Як працює мембрана зворотного осмосу?
Кожен другий фахівець у сфері водоочищення знає, що найкращим фільтром для очищення води, як з-під крана, так і для потреб промисловості – є система зворотного осмосу. Важливо зауважити, що для безпечної якості вихідної води для домашнього користування необхідно додатково встановити бак-мінералізатор. Він зможе контролювати сольовий баланс рідини, роблячи його максимально корисним для організму людини.
Що таке мембрана зворотного осмосу?
Головним принципом роботи очищення води системою зворотного осмосу – є пропускання рідини через мембрану, яка видаляє понад 99% домішок, враховуючи солі важких металів. Тобто, виходить, що мембрана зворотного осмосу – це найважливіший елемент всього обладнання. Та мало хто з користувачів фільтраційної системи здогадується, що така, на перший погляд, невелика складова, виконує важливу функцію і має складну будову.
Мембрана для зворотного осмосу – це сукупність окремих мембран, які об'єднані навколо головної. Вони представляють собою намотаний лист у вигляді спіралі, виготовлений із різного напівпроникного матеріалу. Магазини водоочисного обладнання пропонують різні дюйми очисного елемента, проте поширеними для побутових потреб є дводюймові, а для промисловості – 4 та 8 дюймів. Стандартною мембраною, яка є універсальною для всіх систем вважається довжина 40 дюймів.
Щодо розмірів мембрани, то вони визначаються у площі квадратних метрах. На полицях магазинів можна знайти мембрани з площею поверхні в межах 2,7-45,0 м2.
Як вибрати осмотичну мембрану?
Сьогодні у більшості систем використовуються мембрани типу TFC – тонкоплівковий композит. Саме цей матеріал витіснив ацетат целюлози, адже вважається більш практичним та міцнішим.
Купуючи мембрани зворотного осмосу, рекомендуємо звернутися до спеціалістів, адже більшість систем мають певні нюанси. Крім того, бажано зберігати пакування від використаного елемента, на якому зазначена вся необхідна інформація, що допоможе у виборі нової мембрани. Залежно від початкового стану води, заміна мембрани буде здійснюватися через 12-24 місяці. Враховуючи, що осмотична мембрана не дешева, то важливо її відразу підібрати, відповідно вашій моделі. У цьому вам допоможуть спеціалісти компанії Softis.ua, які вже тривалий час являються лідерами на ринку водоочисного обладнання, у тому числі й кращих мембран зворотного осмосу: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Принцип роботи мембрани
Зворотний осмос – це інноваційна система очищення, яка може працювати довготривалий час та безперервно. Саме для злагодженої роботи необхідний нормальний тиск, щоб пропускати вихідну воду через тонкодисперсну мембрану. В цей час відбувається розділення домішок та молекул, максимально наближених до природної структури води. Принцип дії осмосу можна спостерігати й у природі. Наприклад, коли рослинний покрив насичується вологою з ґрунту або поглинання нирками рідини з крові. Осмос фільтрації води – це перетікання рідини від малої концентрації солей до більшої.
У випадку ж зворотного осмосу відбувається протилежна дія – домішки, що присутні у воді відділяються від чистих молекул, забезпечуючи при цьому якісне очищення високого ступеня. Забруднені солі накопичуються під мембраною, а потім надходять до дренажної системи. Саме тут присутня перехресна фільтрація, тобто, вода, проходячи через фільтр поділяється на два виходи: повністю очищення та забруднена.