Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Види очищення стічних вод

 Поверхневі води відіграють вагому роль для всього живого на Планеті. Для того, щоб процеси в навколишньому середовищі відбувалися злагоджено та збалансовано природа створила безліч «програм» для підтримки рівноваги. Однією з таких є самоочищення водойм. Біологічне очищення води – це процес створення спеціальних колоній бактерій та запуск їх до штучних водойм для поглинання домішок, які згодом утворюють мул. Найкращим прикладом біологічного очищення є мікроорганізми, які мешкають у вигрібних ямах.

 На станціях аерації заведено використовувати один із двох процесів очищення:

  • Анаеробний (безповітряне)

  • Аеробний (за участі повітря)

 Для того чи іншого виду використовуються окремі мікроорганізми, адже важливо, щоб бактерії, що очищують воду мали комфортні умови та середовище. Вибір процесу залежить від конструкції споруд на станції, а також присутності кисню в суміші для очищення. Так, якщо у забрудненій воді присутнє повітря, то використовують аеробний спосіб. Якщо ж доступу до кисню немає – анаеробний. Зараз на прикладі побутових рідин детально розберемося у всіх нюансах та особливостях біологічного очищення стічних вод. 

Як бактерії очищують воду?

 Отже, що таке біологічне очищення ми вже розібралися. Залишилося лише зрозуміти, як воно відбувається.

 Для початку розпочнемо з того, що у всіх каналізаційних, стічних, вигрібних та інших видах ям з відходами існують свої «живі» бактерії, які утворюють колонію активного мулу. Дане поняття поширене в екологічній сфері, особливо на водоочисних станціях. По суті, це велика кількість мікроорганізмів, які «перероблюють» та очищують забруднену пульпу. Чому так відбувається? Річ у тім, що у всі відходи мають органічні речовини (жири, білки, вуглеводи), які містять велику кількість елементів біологічного походження, а саме: фосфору, заліза, азоту тощо. 

 Все це середовище потрапляє на станції аерації для механічного очищення від грубих часток. Потім відбувається біологічне очищення завдяки активному мулу, а вже після цього в хід йдуть мікроорганізми. Забруднення, які залишилися після решіток під час механічної фільтрації, поглинаються спеціальними бактеріями, які здатні їх розкладати.

Як переробляється забруднення?

В екології існує чудове поняття, яке визначає домішки – полютанти. Біологічне очищення побутових вод пропонує два шляхи їх акумулювання: 

  • Розмноження поділених клітин, обов’язково використовуючи поживні речовини.

  • Окислення біологічним методом до вуглекислого газу та рідини.

 У результаті певна кількість перетворюється на безпечний вуглекислий газ та надходить до атмосфери, а інша залишається в суміші активного мулу. Другу частину потім відстоюють, що дає змогу повністю очистити рідину, яка спускається в навколишнє середовище. 

 Активний мул – є доволі практичним та багато застосованим матеріалом. Навіть після очищення води йому знайшли призначення. Так, суміш перенаправляють до метантенків (спеціальні резервуари), де без кисню відбувається бродіння. Під час цього процесу виділяється газ метан, який слугує матеріалом для опалення самих станцій аерації або для вироблення електроенергії. Кінцевим етапом мулу є висушування та отримання з нього матеріалу для отримання тепла – його використовують для опалення.

Варіанти біологічних очисних споруд

 Ми розглянули спосіб очищення бактеріями води на станціях аерації. Саме води забезпечують подачу води до централізованого водопостачання. Проте окрім цього варіанту, існують ще декілька локальних способів очищення рідини. Серед таких – це насадження бактерій на фільтрувальний матеріал, а також очищення на полях для фільтрації, шляхом розкладання сполук у товщі ґрунту. 

 Щодо біологічного очищення стічних вод в септиках фільтра, то цей процес має такі особливості: дану систему розміщують під землею, де відбувається декілька етапів фільтрації. Для того, щоб очищення було ефективним, а вигрібна яма довший час накопичувала відходи, рекомендуємо звернути увагу на правильний запуск системи, а також контролювати її параметри. 

Очищення води вдома

 Говорячи про встановлення системи очищення в будинку чи квартирі біологічно активні мікроорганізми будуть недоцільні. Краще обрати перевірений варіант фільтра, який зможе забезпечити всю сім’ю очищеною водою. Саме такою є система зворотного осмосу. Видалення понад 90% домішок, покращення смаку та ідеальна вода для побутових приладів – це далеко не всі плюси даної системи очищення. 

Ознайомитися з великим переліком водоочисного обладнання та всіх обов’язкових компонентів можна на сайті softis.ua або за телефоном:

+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

Схожі статті
Запитати у менеджера