Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Що таке TDS у системі зворотного осмосу

Раніше, ми зазначали, що найефективнішим способом очищення води є система зворотного осмосу, завдяки якій видаляється до 99,6% домішок. Користувачі даного обладнання можуть стикнутися з таким поняттям як TDS. Зараз детально розглянемо, що воно означає.

Що таке TDS?

У перекладі з англійської – total dissolved solids – загальна кількість розчинених твердих речовин. Тобто, це сухий залишок, який представлений у будь-якому аналізі питної води. Одиницею вимірювання є ppm (parts per million), але ми звикли позначати загальну мінералізацію у вигляді мг/л або мг/дм3.

Головними елементами, які впливають на кінцевий результат TDS є катіони (кальцій, магній, натрій, калій) та аніони (гідрокарбонати, сульфати, нітрати, карбонати). Їх вимірюють спеціальним приладом – TDS-метром (солеміром). Щоправда, він має велику похибку, тому його значення є поверхневими.

Як впливає система очищення на показник TDS?

При злагодженій роботі системи фільтрації, своєчасній заміні картриджів та правильній експлуатації виробники гарантують наступні значення очищеної води:

·         TDS – 5-15 мг/л

·         Загальна жорсткість – не більше 2 мл-екв/л

·         рН – 5,5-6,5

·         Натрій та калій - менше 5

Варто уточнити, що при використанні мінералізатора, показники матимуть дещо більші цифри. Це пояснюється тим, що принцип роботи даного обладнання полягає у використанні природних мінералів, які здатні насичувати воду своїми елементами. Але, як показує досвід, у більшості випадках, значення TDS суттєво відрізняється від заданих норм. Чому так виходить?

Причини невідповідності TDS після очищення

Ми виокремили найбільш поширені проблеми, з якими стикаються користувачі системи зворотного осмосу та які є причиною того, що значення TDS відрізняється від гарантованих виробником.

1.        Погіршення стану води для очищення.

Відповідно нормам, мінералізація води, що подається з централізованого водопостачання не повинна перевищувати 1000 мг/л. Проте, завдяки певним факторам (погодні умови, пори року) цей показник може відрізнятися. Особливістю осмотичної мембрани є селективність – процес стримування одних іонів краще, аніж інших. Відповідно, при зміні якостей води вона змінюється, тому можливе накопичення показників, які раніше не затримувалися на фільтрувальному матеріалі.

2.      Збій у роботі мембрани.

Найчастіше, ця проблема виникає, якщо TDS-метр показує понад 100 ppm. Причин виходу з ладу робочого елемента декілька. Для їх усунення рекомендується звернутися до спеціалістів.

3.      Не правильна робота солеміра.

Як і будь-яке інше вимірне обладнання, солемір має властивість помилятися. Особливо це актуально, якщо не проводиться відповідне калібрування, яка вказує похибку, або її відсутність.

4.     Навички користування TDS-метром.

Як не дивно, проте саме через неправильне вимірювання виникають проблеми з кінцевим результатом. Для того, щоб показники були репрезентативні бажано перед відбиранням води відкрити кран на 1-2 хв. Окрім цього, перед початком заміру змочіть датчик водою, яку потрібно перевірити.

 

Для того, щоб вода з централізованого водопостачання могла задовільняти всі смакові та харчові потреби, рекомендуємо встановити систему очищення. На ринку водопідготовки існує багато різних варіантів обладнання, яке відрізняється за призначенням, технічними особливостями, способом експлуатації та монтажем, вартістю тощо. Найкращим способом вибрати правильний фільтр та не загубитися у різноманітті обладнання є допомога спеціалістів компанії Softis.ua. Для більшого орієнтування, рекомендуємо зробити хімічний аналіз води, який допоможе визначити компоненти та домішки, що переважають. На сайті softis.ua можна ознайомитися з усіма видами водоочисного обладнання та змінними елементами до нього.

Проконсультуватися з нашими фахівцями, роблячи замовлення в інтернет-магазині: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

Схожі статті
Запитати у менеджера