Який фільтр вибрати для бойлера?
Жорсткість – найпоширеніше забруднення, яке можна зустріти навіть у звичайній воді з-під крана. Здавалося б, як таке можливо, адже рідина проходить багатоступеневе очищення на станції фільтрації? Річ у тім, що солі жорсткості (кальцій та магній) мають властивість накопичуватися на стінках трубопроводів. Тому зовсім не дивно, що центральні мережі, термін експлуатації яких закінчився вже понад 20 років тому, на виході забезпечують забруднену рідину.
Хоча жорстка вода немає серйозних наслідків для організму людини, проте завдає суттєвої шкоди побутовим приладам та сантехніці. Такій воді характерні певні особливості – це утворення осаду в чайнику після кип’ятіння рідини. Такому ж впливу піддаються й котли у ванній кімнаті та бойлер. Тому, для того, щоб збільшити період експлуатації обладнання рекомендується встановити фільтр. Який обрати та які особливості врахувати під час купівлі?
Якщо вам скажуть, що покупка фільтра для бойлера – це зовсім не обов’язково, то сперечатися з цим немає сенсу. Дійсно, така рідина немає на меті пити воду, тому очищення відбувається виключно на розсуд власників обладнання. Проте не варто забувати, що жорстка вода негативно відображується на зовнішньому вигляді людини. Зокрема, призводить до сухості шкіри, подразнення, а також ламкого та неслухняного волосся. Для того, щоб зрозуміти, як накип може бути небезпечним та наскільки важливим є фільтр, пропонуємо розібрати, як він утворюється.
Осад, який виникає після кип’ятіння рідини та заведено називати накипом – це результат взаємодії солей жорсткості та підвищених температур. Коли у воді перевищений вміст кальцію та магнію, які є основними елементами для утворення жорсткості, то під час нагрівання ці солі розчіплюються на непомітний вуглекислий газ та твердий осад.
Чому ж він такий небезпечний? Річ у тім, що коли ми вмикаємо в роботу бойлер, то вода починає поступово нагріватися. Якщо це жорстка вода, то при цьому відбувається процес осадонакопичення на елементах обладнання, які віддають тепло. Метал, що вкритий шаром твердих солей набагато повільніше віддає тепло. У результаті, час кипіння води суттєво збільшується. Та навіть не це є найстрашнішим! Річ у тому, що при великому нашаруванні накипу система починає витрачати більше енергії, щоб нагріти необхідний об’єм рідини, підвищуючи свою потужність. І в критичний момент, коли накипу утворилося вже стільки, що нагрівальний елемент не в змозі прокачати весь об’єм відбувається критична ситуація – у результаті сильного опору труби розриваються.
Звісно, що це найстрашніший сценарій впливу накипу на побутову техніку, яка має нагрівальні елементи, враховуючи й бойлер. Можливо ви обійдетеся простими тріщинками чи незначними дефектами, але те, що неприємностей буде немало – це точно. Тому, щоб забезпечити правильну та злагоджену роботу всіх приладів та бойлера зокрема, рекомендуємо встановити спеціальний фільтр: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07.
Навіщо бойлеру фільтр для очищення води?
Як утворюється осад вже зрозуміло, як і те, до чого він може призвести. Але невже не можна обійтися без фільтра бойлера, адже в ньому немає трубопроводів, які можуть розірватися чи пошкодитись? Дійсно, коли йдеться про необхідність купівля фільтра для бойлера, то це важливо, в першу чергу, для продовження терміну експлуатації самого обладнання. Слабким місцем тут виступають не мережі водопостачання, а нагрівальний ТЕН. Хоча й сучасні бойлери мають в середині анод для уникнення від утворення та накопичення іржі, проте він ніяк не захищає прилад від солей жорсткості. Коли трубчастий електричний нагрівач «обростає» накипом, то його спроможність зменшується на 50%, а згодом й зовсім призводить до виходу з ладу.
Найкращим способом продовжити життя ТЕНу, а відповідно, й бойлеру – це використання фільтра для пом’якшення води. У магазині водоочисного обладнання Softis можна зустріти такі декальцинатори декількох типів, хоча процес їх роботи однаковий. Вони забезпечують повну зміну води, а саме іонізують солі кальцію та магнію на більш нейтральні калій та натрій.
Використання такої системи очищення має ряд переваг :
-
Зменшення накипу на трубопроводі та нагрівальних елементах
-
Запобігання утворення забивання форсунок чи трубок осадом
-
Створення умов для неможливості розвитку мікроорганізмів
-
Відсутність білих плям на кахельних поверхнях чи сантехніці
Різновиди фільтрів для бойлера
Вибираючи декальцинатори потрібно бути дуже уважним, адже головною відмінністю є їх цільове призначення – одні підходять для питної води, інші – для технічної. Наприклад, для бойлера або крана на кухню краще вибирати перший варіант. Зазвичай, це іонообмінні або магнітні фільтри, які використовують для ванної кімнати чи миття посуду. Їх головною перевагою є довговічність та можливість пити воду після очищення. Якщо ж необхідно вибрати фільтраційну систему для пралки, то найкращим фільтром будуть поліфосфатні установки на основі солі для технічної води. Вони мають більш доступну вартість та монтуються без додаткових зусиль. Щоправда, у порівнянні з іонообмінними, мають меншу продуктивність та ефективні для води середньої жорсткості (до 6 мг/л).
Проте спеціалісти наголошують на тому, що не залежно від призначення пом’якшувачів потрібно встановити фільтр попередньої очистки для видалення механічних домішок. Це допоможе виключити потрапляння частинок мулу чи піску до «серця» обладнання. На сайті softis.ua є все необхідне обладнання, яке продовжить термін експлуатації вашої побутової техніки, а також забезпечить родину смачною та корисною питною водою.