Чому вода має коричневе забарвлення і сліди іржі?
Життя на Планеті просто не можливе без води! Запорукою міцного здоров'я є чиста та корисна рідина. Але, на жаль, в сучасних умовах вживання якісної рідини стає все більшою проблемою. За рахунок цього, відбувається розмноження багатьох хвороб, деякі з них є смертельно небезпечними. В Україні вода з кранів відповідає стандартам та нормам, але чому ж ми можемо зустрічати неприємний запах, сліди піску чи іржі? Чи небезпечний коричневий колір звичайної питної води?
- Експерти виділяють дві основні причини цього явища:
- Перевищений вміст заліза чи марганцю забарвлюють воду. Найчастіше таке явище зустрічається при отриманні води з природних джерел – свердловини чи колодязя. Якщо після відстоювання рідини утворюється коричневий осадок – це виражена ознака, що забруднення надходить з підземних вод.
- Іржавіння трубопроводу при нерегулярній подачі води.
Шкідливість іржавої води на організм людини
Говорячи про шкоду іржі, варто зазначити, що згубно на організм людини вона діє після того, як утворить корозію та тріщини у трубах. Саме вони зумовлюють розвиток бактерій, які найчастіше утворюються, коли труби негерметично закріпленні. Крім того, при порушенні труб виникає небезпека прориву води в будинок.
Звісно, що нерегулярне вживання коричневої води не завдасть великої шкоди. Дехто навіть стверджує про користь заліза та марганцю. Але це дещо сумнівні вірування, тому вони мають місце лише коли ви впевнені, що причиною зміни кольору є забруднення природного джерела.
Як коричневе забарвлення води впливає на повсякденне життя?
Відчуваючи металевий присмак у воді однозначно можна зробити висновок, що у неї перевищений вміст заліза та марганцю, що додасть різкого смаку вашим стравам. Крім того, страви можуть набувати більш темнішого кольору. Саме такий процес, як для прикладу, відбувається з яблуком, яке залишити розрізаним або обчищеним від шкірки на певний час – фрукт потемнішає за рахунок великої кількості заліза.
Говорячи про шкоду заліза варто зазначити, що згубно впливати на побутову техніку воно не здатне, проте залишає неприємні темно-коричневі сліди. Виключенням можуть стати ті прилади, що слугують вам вже довгий час – у них може утворитися корозія та відбудеться процес відкладення іржі.
Способи боротьби з іржею
Щоб вирішити проблему коричневої води, потрібно знати причину виникнення іржі. Найпростіше це зробити за допомогою хімічного аналізу. Залежно від походження є декілька способів вирішення неприємностей:
- Якщо проблема в трубопроводі, то його потрібно замінити;
- Придбати систему знезалізнення;
- Провести процес окиснення заліза за допомогою діоксину хлору, осад після якого очищується механічним фільтром.
Щоб проблема іржавої води не повторювалася та не завдавала шкоди вашому здоров'ю та побутовій техніці достатньо встановити фільтр, який ефективно очистить як осад, так і неприємний колір. На сьогодні, існує достатня кількість сучасних систем очищення. Саме такі представлені на провідному сайті softis.ua. На вас чекає широкий асортимент вибору продукції, а за допомогою сучасних оптимізованих пошукових систем, ми підтримуємо зв'язок з клієнтом цілодобово. Тому, головною специфікою роботи спеціалістів є швидкість та якість.
Для безкоштовної консультації наших фахівців телефонуйте за номерами: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07