Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Звідки береться алюміній у воді та що з цим робить?

 Дослідження останніх років показують, що у природній воді міститься близько 30 різних типів домішок. Лікарі стверджують, що саме забруднена вода у 50% є однією з головних причин виникнення багатьох захворювань. Найгірше на організм людини впливають важкі метали, серед яких цинк, мідь, манган тощо. Окремий відсоток домішок води займає алюміній. Ми вирішили розібратися, звідки алюміній у воді та ефективні варіанти його видалення.

Джерела забруднення води алюмінієм

 Алюміній (Al) – це один з елементів хімічної таблиці, який здатний накопичуватися у воді та згубно впливати на організм. Існує декілька шляхів потрапляння цього забруднення до води. Найперший та найбільш поширений – це внаслідок сільськогосподарської та промислової діяльності. Надмірне використання органічних добрив призводить до накопичення солей у ґрунті, а під час просочування води через його товщу – до підземних вод. У промислових районах алюміній потрапляє до поверхневих вод після атмосферних опадів, адже шляхом випарювання він зберігався у верхніх шарах атмосфери.

 Другим, не менш важливим джерелом – є забруднення у результаті фільтрації води на станціях водоочищення. І хоча рідина там суворо контролюється, проте реагенти для її очищення мають сильну концентрацію та не повністю видаляються.

 Ще одне джерело забруднення має природний характер. Певні геологічні породи, наприклад, алюмосилікатні глини, мають підвищений вміст алюмінію, який розчиняється підземними водами. Крім того, потрібно звернути увагу на той факт, що цей елемент входить до переліку 5 поширених хімічних речовин в земній корі. Тому цілком логічно, що природне походження має вагоме значення.

Чому алюміній є у питній воді?

 Висновки лабораторних досліджень все частіше свідчать про те, що питна вода може містити солі алюмінію. То ж, звідки алюміній береться у питній воді? 

 Говорячи про водоочисні станції, які, як ми згадували раніше, є одним із джерелом забруднення води алюмінієм, змінюють стан води завдяки реагентам для знезараження та дезінфекції рідини. Як правило, це складні концентровані розчини, які в процесі очищення видаляються з рідини. Найпоширенішими є:

  • Алюміній сульфат – коагулянт, який відповідає за органолептичні показники, зокрема, колір;

  • Реагенти для видалення нафтових продуктів

  • Солі алюмінію – видаляють гумінові кислоти, мікроорганізми та сульфокислоти тощо.

 У наших водопроводах алюміній часто можна зустріти, адже 95% води, яка потрапляє до мереж централізованого водопостачання отримується шляхом очищення стічних вод. Проте, як показує практика, навіть для фільтрації поверхневих джерел використовуються ті ж реагенти. Що не можна сказати за підземні води.

Стан питної води в Україні

 Відповідно до вимог санітарних норм граничнодопустима концентрація алюмінію у питній воді в Україні має складати не більше 0,2 мг/л. Для того, щоб зрозуміти всю небезпеку цього забруднення, лише скажемо, що у більшості Європейських країн вона становить 0,05 мг/л.

 Ми проаналізували велику кількість робіт та лабораторних досліджень, але конкретного висновку щодо вмісту алюмінію в питній воді в кожній області так й не знайшли. На жаль, в Україні не здійснюються регулярний контроль та немає статистики, яка б свідчила про ступінь забруднення підземних та поверхневих вод. 

 Знайдені поодинокі уточнення екологічних станцій, де вказано, що підвищений рівень забруднення спостерігається у Запорізькій, частині Дніпропетровської та Луганської областей. Це пов’язано із розвиненою промисловістю, продукти відходів від якої не контролюються. Для прикладу, з алюмінієвого комбінату відбуваються регулярні скиди води до річок. Відсутність інформації щодо інших міст України екологи пояснюють це тим, що за відсутності критичного перевищення ГДК, відбір проб береться 1 раз на рік, або у разі виникнення критичної ситуації.

Вплив алюмінію на здоров’я людини

 Наш організм дуже повільно засвоює алюміній, проте здатний його накопичувати. Виводиться він природним шляхом, а відповідає за це сечовидільна система.

 Щодо смертельних доз алюмінію для людини, вони невідомі, оскільки вони дуже високі. Проводилися певні дослідження на мишах і щурах, які показали, що летальний кінець настає у випадках коливання алюмінію від 200 до 1000 міліграмів на кілограм маси тіла. Що стосується токсичних ефектів, отруєння тварин може призвести до доз, що перевищують 100 мг/л. Ми знайшли лише один випадок масового отруєння за всю історію використання алюмінієвих коагулянтів. Стався він у британському містечку Камелфорд. Тоді явними симптомами отруєння у людей були нудота, блювота, діарея, висип і біль у суглобах.

 Що стосується думки, пов’язаною зі зв’язком перевищення концентрації алюмінію та хвороби Альцгеймера – порушення нервової системи, ситуація неясна, і дослідження все ще тривають. Потім були проведені численні спостереження, які детально розглянуті всіма організаціями, відповідальними за охорону здоров'я. Їх спростовує певна частина фахівців, адже головним джерелом потрапляння алюмінію до організму вважалася лише питна вода. Насправді з неї лише 4% алюмінію засвоюється організм, все інша – з харчових продуктів.

Способи очищення води від алюмінію

На сьогодні, найефективнішим способом видалення з води солей алюмінію – є очищення води завдяки системі зворотного осмосу. Вона очищує воду від 99,6% всіх домішок та робить її стан придатним відразу до пиття. Для більшої користі можливе додаткове використання мінералізаторів. Знайти все необхідне обладнання для водоочищення зручно та просто в інтернет-магазині Softis.ua. Тільки якісне та ефективне обладнання, вигідні ціни та найкращі умови. Номер зв’язку для безкоштовної консультації: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

Схожі статті
Запитати у менеджера