Як правильно вибрати ультрафіолетовий фільтр
Для знешкодження грибків, бактерій та вірусів було винайдено новий технологічний спосіб очищення води – ультрафіолетовий фільтр. За його допомогою вода стає корисною та придатною для пиття.
Призначення УФ-фільтрів
Різного типу бактерії та мікроорганізми потрапляють до води за рахунок розгерметизації або тріщин в септику. Крім того, вони є звичними мешканцями водопроводів. Потрапляючи в організм людини вони приносять шкоду різним органам і в деяких випадках призводять до складних захворювань. Тому головним завданням ультрафіолету є знезараження і усунення небезпечних бактерій.
Застосування УФ-фільтрів
Даний тип фільтра є універсальним, тому застосовують його майже у всіх сферах, починаючи від побутових приміщень і закінчуючи закладами освіти та медицини. Єдиним місцем, де ультрафіолетовий фільтр буде недоцільним є наявність великої кількості води, наприклад, басейн. Але, все ж таки, найпопулярніше місце використання серед користувачів є побутові об'єкти (квартири, приватні будинки, дачі).
Перевагою даного фільтру є взаємодія з іншими фільтрами, наприклад, з вугільними або ж зі системою звотного осмосу.
Принцип роботи та особливості ультрафіолетового фільтру
На вигляд даний фільтр являє собою звичайну металеву колбу з кварцовим корпусом середніх розмірів, в середині якої знаходиться ультрафіолетова лампа. Саме вона є головним знезаражувачем, через який проходить вода для очищення. Залежно від виробника фільтри можуть бути доповнені окремими елементами:
· Датчик ефективності роботи;
· Скидним клапаном (щоб вода не потрапляла в магістраль);
· Датчиком протоки тощо.
Спосіб очищення води простий: вода надходить в камеру, після чого по кварцовій трубці проходить через УФ-промені (зазвичай від 2 до 200) і в результаті готова до споживання.
Тут важливо зазначити, що даний процес не вбиває всі мікроорганізми, він просто запобігає розмноженню їх у воді. Але це абсолютно достатня умова для чистої та корисної води. Головною перевагою даного виду знезараження є повна безпека для організму та відносно дешеве обладнання і обслуговування. Тому на сьогодні, це однозначна альтернатива хлоруванню!
Певним мінусом ультрафіолетових фільтрів є можливість знезараження води лише після попереднього очищення, тому дані фільтри застосовується як додаткові, а не головні.
Поради щодо вибору стерилізатора
УФ-стерилізатори вибирають залежно від призначення та завдань, які очікують від нього. Адже для приватних будинків та ресторанів чи готелів є певні відмінності та особливості. Далі пропонуємо вам декілька порад, які полегшують вибір ультрафіолетових фільтрів. До речі, з переліком наявних варіантів ви можете ознайомитися в нашому інтернет -магазині softis.ua. Отже, при купівлі звертайте увагу на такі параметри:
1. Продуктивність. Тут важливо розрахувати чи даватиме фільтр ту кількість води, яка вам потрібна. Для цього краще звернутися до консультантів, які точно знають продуктивності для різних побутових приміщень (кухонного крана, душу, пральної машини тощо).
2. Матеріал. Найчастіше дані фільтри виготовляють з нержавіючої сталі та пластику. Дивлячись з досвіду користувачів, можна зробити висновок, що перший варіант прослужить довше, але пластик є більш дешевшим.
3. Складові та комплектація. В сучасних моделях до складу входять додаткові опції, наприклад, таймер. Це зручна опція, адже дозволяє підоаштовувати очищення та подачу води відповідно вашому ритму життя та графіку. Корисною функцією деяких типів є світловукова сигналізація, яка слугує для попередження та сповіщення про неполадки чи несправність лампи. Але не потрібно збирати до фільтру всі функції, адже, по-перше, це буде відчутно гаманцю, а по-друге, серед великого переліку деякі можуть бути недоцільними.
Звісно, який обрати фільтр, це лише ваше рішення, але будьте розсудливі та спокійні у виборі. Для початку рекомендуємо перевірити воду на бактеріологісний аналіз, щоб розуміти, яку саме кількість мікроорганізмів потрібно знешкодити. Крім того, якщо вже вирішили покращити стан води за допомогою УФ-лампи, то віддавайте перевагу більш перевіреним виробникам, які не перший рік на ринку та мають відгуки та рекомендації. Серед них: українські виробники Organic та Ecosoft , польські Leader та Aquafilter, Bluefilters (Німеччина).
Якщо ви загубилися серед великої кількості асортименту на ринку та не впевнені, який саме фільтр вибрати, зателефонуйте для безкоштовної консультації нашим фахівцям.
+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Ми з радістю допоможемо вам з вибором.