Як підтримувати та обслуговувати ваш фільтр для води?
Обладнання для очищення води, як і будь-який інший елемент, має властивість забруднюватися, що призводить до зниження ефективності або навіть до виходу з ладу. Для того, щоб уникнути неприємних наслідків важливо завчасно піклуватися про загальний стан фільтра не лише ззовні, а й зсередини. Особливо це стосується приладів, що мають місткості для зберігання води, наприклад фільтр-глечик, колби проточного фільтра, а також накопичувальний бак системи зворотного осмосу. Неправильна експлуатація водяних фільтрів дуже часто призводить до появи різного типу грибків та плісняви.
Так, як різні види фільтрів мають свої особливості, то вважаємо за потрібне розібратися у найпоширеніших варіантах окремо. Що робити, щоб оминути накопичення та розвиток бактерій, а також про те, як чистити фільтр для води без шкоди для обладнання та здоров’я люди поговоримо далі.
Обслуговування фільтра-глечика
Певна частина людей знецінюють фільтр-глечик за його простоту та невисоку продуктивність, але це не означає, що його використання недоцільне. Він ефективний для води з невеликою засоленістю, а також гарно справляється з неприємним запахом та каламутністю води. Крім того, ціна на фільтр-глечик також відчутно менша, аніж на більш серйознішу установку.
Та попри скромні габарити фільтра-глечика не потрібно нехтувати його доглядом. Як ззовні, так і в середині колби мікроорганізми можуть утворювати зелений слизовий наліт. У цьому випадку необхідно ретельно промити посудину чистою водою з губкою. Якщо ж довготривалий час колба була без використання, а обростання засохли на стінках, на допомогу стають звичні мийні засоби. Головне, після повного завершення ретельно промити всі елементи проточною водою.
Порада! Очищення фільтрів для води займе набагато менше часу та клопоту, якщо проводити регулярний догляд після кожної заміни картриджа.
Потрійний фільтр: особливості експлуатації
Користувачів проточних фільтрів точно знайомі з постійним грибком, який утворюється не лише на колбах, а й шлангах та трубах. На жаль, цей процес майже є неминучим, адже вологе та темне середовище є найкращими умовами для розмноження бактерій. Проте можна запобігти зменшенню їх накопичення, регулярно проводячи очищення теплою водою або мийним засобом для посуду. Після 6 місяців, а саме такий експлуатаційний термін картриджів, цей процес робити обов’язково.
Окрім звичайного догляду, рекомендуємо використовувати також дезінфекцію всієї системи. Її можна зробити власноруч, потрібно лише придбати спеціальні реагенти (таблетки або хлоровмісний засіб). Проте, задля безпеки все ж краще скористатися послугами спеціалістів Softis.ua, які професійно проводять знезараження всіх видів фільтрів, а також кулерів для води: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Порада! Повне знезараження рекомендується робити при довгій перерві у роботі фільтра, а також у випадках, коли ви помічаєте зміну якості води.
Обслуговування фільтра зворотного осмосу
Багато спеціалістів тільки й наголошують на ефективності використання системи зворотного осмосу, але чомусь лише невелика частка розкриває нюанси, як доглядати за фільтром для води. Як у випадку з потрійним фільтром, осмотична система піддається впливу бактеріального обростання зеленню, а також не патогенними грибками. Завдати значної шкоди організму вони навряд чи зможуть, але зменшити продуктивність та якість очищеної води – точно!
Найбільше страждають колби префільтра, до яких потрапляє вода з-під крана, а також шланги для спускання концентрату в стоки. Всі інші елементи системи зворотного осмосу майже не піддаються шкідливому впливу мікробіологічного світу, адже до них надходить вже профільтрована рідина. Саме тут постає нагальне питання – чим чистити фільтр для води?
Для домашнього знезараження існують спеціальні таблетки, які є більш практичними та безпечні, в порівнянні з всім відомою хлоркою. Якщо ж ви вирішили зекономити, то важливо брати чітку норму відбілювача для знезараження, щоб не завдати шкоди ні обладнанню, ні собі. Як правило, доза має становити не більше 60 мл. В домашніх умовах процес дезінфекції не складний, головне правильно виконати послідовність дій з монтажу обладнання.
1. Перекрийте подачу води на кранах бака та спустіть залишки рідини з системи.
2. Зніміть картриджі для механічного очищення, а осмотичну мембрану помістіть до холодильника.
3. Так, як дезінфекційна речовина розміщується в колбі 1, то 2 та 3 потрібно вкрутити по ходу течії води, а замість мінералізатора вкрутити білу трубку.
4. Після додавання речовини потрібно витримати 15-20 хв, після чого подати воду, завдяки кранам подачі та питної води. Згодом має з’явитися запах хлорки, тому систему потрібно залишити на 2-3 год, перекривши крани подачі.
5. Кінцевим етапом є відкриття крана на мийці та ретельна промивка системи. У середньому зливається два баки, щоб повністю уникнути запаху речовини, що дезінфікує.
Порада! Важливо чітко дотримуватися правил безпеки, а в разі невпевненості чи сумнівів краще звернутися до сервісного центру Softis.ua.