Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Звідки беруться хвилі, припливи та відливи

 

 Воді, як і будь якій рідині притаманний рух – вона здатна текти, міняти свою форму, переміщуватися, утворювати хвилю тощо. За рахунок цієї особливості в природі існують такі явища, як припливи та відпливи. Зараз ми спробуємо розібратися, як вони виникають та яку небезпеку несуть.

Хвилі морів та океанів

 Хвилі виникають за рахунок фізичних властивостей води. Для прикладу, кинувши предмет у воду, ми побачимо рівномірні хвилі від центру. Це обумовлено тим, що предмет передає свою енергію воді та розповсюджує по всій площі. Причиною такого явища в морях та океанах є не енергія предмету, а вітрова робота на водневу поверхню. Приблизно це має такий вигляд: за рахунок дії вітру утворюються малі брижі (мікрохвилі), які збільшуються з підсиленням вітру. Відповідно чим сильніше дме останній, тим більша буде морська хвиля. Так, при сильному урагані, як правило, спостерігається шторм.

 Причиною утворення хвиль можуть бути і поштовхи на океанічному дні за рахунок виверження вулканів, опущення западин тощо. Коли відбувається даний процес, на Землі, в більшості випадків спостерігається землетрус. Проте буває, що западини погашаються водою і ніяких поштовхів немає. Саме ці умови є головними у виникненні цунамі – підняття хвилі на десятки метрів, які зносять та затоплюють все, що їм зустрічається.

Причина припливів та відпливів в океані

 Тут варто згадати фізику та гравітаційне поле Землі, яке тримає все на планеті, і океанічну воду в тому числі. Але на попередніх мають вплив також Місяць та Сонце зі своїми силами тяжіння. У тому випадку, коли сили трьох чинників налаштовані під одним кутом відносно один одного виникають звичайні припливи або ж квадратурні.

 Коли Земля, Місяць та Сонце розташовуються в один ряд – утворюються сильні припливи. Така ситуація спостерігається два рази на місяць(коли місяць повний та в молодик). Звідси і пішла назва – сизігійні (в астрономії – розташування планет на одній лінії).

 У світі зафіксовані найвищі океанічні припливи, висотою 16 м (канадська затока Фанді), найменші ми іноді навіть можемо не помітити. Щодо морських, то максимальна висота хвилі складала 12 м в Охотському морі.

Небезпека припливів та відпливів

 Як і кожний процес на Землі, припливи та відпливи мають свої негативні сторони. Зокрема, це стосується річок та заток, які переповнюються морською водою, а в момент відпливів навпаки – спустошують. При цьому, звужується гирло річки, за рахунок чого хвиля піднімається за течією. Висота її може досягати до 10 м, а швидкість – 40 км/год. Для прикладу, на р. Амазонка під час припливу та відпливу хвиля висотою 4 м, а швидкість її 25 км/год.

 Географічне розташування нашої країни обумовлює не критичні показники хвиль при явищі припливів та відпливів. Проте, вода, потрапляючи до гирла річки змінює її склад, після чого потрапляє до водоочисних станцій міста і згодом до наших домівок. Та не завжди ми отримуємо з кранів чисту та придатну до пиття воду. В цьому випадку, рекомендуємо вам встановити якісну систему очищення, яку ви з легкістю зможете вибрати в нашому інтернет-магазині Softis.ua або звернувшись за консультацією до спеціалістів за номером:

+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

 

Наші фахівці завжди вам допоможуть у вирішенні проблеми.

Схожі статті
Запитати у менеджера