Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Тиск води в трубопроводі

 

 В роботі з клієнтами ми не одноразово чуємо про “гідроудар” - коли через високий тиск розривається труба, шланги, а трапляються випадки, що і бойлер. Щоб вберегти себе від таких небажаних проблем, важливо зрозуміти причину розриву та що робити, щоб його уникнути. 

Про редуктор тиску

 Редуктором  називають пристрій, який регулює тиск всередині трубопроводу, без механічних та електричних пристроїв. Виготовлений з герметичного корпусу,  він з легкістю вміщається в долоню. Залежно від моделей має різні складові (наявність або відсутність патрубка для манометра, гвинт регулювання тиску), проте основна функція у всіх однакова:

- регулювання внутрішнього тиску води;

- зменшення ризику розриву та гідроудару;

- збільшує час експлуатації побутової техніки.

Види редуктора

 Редуктори поділяють за принципом роботи на три типи:

1. Поршневі редуктори тиску води - це пружний поршень, який зменшує або ж збільшує отвір для проходження води. Мінусом є швидке засмічення пристрою, тому рекомендується проводити монтаж разом з фільтром. Тиск регулюється в межах 1-5 атмосфер.

2. Мембранні редуктори відрізняються великою пропускною спроможністю, адже робоча сила складає 0,3-3 м3/год.

3. Проточні - надійні та довготривалі, адже не мають ніяких рухливих елементів, а тиск контролюється за рахунок маси невеликих проток. Тому, при встановленні обов’язково потрібно обладнати додатковий регулятор на виході. Такий тип редуктора найчастіше використовують при зрошенні.

Гідравлічний удар та його небезпека

Явище гідроудару - це не сам розрив трубопроводу, заглушників, шланг, а процес різкого перепаду швидкості руху води. Причиною цього, зазвичай, є високий тиск, який призводить до порушення водопостачальних мереж та побутової техніки. Але тут важливо зрозуміти, що сам редуктор не врятує бойлер від гідроудару, він лише зможе контролювати тиск, як правило, зменшує його. Але це не означає, що немає ніякого рішення подолання проблеми гідроудару. Для цього створені спеціальні прилади – мембранний гасник.

 

Як обрати редуктор тиску?

Ознайомившись із ризиками гідравлічного удару не потрібно зразу все кидати і бігти до магазину за спеціальним обладнанням. Для початку запевніться, що воно вам дійсно потрібно. Зробити це просто – необхідно заміряти тиск у водопроводі. Тут важливо знати, що для звичайних щоденних потреб при користуванні побутовою технікою норма тиску у водопроводі 2 атмосфери. При посиленому використанні води (джакузі, інтенсивний полив тощо) розхід складає 4 атмосфери. При перевищенні в 6 одиниць відбувається негативна дія на сантехніку.

Тому, щоб дізнатися, який тиск у вашому трубопроводі краще всього звернутися до фахівця. Якщо ж ви вирішили зробити все самостійно, то даємо декілька порад. Оберіть правильний манометр, адже саме від його значення та точності залежить атмосфера, яка результатом виміру. Переконавшись в наявності всіх інструментів, відкрутіть шланг та вкрутіть в нього манометр, після чого відкрийте змішувач. Шкала на манометрі і вказує на тиск. 

Встановлення та експлуатація редуктора тиску

 Тут варто наголосити, що краще всього монтаж довірити спеціалістам. Але якщо ви впевнені в своїх силах, то можете зробити це і власними руками. Послідовний перелік дій виглядає так:

-          Відключіть подачу води в стояках;

-          Вкрутіть вхідний вентиль;

-          Закріпіть фільтри для води та редуктор, після чого загерметизуйте місця, де є з’єднання;

-          До кульового крану підключіть регулятор та загерметизуйте;

-          Підключіть воду до системи та проверніть кульові крани.

 Після даних дій можна перевіряти роботу. Якщо ж у вас виникли якісь труднощі, ми рекомендуємо все таки звернутися до спеціаліста. Також важливо обрати якісний редуктор, саме такі представлені в інтернет-магазині softis.ua. Якщо ви вагаєтеся, який саме обрати, наші спеціалісти допоможуть у виборі та оформленні. Крім того, можливий виїзд нашого фахівця, який виконає всі монтантажні роботи та дасть поради щодо користування та експлуатації.

Для детальної консультації та замовлення звертайтеся за номерами: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

 

Схожі статті
Запитати у менеджера