Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Очищення води у квартирі

 

 Напевно, кожний з нас стикався з проблемою не якісної води з крану.  На жаль, на сьогодні, це доволі розповсюджене явище. Головною причиною цього є застаріла мережа водопроводів.

 Чи може водопровідна вода нашкодити людині?

 Чи пити в сирому вигляді водопровідну воду – це лише ваше рішення. Ми ж пропонуємо ознайомитися, що входить до її складу, а потім робити висновки.

 Найпоширенішими є механічні забруднювачі – іржа, пісок, мул, які несуть руйнівну шкоду побутовим приладам та сантехніці. Мутність та неприємний запах свідчить про наявність хлору, який вражає, безпосередньо, організм людини. Велика кількість солей, а саме так звана «жорсткість» залишає накипи на техніці та трубах. Крім того, на цей показник вказує більше використання миючих засобів. Напевно, найнебезпечнішими для організму людини є наявність мікроорганізмів та органіки. Тут можливі розлади шлунку, кишкові інфекції та отруєння. Такі забруднювачі, як ПАР та фосфати можуть входити до складу води в певних регіонах, здебільшого промислових, проте здатні призвести до онкологічних захворювань.

 Щоб вберегти своє здоров’я та роботу побутових приладів рекомендується використовувати системи очищення води для всієї квартири. Як правильно їх обрати, розглянемо далі.

 Комплексна система очищення води в квартирі

 В магазинах ви знайдете багато варіантів систем очищення, які відрізняються складовими, виробником чи вартістю. Проте, вибираючи обладнання, потрібно знати, на що саме звернути увагу. Адже, при правильному фільтрі, якість води можна покращити до 90%. Отже, з чого розпочати?

 Перше, з чого розпочати, це з вибору кухонного фільтру та складових до побутової техніки. При цьому, важливо врахувати об’єм споживання (залежно від членів сім'ї) та якість вихідної води. Для того, щоб зрозуміти, які саме функції повинен виконувати фільтр, потрібно провести лабораторний хімічний аналіз початкової води. Це дозволить орієнтуватися, які саме елементи мають надлишок і потребують зменшення.

 Друге, на що звертайте увагу, це наявність у воді піску, мулу, іржі, тобто механічних домішок, адже для них потрібна додаткова фільтрація.

 Ідеальним варіантом очищення води в квартирі є послідовність:

 Механічна фільтрація – Пом’якшення – Хімічна фільтрація – УФ-знезараження Структурування – Мембранне очищення.

 Варіанти очищення води у квартирі

 Щоб не загубитися серед широкого вибору варіантів, спробуємо розібратися у перевагах та недоліках найпоширеніших систем очищення.

 Фільтри-глечики – пристрій, що складається з резервуара для води, насадки та посудини для вихідної рідини. Цей варіант є одним з найпоширенішим за рахунок свої компактності та зручності. Ідеально підійде для очищення невеликого об’єму води при швидкості до 400 мл/хв. Додатково до складу входять змінні картриджі, залежно від типу води ( звичайної, жорсткої тощо).

 Проточна система очищення – повний, комплексний варіант для квартири. Головне завдання – сорбція, іонізація та механічне очищення. Суть роботи полягає у підключенні обладнання до труб, після чого зі змішувача надходить вихідна вода для господарських потреб. Займають не багато місця та зручні у використанні. Серед різновидів: настільні (підводяться безпосередньо до трубопроводу) та фільтри для води на кран (підбираються залежно від переважаючих елементів, що входять до складу – органіка, жорсткість, залізо тощо). При очищенні води даним видом фільтра, як правило, використовують 3 картриджа, які почергово покращують стан та якість води.

 Перевагами проточної системи є: можливість прокачування великого об’єму води; трьохступенева очистка та покращення смакових показників. Але, варто зазначити, що позитивний результат можливий лише при своєчасній заміні картриджів. 

 Система зворотного осмосу – за рахунок мембрани, через яку проходить вода, вважається найбільш оптимальним та дієвим способом очищення (до 99%). За допомогою цієї системи очищення видаляються солі жорсткості, іони важких металів та навіть сульфатів. Складається вона з колб попереднього очищення (3 шт.); мембрани, яка виконує основну очистку; постфільтра; мінералізатора та помпи (наявна, залежно від виробника). Вихідна вода має відмінну якість та готова до споживання у сирому вигляді. Але, при виборі даної системи, важливо врахувати електровитрати, які йдуть на роботу та постійний контроль та регулювання напору у крані.

Хімічна очисткахімічні реакції, за допомогою яких відбувається очищення, абсолютно безпечні та не несуть ніякої шкоди здоров’ю людини. Залежно від елементів, які потрібно очистити створені відповідні фільтри – для марганцю, сірководню тощо. Система складається з фільтруючого елемента в посудині; сольового бака, який створений спеціально для продуктивної роботи всієї системи; кабінетні фільтри для води (компактні та зручні).

 Перед тим, як проводити хімічне очищення води, потрібно бути точно впевненим, що воно доцільне та корисне. Тому, рекомендуємо зробити хімічний аналіз та розрахувати об’єм води для використання. 

Як вберегти побутову техніку в квартирі?

 Яку б систему очищення ви не обрали, її ефективність та продуктивність повністю залежить від вчасної заміни складових – картриджів. В іншому випадку, з водопроводу буде не тільки не якісна вода, а й відбудеться накопичення домішок на побутових приладах. Тому, важливим елементом у будь-якій системі очищення є магістральний фільтр. Вони існують як для холодної, так і для гарячої води, і мають певні продуктивні характеристики та відмінності, зокрема і у вартості. Проте, це 100% запорука, що ваша техніка прослужить набагато довше. 

 Споживайте тільки якісну та корисну воду. Проте, не забувайте турбуватися і про побутову техніку. Незалежно від складу води та продуктивних характеристик для вашої сім'ї, у нашому інтернет-магазині softis.ua наявний широкий вибір систем очищення.

 При виникненні питань телефонуйте нашим спеціалістам для безкоштовної консультації:  +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07 

Схожі статті
Запитати у менеджера