Забруднення води їх джерела та наслідки
Понад 70% населення України користується водою з-під крана, яка надходить із центрального водопостачання. У більшості випадків – це очищена вода поверхневих річок, на зразок Дніпра чи Десни. Але чому ж, у багатьох районах вода є просто непридатною для вживання у сирому вигляді? Невже водоочисні станції нехтують дотриманням норм очищення та подачі рідини?
Стан питної води в Україні
За свідченнями науковців, людство на межі глобальної катастрофи, яка спричинена нестачею питної води у світі. Не раціональне використання водних ресурсів та забруднення гідросфери, найближчим часом, може призвести до того, що більш ніж половина населення залишиться без чистої води.
Міжнародна статистика ООН за 2020 рік показує, що Україна знаходиться на 95 місці за рівнем якості питної води. Що це може означати? Результати досліджень доводять, що у всіх областях виявлені істотні перевищення вмісту сульфатів, хлоридів, органічних речовин, бактеріального світу тощо. Особливо серйозна екологічна катастрофа у промислових регіонах, де наявність марганцю, міді чи азоту у 20 разів перевищує норму. Щодо стану питної води в Україні, то до областей з критичними показниками забруднення відносять Дніпропетровську, Запорізьку, Донецьку, Одеську, Херсонську, Київську та м. Київ. Найчистішою вода є у західних регіонах, окрім Львова, а також Полтавська, Чернігівська та Сумська області.
Причини забруднення води
Вода, яка надходить з наших кранів попередньо проходить багатоступеневе очищення на відповідних станціях. Проте, через брак сучасного обладнання (знезаражувачів, комплексних установок) відбувається загальне (поверхневе) очищення, якого у більшості випадках не достатньо. Поширеними регіонами, де спостерігається халатність щодо фільтрації поверхневих вод на водоочисних станціях є Івано-Франківська, Львівська, Одеська та Житомирська області.
Хто ж погіршує стан води України? До головних джерел забруднення води відносять:
-
Стічні води або простими словами – каналізація. Саме вони приносять найбільшу шкоду поверхневим водам. Разом із мийними засобами та продуктами життєдіяльності зливаються до річок та забруднюють басейн.
-
Продукти фермерської діяльності – пестициди, добрива, органічні відходи – все це під час потрапляння до ґрунту просочується до верховодки, а згодом завдяки дощу надходить до водоносного горизонту.
-
Відходи промислових підприємств та заводів – один із найнебезпечніших джерел забруднення води. Серйозність його полягає у потраплянні важких металів таких, як ртуть, мідь, радіонуклідів, для очищення яких необхідне спеціальне обладнання.
-
Звалища та тверді відходи. В Україні на сьогодні існує доволі поширена проблема з утилізації пластику, паперових матеріалів та відпрацьованих продуктів. Недбалість цього питання все більше забруднює річки та поверхневі води.
-
Атмосферне забруднення, що спричинене великою загазованістю повітря та утворення сажі чи попелу під час дощу потрапляє до води.
Наслідки забруднення гідросфери
Виходячи з того, що джерел забруднення поверхневих вод багато, відповідно, що і результатів після їх виникнення також достатньо. Єдине, що точно неминуче, якщо не вживати певних заходів та нехтувати зонами санітарної охорони – це глобальна катастрофа, адже наслідки забруднення води серйозні:
-
Нестача природної чистої води
-
Розмноження бактерій, які спричиняють кишкові інфекції та отруєння
-
Вплив на роботу органів людини (надмірний вміст кадмію, свинцю, хлору небезпечний своїми канцерогенними властивостями)
-
Неочищена від важких металів рідина руйнує ДНК та зменшує репродуктивні функції людини
-
Відбиток на популяції різних видів флори та фауни
-
Природне осушення водойм
-
Погіршення стану довкілля, яке виникає у процесі розмноження бактерій та цвітіння водоростей та супроводжується неприємними запахами.
Висновок
Проаналізувавши стан питної води та причини її забруднення, можна зробити висновок, що без попередньої підготовки пити сиру воду з-під крана небезпечно. Навіть якщо ви впевнені, що на станції встановлені сучасні водоочисні системи, які дозволяють знезаразити та пом’якшити рідину, ми не рекомендуємо пити таку воду. Це пояснюється тим, що майже вся трубопровідна система централізованого водопостачання давно має бути замінена, адже термін її експлуатації закінчився ще у 80-90-х роках минулого століття. Старі труби несуть загрозу не лише у вигляді механічних домішок (іржі, піску, мулу), а і є чудовим середовищем для розмноження хвороботворних бактерій.
Маючи проблему неякісної води, рекомендуємо встановити сучасне обладнання, яке не лише покращить хімічні показники, а й зробить воду корисною та здоровою. Шукаючи, де вигідніше придбати фільтри для води, зверніть увагу на інтернет-магазин комплексного очищення води Softis.ua. У нас ви можете знайти найкращі моделі обладнання, які слугуватимуть протягом багатьох років та за помірними цінами.