Дезінфекція криниці або колодязя
Багато власників дач та приватних будинків збувають про те, що дезінфекція криниці або колодязю – це необхідний процес для здорової води. Існує багато причин, які можуть вказувати на те, що потрібно провести очищення водозабору. В цій статті ми розповімо, як правильно очищувати воду у криниці та у чому полягає важливість цього процесу.
Коли потрібно дезінфікувати колодязь?
Найперше, що вказує на те, що стан води у колодязі погіршився є зміна органолептичних показників. Їх ви можете особисто побачити або відчути – це каламутність, неприємний запах або зміна кольору. Ці показники можуть свідчить про розмноження бактерій, які негативно впливатимуть на стан вашого організму (як правило, викликають діарею). Другим фактором, на який потрібно звернути увагу – це велика кількість механічних домішок (мулу чи піску). Їх поява, наприклад, може бути спровокована розгерметизацією внутрішніх обсадних кілець.
Важливо зрозуміти, що нехтування цими ознаками може призвести до повного застою води та унеможливлює вживання такої рідини навіть для приготування страв. Отже, що в такому випадку робити?
Підготовка криниці до дезінфекції
Компанія Softis.ua рекомендує власникам криниці встановити на дно механічний фільтр, який допоможе очистити рідину від мулу та піску. Не знаєте, який обрати? В інтернет-магазині softis.ua представлений широкий вибір магістральних фільтрів механічного очищення. Для більш детальної інформації зверніться до спеціалістів:
+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Якщо ваша криниця немає ніяких систем очищення, а стан води бажає кращого, пропонуємо вам рекомендації, як підготувати водозабір до дезінфекції. Отже, дотримуйтеся такої послідовності:
1. Викачайте всю воду.
2. На спеціальному тросі необхідно спуститися в шахту та почистити обсадні кільця. Якщо є можливість, то очистіть дно – виберіть мур та всі домішки, які там зібралися.
3. Після повного очищення потрібно продезінфікувати поверхню та щільно загерметизувати.
Дезінфекція криниці або колодязя
Для більшої ефективності та доцільності, дезінфекція проводиться повністю всієї поверхні. Існує два способи, які дозволяють це зробити:
1. Дезінфекція хлором.
2. Ультрафіолетове знезараження.
Перший варіант є небезпечним, тому необхідно чітко дотримуватися правил безпеки – одягати респіратор, рукавиці та використовувати рекомендаційне дозування хлору (10 г на літр води у колодязі).
Другий спосіб – безпечніший, проте не завжди практичний, адже не у всіх є можливість купити ультрафіолетові лампи.
Висновок
У сучасному світі є більш доречні варіанти очищення та дезінфекції криниці. Одним із таких варіантів є встановлення профільних фільтрів.
Обрати водоочисне обладнання можна на сайті компанії Softis.ua. Тільки сертифіковані продукти світових брендів, які значно полегшують життя. Наддавайте перевагу тільки корисній воді, а про її стан попіклуються наші фільтри. Вже протягом 10 років працюємо задля вашого задоволення!