Як вибрати глибинні насоси для колодязів
Сьогодні розглянемо один з варіантів подачі питної води за допомогою насосу з важкодоступних місць; розберемося в перевагах та недоліках даного типу насосів та дамо поради щодо вибору та встановлення.
Глибинними або занурювальними називають насоси, які подають чисту воду з криниць, водойм чи свердловин. Вони занурені у воду та працюють на глибині до 300 м.
Принцип роботи глибинного насосу
Глибинний насос складається з гідравлічної частини (знаходиться в нижній частині корпусу) та електродвигуна (верхня частина). Корпус може бути екранованим або водозаповненим. Це дозволяє електродвигуну контролювати температуру і при її підвищенні самоохолоджуватися.
Схема викачування занурювальм насосом проста: за допомогою роботи двигуна робочі колеса обертаються навколо себе, при цьому утворюється цетробіжна сила, яка дозволяє переміщати воду в середині втулки. Таким чином, підвищується тиск, який і підіймає воду по трубах.
Головним призначенням глибинних насосів є подача води в адміністративні будівлі, дачі, до приватних будинків, при зрошуванні тощо.
Переваги та недоліки насосів
Варто відзначити, що глибинні насоси, у порівнянні з поверхневими, майже не мають недоліків. Можна відзначити лише більш складніше обслуговування та монтаж.
Щодо переваг, то до головних відносять:
· низькі звукові сигнали та відсутність шуму;
· можливість охолоджуватися самостійно;
· подача води з великих глибин;
· автоматичний режим роботи.
Глибинні насоси для колодязів та свердловин
Важливо розуміти, що для колодязів та свердловин насоси мають певні особливості. Головна відмінність полягає у глибині викачування – для колодязів вона складає до 20 м, а для свердловин – до 300 м.
Особлива увага приділяється і діаметру свердловини – для вузьких створені спеціальні моделі. Вони використовуються при невеликій глибині для малих земельних площ. Такі насоси мають меншу вагу за звичайні, але при цьому довші приблизно на 30%.
Залежно від виробника насоси мають гарантійний термін (1-2 роки). Закордонні моделі відомих брендів мають термін експлуатації 15-20 років.
Головними факторами, на які потрібно звертати увагу при виборі занурювального насоса для колодязя є його робоча глибина та діаметр. Важливими показниками насосу даного типу є:
· Наявність водозабору від 9 м ( в іншому випадку доцільно встановити поверхневий насос);
· Фільтраційна система та захисна автоматика;
· Нержавіючий корпус насосу;
· Наявність датчику для контролю температури.
Якщо ви обираєте глибинний насос для свердловини, то при куплі бажано мати її паспорт, де наявні всі технічні характеристики – глибина, дебет та динамічний і статистичний рівні води. Тут є важливий момент – між корпусом насоса та обсадною колоною повинен бути технологічний простір, тому діаметр насосу завжди повинен бути менший за діаметр свердловини щонайменше на 1 см.
Незалежно від місця викачування води вибирайте лише перевірені моделі та виробників. Наші рекомендації – Wilo, Lowara, Pedrollo тощо.
Щоб насос слугував довго та надійно потрібно враховувати всі моменти вибору та монтажу, тому тут важлива професійна консультація. Наші фахівці дадуть відповіді на всі питання, а на сайті softis.ua ви зможете ознайомитися з моделями та ціновою політикою глибинних насосів.
Для порад зі спеціалістами телефонуйте: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07