Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Залізо у воді двух та трьохвалентне

У багатьох випадках до складу питної води входить такий елемент, як залізо (Fe) – це необхідний компонент для здорового стану організму. Проте у великих кількостях користь від нього зменшується. У цій статті ми детально розберемо, як наявність сполук заліза впливає на організм людини та що робити при надлишковому вмісті їх у воді.

Залізо у питній воді

Залізо, що входить до складу питної води може бути у трьох видах:

ü  двовалентне (Fe2+) – розчинене залізо, яке не можна побачити у воді. Проте окислюючись, перетворюється на тривалентне, при цьому вода отримує жовте забарвлення. Наявне в артезіанських водах.

ü  тривалентне (Fe3+) – нерозчинене у вигляді іонів. Входить до складу поверхневих вод.

ü  нерозчинений гідроксид Fe(OH)3.

Так, як всі хімічні сполуки мають негативний вплив на організм людини, то в Україні та країнах ЄС діють встановлені допустимі нормативні значення вмісту заліза у воді. У нас це значення не повинно перевищувати 0,2 мг/л, за кордоном – 0,3 мл/л.

Як вміст заліза у воді впливає на людський організм?

Для початку варто зазначити, що не лише на стан здоров'я відображається перевищений вміст заліза. Перше, з чим стикаються власники неякісної води – це з господарськими незручностями, а саме: жовтий осад на кахельних поверхнях та побутових приладах, коричневі залишки іржі тощо. Крім того, через надмірну кількість заліза зменшується спроможність трубопроводів та термін експлуатації сантехніки.

Але викликати проблеми можуть як надмірні показники заліза, так і його нестача. Зокрема, недостатня кількість Fe2+ та Fe3+ в організмі людини може привести до наступних симптомів:

ü  Погіршення стану шкіри, волосся, нігтів;

ü  Запаморочення та відчуття постійної втоми;

ü  Зменшення апетиту та дратівливості;

ü  Сонливості та зниження імунітету тощо.

Великий вміст розчинених та нерозчинених іонів заліза в організмі людини може супроводжуватися:

ü  Порушенням процесу метаболізму та роботи шлунково-кишкового тракту;

ü  Погіршення стану селезінки та нирок;

ü  Нестабільний сон та слабкість;

ü  Одна з ймовірних причин виникнення онкологічних захворювань.

Виходячи з перелічених показників, важливо звертати увагу на хімічний склад води, яку вживаєте щоденно. Компанія Softis пропонує зробити експрес-аналіз, щоб бути впевненими у якості питної води.

Очищуємо воду від заліза

Говорячи про тривалентне залізо, його наявність у воді легко побачити – залишки іржі та органічні сполуки – ці забруднення видаляють за допомогою механічних фільтрів. Щодо двовалентного (розчиненого) заліза такі способи очищення не варто застосовувати, вони не будуть ефективні. У цьому випадку найкращими варіантами є:

1.        Знезалізнення води системою BIRM. Вона дозволяє окислювати двовалентне залізо завдяки спеціальної засипки. Після цього утворюється тривалентне, яке видаляється за допомогою механічних фільтрів.

2.      Система зворотного осмосу. Вважається найкращим методом очищення. Завдяки спеціальній мембрані, яка має отвори менші, аніж іони заліза, забруднення затримується на сітці.

3.      Окислення за допомогою перманганату калію. Цей реагент вступає в реакцію з водою, окислюється та відфільтровується. Це чудовий варіант для очищення води з великим вмістом заліза (до 15 мг/л). Головною вимогою цього метода очищення є відповідність рН – менш як 7.

Наша компанія допоможе підібрати ефективну систему очищення, відповідно до вашої води. На сайті softis.ua представлений великий асортимент обладнання для очищення в приватному будинку, з-під крана; залежно від типу забруднювача та об'ємів використаної води. Наші висококваліфіковані спеціалісти завжди готові проконсультувати та допомогти у виборі.

Для консультації та замовлення системи очищення переходьте в інтернет-магазин softis.ua або телефонуйте: 

+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

Схожі статті
Запитати у менеджера