Що таке рН води
Поняття рН вперше стало відомим ще 1909 року і озвучив його датський вчений, який пояснив даний термін як показник ваги водню. Йшли часи і багато вчених-хіміків відкривали свої значення та версії щодо рН рідини. Тому не дивно, що на сьогодні, його використовують у багатьох сферах (харчова, косметична, фармацевтична тощо).
Що таке рН і які значення є нормою?
Отже, рН – це показник, який характеризує вміст активних іонів водню та визначає середовище: лужне або кислотне. Для кожної рідини є певна норма, тобто оптимальне значення за будь-яких умов. Наприклад, для морської води – 8,0; засобів для миття голови – не більше 5,5; рідкого мила – 6,5. Що стосується питної води, то відповідно ДСанПіН це значення в межах 6,5-7,5.
На що впливає рН?
Головний чинник, який безпосередньо залежить від даного значення – кислотно-лужний баланс, від якого залежні багато хімічних реакцій, зокрема, і що стосуються організму людини. Крім того, показник рН застосовують при визначенні токсичності отруйних речовин, рівні корозійного впливу тощо. Виходячи з цього, залежно від значення, визначають середовище – якщо рН більше 7 – лужне, якщо менше – кислотне.
Що стосується питної води, то за показником рН їх поділяють на:
- Сильнокислі води (значення менше 3);
- Кислі (3-5);
- Слабокислі (5-6,5);
- Нормальні або нейтральні (6,5-7,5);
- Слаболужні (7,5-8,5);
- Лужні (8,5-9,5);
- Сильнолужні (більше 9,5).
Як визначити показник рН?
Так, як на сьогодні, визначення середовища рідини є одним з головних етапів створення продукції підприємств різних галузей, то для них створені спеціальні прилади – рН-метри. За їх допомогою визначають рН питної води і в лабораторіях. Якщо ж вам потрібно визначити значення рідини вдома, наприклад, для акваріуму, то для цього можна скористатися спеціальними смужками. Їх використання дуже просте та не потребує спеціальних знань хімії – вони змінюють колір, залежно від середовища. Так, існує певна градація, яка зображена на кожному тесті-смужці для порівняння:
- Червоний – підвищена кислотність;
- Фіолетовий – нейтральне середовище;
- Жовтий – підвищена лужність;
- Колір на межі червоного та фіолетового – середня кислотність;
- Фіолетовий з вираженим синім або ж зеленим відтінком – середовище із середньою лужністю.
Не рідко, тести-смужки купляють і для перевірки питної води з крану, бутильованої, бювету тощо. Але, чи потрібні вам ці клопоти? Ми рекомендуємо встановити ефективні сучасні системи очищення і бути впевненими в якості та користі води. Саме такі представлені в інтернет-магазині softis.ua. Широкий вибір новітніх моделей за приємними цінами, висококваліфіковані спеціалісти та постійне оновлення товару.
Для детальної консультації телефонуйте нашим фахівцям! Впевнені, для ваc ми знайдемо щось особливе!
Затримка води в організмі – це знайоме явище багатьом з нас. Але мало хто здогадується, що цей процес супроводжується не тільки дискомфортом. Як правило, існує перелік супутніх проблем, на які варто звернути увагу. Ми проаналізували думки найкращих фахівців та виокремили поради, як правильно вивести воду з організму.
Науковий прогрес дав змогу вивчити тему води в космосі на новому рівні. Ще якихось 30 років тому вчені лише наводили свої гіпотези щодо того чи іншого факту, а сьогодні вони впевнено запевняють, що вода в космосі існує: молекули рідини були виявлені на Місяці, а пари вологи у твердих шарах Венери. Ці факти є чудовим підтвердженням того, що вода – це життєво важливий елемент не тільки на Землі.
На сьогодні, з розвитком інноваційних технологій важко стверджувати, що існує якийсь один конкретний спосіб очищення води, який би мав суттєві переваги над іншими. Всі методи, які зараз представлені на ринку мають свої переваги та недоліки. Тому, щоб зрозуміти, який саме спосіб очищення води підійде для вас, пропонуємо розглянути кожний окремо.
На сьогодні існує великий асортимент мінералізованих вод, тому не дивно, що вона користується попитом серед споживачів. Одні вживають її в лікувальних цілях, інші – збагачують свій організм корисними мікроелементами. Головне, що вона доступна в магазинах та аптеках, тому зовсім не обов’язково їхати на курорти для покращення стану здоров’я.
Дистильованою називають воду, з якої повністю видалені будь-які домішки, хімічні речовини та інші сполуки, тобто вона є абсолютно чистою. Для чого це роблять? Справа в тому, що дана вода широко використовується як у побуті (для техніки), так і в різних галузях господарства (для поливу, рідина в автомобільній сфері)
Процес очищення води присутній в усіх сферах нашого життя, не є винятком і хімічна промисловість. В цій це потрібно для того, щоб видалити з води домішки різного типу, зменшити жорсткість та вміст металів. Саме після пропускання через фільтр вода придатна для використання як сировина для приготування розчинів та може застосовуватися в системах опалення та охолодження; як спосіб транспортування твердих часток чи промивання систем; в установках мембранного типу котлах.
Для правильного функціонування організм людини потребує постійної підтримки водного балансу. Покращений метаболізм, нормалізація тиску, зменшення ризику виникнення тромбозу, покращене самопочуття – це далеко не весь перелік позитивних результатів щоденного вживання близько 2 л чистої рідини. Щоправда, цей показник залежить від особливостей організму та фізичного навантаження.
Поради щодо встановлення магістрального фільтра
Будуть особливо корисні людям, які обрали обладнання на трубу для початкової стадії очищення. Саме магістральні фільтри є одними з найпоширеніших варіантів поліпшення води для приватних будинків або котеджів. Про особливості різних видів цього обладнання та правила їхнього монтажу розповімо далі.