Які проблеми води з міського водопостачання?
Уявити сучасне життя без централізованого водопостачання дуже складно. Достатньо згадати торішні блекаути, коли у багатьох містян були відсутні всі умови для комфортного проживання – світло, вода, тепло. На щастя, ситуація дещо врегулювалася і на сьогодні в місті Дніпрі, як і по всій Україні, люди стикаються з відсутністю води з-під крана тільки в аварійних ситуаціях. Та чи задумувалися ви над тим, яку воду нам подають? Ми впевнені, що більшість людей, які користуються водою з централізованого міського водопостачання додатково використовують фільтри води для багатоквартирного будинку. І вся річ не в тому, що на очисних станціях не дотримуються вимог. Сьогодні ми розкриємо головні проблеми водопостачання в Україні та розглянемо шляхи покращення води з-під крана.
Ми впевнені, що більшість з вас знайомі такі неприємні ситуації, як постійний накип, білі плями на сантехніці, жовті сліди, а також огидний запах та наявність плівки на поверхні води. Всі ці фактори свідчать про те, що вода з-під крана має різного типу забруднення та мікроорганізми. І якщо більшість людей відразу будуть жалітися на міські водоочисні системи, то ми хочемо вас заспокоїти.
Головною причиною появи вище перерахованих проблем, у 85% випадків є застарілі трубопровідні мережі. У більшості водопроводів термін експлуатації закінчився ще на початку 2000-х років. Відтак, в середині утворився наліт з іржі та бактерій, який виходить на зовні разом із водою. Саме це є однією з головних рекомендацій встановлення системи очищення води для багатоквартирного будинку.
Ми зібрали перелік проблем води, з якими найчастіше стикаються вдома споживачі багатоповерхових будинків:
- Накип – головною причиною його утворення є велика кількість солей твердості. Він згубно відображається не лише на здоров’ї людини, а й значно скорочує експлуатаційний термін побутових приладів. Адже накип в опалювальних елементах знижує ефективність та призводить до виникнення передчасного ремонту.
- Каламутність та наявність механічних домішок – залишки піску чи іржі, а також дивне забарвлення пошкоджують елементи сантехніки, забивають форсунки кранів, а також руйнують поверхню мийки.
- Запах – є не лише неприємним, а й змінює смак страв, а у багатьох випадках свідчить про розмноження шкідливих бактерій.
Що таке система очищення для багатоповерхівки?
Розумні мешканці квартир, які мають проблеми з якістю води з-під крана знають, що зовсім не обов’язково встановлювати власний фільтр. Сьогодні на ринку водопостачання є спеціальні системи очищення для багатоповерхівок. Принцип їх роботи такий, як і у фільтрах під мийку, але продуктивність значно більша. Для того, щоб краще зрозуміти, що собою являє дане обладнання, розглянемо всі можливі варіанти очищення.
- Механічне очищення. Цей етап є першочерговим у будь-якому фільтраційному обладнанні. Найпоширенішими є промивні фільтри, головне завдання яких не допустити наявність твердих механічних домішок (піску, іржі, мулу) до головного очисного елемента. Крім нього, великого попиту набувають дискові фільтри, які дещо практичні, у порівнянні з промивними. Важливою особливістю механічних фільтрів для багатоквартирних будинків є факт, що навіть під час вимкнення водопостачання, у накопичувальному баку буде певний об’єм очищеної рідини.
- Системи пом’якшення. Зменшення у воді солей твердості – саме це головне завдання фільтрів даного типу. Навіть не дивлячись на те, що у Дніпрі загальна жорсткість води з-під крана у межах 6,0-7,0 мг-екв/л, що входить у допустимі норми, все одно рекомендується встановлення системи пом’якшення. З такими значеннями на нагрівальних елементах, наприклад, у чайнику, збирається велика кількість накипу, який зменшує ефективність та термін експлуатації обладнання. Це ж саме стосується й посудомийних та пральних машин, котлів, бойлерів тощо. Видалення з води солей твердості також призводить до зменшення витрат на енергозабезпечення, а також покращує загальний стан води, тому приймання душу у гарячій воді позитивно відобразиться на вашій шкірі та волоссі.
Найкраще використовувати очисне обладнання з наявністю іонообмінних смол, які створюють процес заміщення кальцію. Серед популярних моделей пом’якшувачів споживачі віддають перевагу DUPLEX та RIPLEX.
- Вугільні фільтри потрібні для покращення органолептичних показників. Проходячи через сорбент – вугілля – вода втрачає будь-які сторонні запахи, а також домішки хлору та аміаку. Обладнання представлене у вигляді колони, яка заповнення кокосовим або бітумінозним вугіллям.
- Очищення води від заліза та мангану. Ці два елементи часто пов’язані між собою, тому не дивуйтеся, коли у результатах хімічних аналізів води присутнє тільки визначення заліза. Вода із жовтим забарвленням, рудий наліт на сантехніці, а також осад після відстоювання води – це все характерні ознаки перевищеного вмісту заліза та мангану. Для розв’язання цих проблем використовують спеціальні каталітичні матеріали – Centaur, Purolox, Birm, Greensand.
- Знезараження. На водоочисних станціях цей процес відбувається завдяки використанню хлору, проте він не зовсім корисний для нашого організму. Безпечним та ефективним рішенням видалення з води хвороботворних бактерій є ультрафіолетове знезараження.
Як обрати систему очищення для багатоквартирного будинку?
Якщо мешканці квартир вирішили встановити у підвальному приміщенні систему очищення для всього будинку, то потрібно врахувати декілька важливих чинників:
- Початковий стан води
- Загальну кількість споживачів
- Головні елементи, які потрібно видалити
- Ресурс води, який необхідний для квартири
- Витратні можливості
Висновок
Встановлення системи очищення для багатоквартирного будинку – це вирішення відразу багатьох проблем. Крім того, що сьогодні існують комплексні варіанти фільтрів, наприклад, як ECOMIX. Попіклуйтеся не лише про своє здоров’я, а й про термін експлуатації побутової техніки.
Затримка води в організмі – це знайоме явище багатьом з нас. Але мало хто здогадується, що цей процес супроводжується не тільки дискомфортом. Як правило, існує перелік супутніх проблем, на які варто звернути увагу. Ми проаналізували думки найкращих фахівців та виокремили поради, як правильно вивести воду з організму.
Науковий прогрес дав змогу вивчити тему води в космосі на новому рівні. Ще якихось 30 років тому вчені лише наводили свої гіпотези щодо того чи іншого факту, а сьогодні вони впевнено запевняють, що вода в космосі існує: молекули рідини були виявлені на Місяці, а пари вологи у твердих шарах Венери. Ці факти є чудовим підтвердженням того, що вода – це життєво важливий елемент не тільки на Землі.
На сьогодні, з розвитком інноваційних технологій важко стверджувати, що існує якийсь один конкретний спосіб очищення води, який би мав суттєві переваги над іншими. Всі методи, які зараз представлені на ринку мають свої переваги та недоліки. Тому, щоб зрозуміти, який саме спосіб очищення води підійде для вас, пропонуємо розглянути кожний окремо.
На сьогодні існує великий асортимент мінералізованих вод, тому не дивно, що вона користується попитом серед споживачів. Одні вживають її в лікувальних цілях, інші – збагачують свій організм корисними мікроелементами. Головне, що вона доступна в магазинах та аптеках, тому зовсім не обов’язково їхати на курорти для покращення стану здоров’я.
Дистильованою називають воду, з якої повністю видалені будь-які домішки, хімічні речовини та інші сполуки, тобто вона є абсолютно чистою. Для чого це роблять? Справа в тому, що дана вода широко використовується як у побуті (для техніки), так і в різних галузях господарства (для поливу, рідина в автомобільній сфері)
Процес очищення води присутній в усіх сферах нашого життя, не є винятком і хімічна промисловість. В цій це потрібно для того, щоб видалити з води домішки різного типу, зменшити жорсткість та вміст металів. Саме після пропускання через фільтр вода придатна для використання як сировина для приготування розчинів та може застосовуватися в системах опалення та охолодження; як спосіб транспортування твердих часток чи промивання систем; в установках мембранного типу котлах.
Для правильного функціонування організм людини потребує постійної підтримки водного балансу. Покращений метаболізм, нормалізація тиску, зменшення ризику виникнення тромбозу, покращене самопочуття – це далеко не весь перелік позитивних результатів щоденного вживання близько 2 л чистої рідини. Щоправда, цей показник залежить від особливостей організму та фізичного навантаження.
Поради щодо встановлення магістрального фільтра
Будуть особливо корисні людям, які обрали обладнання на трубу для початкової стадії очищення. Саме магістральні фільтри є одними з найпоширеніших варіантів поліпшення води для приватних будинків або котеджів. Про особливості різних видів цього обладнання та правила їхнього монтажу розповімо далі.