Як регулювати тиск у баку зворотного осмосу?
Найчастіше основною причиною проблем подачі води з-під крана, а також до накопичувального бака є перепад тиску. Цікаво, що він може падати або підвищуватися не лише після заміни фільтра. Такі ситуації зустрічаються й у випадках тривалого користування системою очищення. Чим це може загрожувати та що робити у таких ситуаціях?
Особливості осмотичного бака
Перед тим, як з’ясувати, який тиск має бути в камері, пропонуємо розібратися, що собою представляє бак зворотного осмосу. Як правило, це посудина, в якій вміщується 8-12 літрів вже очищеної питної води. Саме сюди надходить рідина після мембранного елемента. Головним завданням бака – є забезпечення поступової та рівномірної подачі води до крана.
Конструкція та характеристики бака відрізняються залежно від моделі та виробника. Зазвичай, бак має пластиковий або металевий корпус, який розділений спеціальною полімерною мембраною, між якою розміщені два резервуари – верхній постійно зберігає воду, а нижній контролює тиск та створює «ефект всмоктування». Регулюється тиск завдяки спеціальному ніпелю, який розміщений внизу бака.
Для злагодженої роботи системи очищення важливо, щоб тиск в накопичувальному баку був у межах 0,4-0,6 атм. Якщо цей показник суттєво відрізняється, то скоріше за все, фільтр працює неправильно. Дуже зручно, що очисні системи з накопичувальною камерою для води, що представлені в інтернет-магазині softis.ua мають вже встановлений тиск. Купити за вигідними цінами всі товари для очищення води для будинку та промислових об’єктів можна тут: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Проте після встановлення системи зворотного осмосу важливо перевірити вихідний тиск, який може збитися під час транспортування або монтажу.
Інструкція, як перевірити тиск в осмотичному баку
Якщо очисна система працює неефективно або під час роботи має сторонні звуки, то однією з причин може бути саме перепад тиску в баку. Його регулюванням можна зайнятися особисто або викликати спеціального інженера з сервісного обслуговування. Якщо ви впевнені у своїх силах та маєте час на перевірку, то радимо дотримуватися такої послідовності:
-
Перекрити воду, що подається до фільтра та злити всю рідину з бака.
-
Відкрити ніпель, який зазвичай розташований під камерами.
-
Встановити механічний або електронний манометр, який покаже точне значення тиску.
Для того, щоб зрозуміти причину несправності, орієнтуйтеся на тиск 0,4-0,6 атм. Якщо він в нормі, то варто шукати іншу проблему, адже часто дану ситуацію можна сплутати з пошкодженням між камерною мембраною.
Як регулювати тиск в баку?
Якщо у вас вийшло власноруч перевірити тиск в осмотичній системі, то впевнені, що з його регулюванням не буде ніяких проблем. Тим паче, що для цього необхідний лише компресор від автомобіля або ручний насос. Ще краще, якщо обладнання матиме вбудований манометр, який регулюватиме подачу повітря. Важливо, що під час накачування тиску потрібно все робити плавно та злагоджено, а також не перестаратися з подачею, щоб мембрану не розірвало. У випадку, коли кількість атмосфер замала, то повітря подається через ковпачок ніпеля невеликими «порціями».
Трапляються ситуації, коли після збільшення тиску в баку, очищена вода не подається з-під крана. Тут потрібно звернути увагу на власне напір рідини в трубах центрального постачання. Оптимальним тиском води з крана є 3 атм. Саме цього буде достатньо для осмотичної системи. Не рідко, на заваді можуть стати перегнуті труби (особливо після монтажу чи ремонту), а також несправність картриджів чи мембрани.
У будь-якому випадку, якщо самостійно не виходить розв’язати проблему, то не потрібно старатися щось зробити, щоб не зламати всю систему. Краще звернутися до працівників сервісного центру, які швидко та професійно полагодять навіть найскладніший злам.