Дезінфекція питного фільтра
Як і будь-яке інше обладнання, фільтри для води мають свій термін експлуатації та робочий ресурс. Він залежить він початкового стану води, правильного користування системою, а також її доглядом. Однією з головних причин погіршення стану води після очищення – є несвоєчасна заміна картриджів або тривала перерва у роботі обладнання. Найчастіше остання ситуація спостерігається у сезон відпусток, коли система не випрацьовує свій звичний графік. Саме у таких випадках потрібно провести дезінфекцію питного фільтра, задля ефективності його роботи та уникнення передчасного виходу з ладу.
Сьогодні ми підібрали найпоширеніші проблеми споживачів щодо догляду за водоочисним обладнанням. У цій статті дамо відповіді на такі питання:
· Коли потрібно консервувати фільтр?
· Терміни обов’язкової дезінфекції обладнання
· У воді сторонній запах: що робити?
· Методи знезараження обладнання
Догляд за водоочисним обладнанням
Розглянемо найпростіший варіант використання фільтра системи зворотного осмосу у літній період у сезон відпустки. Хоча насправді експлуатація нічим не відрізняється від магістральних чи проточних фільтрів, достатньо просто попіклуватися про безпеку.
Як правило, на відпочинок ми витрачаємо 14-20 днів. Якщо вдома нікого не залишається, то за цей час обладнання буде в стані спокою, адже немає потреби у подачі та очищенні води. Для того, щоб перестрахуватися від можливих проривів труб, рекомендується просто перекрити кран холодної води та унеможливити доступ надходження рідини до осмотичної системи. Говорячи про термін до 25 днів, зливати воду з накопичуваного бака перед відпусткою не має потреби. Це потрібно зробити вже після повернення додому. Більш того, цей процес рекомендується повторити декілька разів. Це необхідно для того, щоб свіжа вода ретельно промила стінки накопичуваного бака, адже під час застою води на них могли накопичуватися різні мікроелементи.
Певна частина людей вдається до радикальних методів та консервує систему. Проте ми не бачимо у цьому такої необхідності. Більш якісно провести очищення та навіть дезінфекцію фільтра для води рекомендується після простою обладнання понад місяць. У випадках ще тривалішого періоду також необхідно звернути увагу на змінні елементи. Картриджі, як правило, також мають бути встановлені заново.
Знезараження системи зворотного осмосу
Звертаємо вашу увагу, що на ефективність та якість очищення води впливає не тільки своєчасна заміна елементів, а й регулярна дезінфекція систем очищення води. Так, планове знезараження для осмотичного обладнання має проводитися хоча б раз на рік, за умови злагодженої роботи та задовільного стану очищеної рідини. Також повне знезараження рекомендується після тривалого простою приладу.
Насправді це тільки на перший погляд, може здатися, що дезінфекція питного фільтра – це складний та довготривалий процес. Наше життя полегшуються сучасні технології, які вже давно винайшли засоби та матеріали для безпечного очищення обладнання в домашніх умовах. Для цього достатньо придбати спеціальний картридж для дезінфекції. Він є найпростішим з точки зору використання та досить ефективним у роботі.
Щоправда, можна дещо зекономити та витратити свій час, обравши для дезінфекції систем очищення води звичний нам гіпохлорид натрію (в народі «хлорка»), а також спеціальний таблетований активний хлор чи відповідні засоби для знезараження. Ознайомитися з повним переліком необхідних матеріалів, а також отримати професійну консультацію щодо будь-яких питань, пов’язаних з водоочищенням можна на сайті Softis.ua або за телефонами гарячої лінії операторів: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Як правильно знезаражувати осмотичну систему?
Порядок дій дезінфекції системи зворотно осмосу:
1. Перекрийте на системі кран подачі води та встановіть положення «закрито».
2. Спустіть тиск з накопичуваного бака, почергово відкриваючи та закриваючи кран для очищеної води.
3. Проведіть зняття спочатку картриджів, а потім мембрани. Останню потрібно обережно завернути у поліетилен та зберігати у холодильнику за температури близько +5°С.
4. Під’єднайте трубку для подачі очищеної води до 2 та 3 колб.
5. Матеріал для знезараження засипайте в колбу 1, наповніть її водою та закрутіть.
6. Ввімкніть крани подачі води та очищеної рідини. Після цього має з’явитися характерний запах засобу для дезінфекції.
Для повного видалення бактерій достатньо почекати близько 30-60 хв, після чого зробити зворотні операції: злити воду, приєднати крани, відновити подачу води. Обов’язково після процесу знезараження злити 1-3 рази всю воду з накопичуваного бака задля повної відсутності запаху.
Пам’ятайте, що правильний та своєчасний догляд за системою очищення – це запорука ефективної роботи та продовженої експлуатації. Якщо ви не бажаєте витрачати власний час на процеси дезінфекції питних фільтрів, покладіться на спеціалістів Softis.ua, які здійснюють обслуговування з виїздом додому.