Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Чому вода неприємно пахне та як із цим боротись

Часто люди стикаються з проблемою неприємного запаху води з крану. Зазвичай, в малих концентраціях, це не несе ніякої шкоди для здоров’я, проте це явище змінює смакові властивості страв та завдає людям не малих клопотів. Неякісна вода – саме це головна причина запаху. Забруднювач може потрапляти у воду як зі свердловини, так і на  шляху до крану. Для визначення цього, потрібно провести хімічний аналіз води.

Зараз ми розглянемо найбільш поширені варіанти неприємного запаху та розберемося, як з ними справлятися.

Нормативи щодо якості води

Всесвітня організація охорони здоров’я створила загальні стандарти щодо якості питної води для фізичних або ж органолептичних властивостей – запах, присмак, колір, прозорість тощо. На сьогодні, в Україні діє ДСанПіН, в якому є нормативи за оптимальних умов – температури +20°С та нагріванні +60°С. щодо фізичних властивостей, нормальною  вважається вода, яка не перевищує 3 бали до кожного з показників. У випадках, коли це значення вище спостерігається виражена каламутність, неприємний присмак та смак.

Головні причини неприємного запаху води

Одна з поширених причин – це наявність металевих труб та розповсюдження бактерій. Тут потрібно зрозуміти, що вода здатна взаємодіяти з водоростями та мікроорганізмами, що входять до її складу. Крім того, іноді сторонній запах може з’явитися від хімічної дезінфекції. Варто зауважити, що вона не шкідлива для здоров’я. Не можна і оминути забруднення навколишнього середовища, викиди в екосистему забруднюючих речовин тощо.

У воді неприємний запах поділяють на природній – рибний, земляний, болотяний, сірководневий тощо; та штучний – хлорний, лікарняний, феноловий та інші.

Сірчаний запах у воді

Даний запах в народі отримав назву «тухлих яєць». Насправді ж, виникає він за рахунок сірчаних бактерій, які є безпечні для здоров’я. Бактерії розмножуються тоді, коли їм не вистачає кисню (глибинний колодязь). Сірководень – це газ, водні джерела затримують його, тому з крану і відчувається сторонній запах. Відповідно, якщо дати воді відстоятися, то за деякий час сірководень вивітрюється.

Якщо ви спостерігаєте постійне забруднення, то потрібно шукати місце ураження. Для цього важливо дати доступ кисню до закритого простору колодязю, каналізаційної системи тощо. Трапляються ситуації, коли сірководень чути з бойлера при нагріванні води. Це говорить про розвиток бактерій. Тут головне знайти місце їх розмноження. Це може бути система розподілу води або ж свердловина. І в тому, і в іншому випадку потрібно включити максимальний напір для доброї прокачки та заміни води. Якщо запах не зникає потрібно звернутися до лабораторії для хімічного та бактеріального аналізу.

Неприємний запах стічних вод

Говорячи про сторонній запах стічних вод, то головною причиною його утворення є каналізаційні бактерії. До крану вони не потрапляють, проте виділяють шкідливий газ, який накопичується біля раковини. Тому виникає враження, що так «пахне» вода. Така ситуація свідчить про несправність каналізаційної системи та відсутність або ж неправильність витяжки.

Проблеми можуть виникати і при нагріванні води до малих та середніх температур (до 40°С). Тобто, щоб вбити бактерії це не достатня температура і вони продовжують розмножуватися. Тому, щоб такого не виникало, слідуйте наступним правилам:

-          Злийте воду з бойлера і розподільчої системи;

-          Наповнивши бак водою, вмикайте бойлер на повну потужність до повного нагрівання протягом 10-12 год;

-          Після обов’язково злийте воду та налийте чисту.

Для того, щоб зрозуміти звідки береться неприємний запах – з труб чи забруднена сама вода, достатньо набрати невелику ємність води з крану. Якщо вона не має запаху – це означає, що забруднені труби чи вся система. В іншому випадку – проблема у воді.

Неприємний запах зі свердловини

Найбільш поширеними сторонніми запахами із свердловини є: наявність сірководню, іржі, аміаку, болотяний або ж земляний запах. Найнебезпечнішим є запах йоду, що свідчить про просочування промислових відходів до водоносного горизонту. У такому випадку, вживання води категорично заборонено. Якщо у воду потрапляють азотовмісні речовини можливий запах тухлості чи  риби.

Важливо відмітити, що запах – це не єдиний показник якості води. Потрібно звернути увагу на прозорість та колір. У випадку їх зміни виникає вірогідність забруднювача у воді. Для прикладу, темно синя до чорного вода – це результат наявності нафтопродуктів у свердловині.

Наявність болотяного запаху

Даний запах говорить про наявність різних бактерій, органічних сполук та водоростей. Головна  проблема полягає у його видаленні, адже це складно. Для більшої ефективності потрібна адсорбція активованим вугіллям. І лише через поступові очищення можна позбутися запаху.

Усунення небажаного запаху

Найефективнішим способом покращення стану якості води є фільтраційне очищення.  Розглянемо основні види:

-          Попереднє очищення застосовується при неглибокій свердловині. Процес полягає у відстоюванні води та взаємодії її з певними реагентами. При цьому важливо зробити хімічний аналіз.

-          Усунення сірководню відбувається трьома способами. Фізичний – барботування води – за допомогою компресора вода насичується киснем, що пришвидшує вивітрювання газу. Хімічний – взаємодія води з реагентами, наприклад, сірки.

-          Сорбційний – осідання сірководню та подальше відфільтрування.

Наявність будь-якого стороннього запаху, кольору чи присмаку свідчить про неякісну воду, яка може не просто змінювати смак страв, а й бути шкідливою для здоров’я. У цьому випадку важливо підібрати правильну систему очищення для покращення стану води. В нашому інтернет-магазині softis.ua ви знайдете великий асортимент товарів, а наші фахівці з радістю вас проконсультують та допоможуть у виборі.

Звертайтесь за номерами: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

Схожі статті

Незалежно від того, чи дотримуєтеся ви абсолютно здорового харчування, використовуючи для очищення води систему зворотного осмосу, ми рекомендуємо додатково використовувати мінералізатор.

Детальніше

На сьогодні на ринку існує великий вибір фільтрів для води, що відрізняються лише особливостями очищення, способом монтажу та вартістю. Але які б відмінності між ними не були, майже всі вони потребують систематичної заміни картриджа.

Детальніше

Суть будь-якого процесу очищення води - в її проходженні через умовний фільтр, здатний затримати/знешкодити будь-яке забруднення, домішки, бактерії та інші шкідливі речовини.

Детальніше

Запитати у менеджера