Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Аквапорини у системі зворотного осмосу

Поняття «аквапорини» у системі зворотного осмосу стало відомим завдяки дослідженням біохімічних процесів, які відбуваються в організмі людини. Що спільного між аквапоринами та очищенням води? Зараз спробуємо з'ясувати.

Чому називають «зворотний осмос»?

На сьогодні, багато людей та підприємств використовують систему зворотного осмосу для покращення стану води. На перевагах та особливостях цього методу ми вже неодноразово наголошували. Закритим залишається питання назви – чому саме «зворотний осмос»? З наукової точки зору осмосом називається одностороння дифузія молекул через напівпроникну мембрану від рідини з більшою концентрацією до рідини з меншою. Більш зрозумілими словами, осмос – це процес переміщення рідини через фільтраційний елемент. У цьому випадку, мембрана системи очищення зможе пропустити лише ті молекули, що найбільше схожі до природної молекули води.

Принцип роботи системи, певною мірою, запозичений від основ осмосу, що відбувається у природі. У всіх живих організмах осмос відповідає за підтримку форми. Цей процес проходить у вигляді поглинання або стискання води та залежить від вмісту солі клітинного середовища. У результаті відбувається контроль водного обміну у клітинах.

Саме з цього випливає назва системи очищення, адже в ній відбувається протилежний (зворотний) процес: під дією високого тиску очищувана вода поділяється на знесолені молекули води (природні молекули) та концентрат забруднених речовин. Найчастіше мембрани зворотного осмосу використовують для опріснення води на електростанціях, промислових та очищуваних підприємствах, а також для виготовлення бутильованої води. Щоправда, у процесі роботи власники стикаються з низкою недоліків, зокрема:

-          інтенсивне забруднення призводить до виходу з ладу мембрани;

-          обов'язкова підтримка високого тиску;

-          регулярна заміна мембрани (два-три рази на 5 років).

Замовити ефективну систему очищення для будинку чи квартири можна на сайті Softis.ua або зателефонувавши:

+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

Що таке аквапорини?

Розглядаючи систему зворотного осмосу варто звернути увагу на аквапорини – спеціальні білкові протеїни, які знаходяться в середні мембрани. Їх головним призначенням є притягування тільки чистих молекул до клітини води. Саме такий процес відбувається під час проходження води через осмотичну мембрану.

Поняття «аквапорини» стало відомим після того, як у 2003 році молекулярний біолог Пітер Егре та біохімік Родерік Маккіннон отримали за своє відкриття Нобелівську премію. Їх робота полягала у виявленні аквапорин в організмі людини. Мало хто знає, але в нашому тілі присутні мембранні протеїни, які впливають на обмінні процеси та слугують для підтримки форми. Серед відкритих білків виділяють:

-          аквапорин-2 – входить до складу ниркових клітин. При порушенні в гені можливе виникнення рідкісної хвороби – нефрогенного нецукрового діабету;

-          аквапорин-1, точніше його фрагмент є елементом резус-фактора в крові людини;

-          аквапорин-0 (МІР) – входить до складу кришталика ока. При його зміні виникає катаракта, помутніння та інші хвороби очей.

Як очистити воду?

Маючи проблеми з якістю води з-під крана, важливо обрати ефективну систему очищення. Сьогодні ми відкрили невеликі особливості системи зворотного осмосу, яка вважається однією з найкращих методів покращення стану води. Незалежно від того, який саме фільтр ви плануєте встановити, рекомендуємо звернутися до фахівців водоочисного обладнання для детальної консультації та допомоги. З найкращими моделями обладнання можна ознайомитися в інтернет-магазині softis.ua. Ми знаємо все та навіть більше про очищення води, адже вже понад 10 років забезпечуємо споживачів якісним та ефективним устаткуванням.

Разом з нами, смачна та корисна вода – це реальність!

Схожі статті
Запитати у менеджера