поширеними є:
- Хлорування; ·
- Очищення за допомогою ультрафіолету; ·
- Озонова обробка; ·
- Ультразвукове очищення.
Далі спробуємо розібратися в перевагах та недоліках кожного методу окремо.
Хлорування
Напевно це один з найвідоміших методів знезараження води. Широке застосування полягає у відносно невисокій вартості засобу та простому обслуговуванні. Ефективність методу залежить від правильного дозування хлору, тому не дивно, що на працівниках, що займаються даною роботою лежить велика відповідальність.
Але в цьому методі є свої мінуси.
Речовина «хлор», яка безпосередньо використовується для створення розчину знезараження здатна утворювати похідні метану, що в свою чергу є карцерогенами. Крім того, постійне вживання хлорованої води призводить до накопичення в організмі хлору, який впливає на серцево-судинну систему, органи шлунково-кишкового тракту, печінки тощо. А під дією високих температур, тобто під час кип'ятіння, у воді утворюється діоксин – в народі «гормон передчасного старіння» або «деградації».
Ультрафіолетове знезараження води
Обробка води за допомогою ультрафіолету вважається найбільш безпечною дезінфекцією в сучасному світі. А все за рахунок дієвих УФ-випромінюванням, які мають бактерицидні властивості. Для знезараження воду розміщують в спеціальні лампи з джерелами УФ-променів, при цьому структура води не змінюється та зберігаються всі корисні речовини.
До головних переваг даного методу відносять:
- просте використання; ·
- ефективніше знищення бактерій, порівняновідносять;
- вихідна вода без змінених органолептичних властивостей;
- малі витрати на електроенергію тощо.
І тут виникає одне «але»! Знезараження за допомогою УФ-випромінювання здійснюється лише попередньо очищеної води, зазвичай за рахунок магістральних або інших видів фільтрів.
Озонування
Серед хімічного знезараження вважається найкращим варіантом. У даному разі, озон є окислювачем, який бореться з вірусами та бактеріями, яких не зможуть знищити ні хлор, ні ультрафіолет. Важливим моментом є той факт, що озон не здатний до утворення канцерогенних сполук (на відміну хлору) та залишає органолептичні показники після знезараження. Але певним недоліком є вартість та обслуговування, так як цей метод не з дешевих і потребує дорогого устаткування та монтажу.
Ультразвукове знезараження
Цей метод знайшов своє застосування в господарських та побутових цілях, зокрема в системах опалення, пральних машинах або ж басейнах. Ступінь дезінфекції залежить від частоти та інтенсивності ультразвукових хвиль. Так, як це метод для вузьких меж, то і переваг чи недоліків великих тут немає. Додатковим плюсом вважається використання каламутної або ж кольорової води для знезараження.
Методи знезараження в домашніх умовах
Стикаючись з проблемою неякісної води з крану виникає необхідність встановлення різних типів фільтрів – проточних або систем зворотного осмосу. Кожен з них має свої особливості та призначення.
Проточні фільтри використовуються для покращення органолептичних властивостей, смаку та запаху. Під час роботи вода проходить трьохступеневе очищення – усунення великих домішок; пом'якшення води та зменшення хлорвмісних і органічних речовин; покращення органолептичних властивостей.
Серед виробників добрим попитом користуються фільтри марки EcoLine, Softis, Ecosoft
Системи зворотного осмосу
Найкраще вбивають бактерії та віруси. Процес відбувається за рахунок картриджів, які поетапно знезаражують воду, після чого вона в сирому стані придатна до пиття. У раніше згаданому виробника Ecosoft системи зворотного осмосу передбачають очищення в 5 ступенів: видалення іржі, хлороорганіки, мікробів та бактерій. І на кінцевому етапі насичення корисними речовинами. В результаті ви отримуєте здорову та якісну воду, яку безсумнівно можна вживати і дітям.
Магістральні фільтри
Даний тип фільтра ідеально підходить для очистки води від іржі, піску, галогенів та інших сполук. Важливо, що для холодної та гарячої води встановлюються окремі фільтри. Залежно від моделі виділяють одно-, двох- та трьохступеневі категорії:
- Одноступеневі спрямовані на видалення твердих частинок, таких як пісок, іржа тощо;
- Двохступеневі зменшують кількість органіки та боряться з неприємним запахом;
- Трьохступеневі відповідають за смак та запах води.
Важливою перевагою даних фільтрів є безпека трубопроводів та побутової техніки від корозії та накипу.
Отже, дезінфекція води сьогодні дуже розповсюджене явище і здійснюється як хімічно, так і фізично. Але для вашої безпеки рекомендуємо в домашніх умовах використовувати фільтри для очищення та знезараження. На нашому сайті softis.ua представлений широкий асортимент вибору продукції, яку ви зможете придбати. Крім того, наші спеціалісти завжди на зв'язку і готові допомогти у вирішенні будь-яких питань.
Для безкоштовної консультації телефонуйте: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07