Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Арсен у питній воді

Це доволі поширена домішка, яка особливо характерна для промислових районів. Сьогодні ми розповімо, як цей компонент потрапляє до поверхневих та ґрунтових вод. Також з'ясуємо чому у більшості випадків не проводиться лабораторне визначення на присутність арсену у воді.

Особливості арсену як хімічного елементу

Арсен (As) – це напівметалічний хімічний елемент, у народі більше відомий, як миш'як. Вирізняється високою отруйністю та небезпечністю. Саме тому, допустимий вміст арсену у питній воді складає 0,01 мг/л.

Існує два способи потрапляння арсену до природної води:

1.        Природний – завдяки насичення концентрації з порід, які проходить водоносний горизонт. Особливо це характерно для залізорудних басейнів та покладів України (Донбас, Криворіжжя, Чивчинські гори Закарпаття тощо).

2.      Антропогенний – арсен присутній у таких водах робіт, як сільськогосподарське удобрення, створення фарб та барвників, консерванти деревообробних підприємств тощо.

Щоб забезпечити сім’ю корисною водою з центрального водопостачання, рекомендуємо встановити сучасну систему очищення. Компанія Softis.ua – це лідер у водопідготовці та водоочищенні. Разом з нами природний смак та користь води з-під крана – гарантовані.

+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

Арсен у питній воді

Результати лабораторії Іонного обміну та адсорбції при НТУУ «КПІ ім. Сікорського» стверджують, що на сьогоднішній час в Україні майже немає води, яка б не перевищувала допустимий вміст миш'яку. Для досліду було відібрано 58 проб води річок та озер з усіх регіонів. У кінцевому підсумку, 34 зразки мали перевищену концентрацію арсену (10-94 мкг/л), а це 70,7% від загальної кількості.

Цікавим залишається факт, що регулярну статистику та контроль за вмістом арсену у поверхневих та ґрунтових водах наша країна не проводить. Особливо небезпечним це є у промислових районах (Донецька, Луганська, Запорізька, Кіровоградська області). Екологи та гідрогеологи це пояснюють тим, що у цих регіонах води настільки забруднені, що виділити арсен дуже складно. Тому, як правило, якщо у хімічному складі присутня велика кількість сульфатів, нітратів, солей жорсткості, то скоріше за все у рідині також перевищений вміст арсену.

Вплив миш’яку на здоров’я

Чи небезпечний арсен? Однозначно, що так! Це доволі відомий засіб, що у великих дозах отруює організм. Відразу зазначимо, що у тій кількості, що він присутній у воді (навіть за найбільших перевищень) негативні наслідки приходять поступово. Так, щоденно вживаючи воду з вмістом миш’яку понад 0,04 мг/л ураження шкірного покриву розпочнеться через 3-36 місяців. Навіть допустима 0,01 мг/л норма може призвести до веснянок чи гіперкератозу, якщо регулярно пити воду упродовж 5-10 років.  

Важливим доведеним фактом є те, що миш’як – це канцероген. Його вплив спостерігають при виявленні ракових клітин при захворюваннях легень, сечового міхура, онкології шкіри тощо.

Як очистить воду від арсену?

  Зазначимо, що для видалення арсену необхідне ефективне обладнання. Звісно, що воно буде більш вартісним, проте це надійний спосіб позбутися непотрібних домішок. Існує декілька методів очищення води від арсену:

 

<виходячи зі свого 10-літнього досвіду запевняє, що найкращим способом очищення води від важких металів є система зворотного осмосу. Сучасне ефективне обладнання гарантує видалення домішок до 99,6%, а використання мінералізатора забезпечить користь та джерельний смак очищеній воді. Найкраще піклування про свою сім’ю – це встановлення фільтрів для води, що представлені на сайті

Схожі статті
Запитати у менеджера