Очищення води в приват будинку, котеджі, дачі
Зазвичай, господарі приватного будинку чи котеджу отримують воду із власної свердловини чи колодязя. При цьому стикаються з певними проблемами з якістю питної води, адже, залежно від геологічного розташування, до рідини потрапляють різні механічні домішки (пісок, іржа, мул). Використовувати таку воду не рекомендується як для вживання у сирому вигляді, так і для побутових потреб. Оптимальним вирішенням цієї ситуації є встановлення ефективної системи очищення. На сьогодні, виробники водоочисного обладнання представляють великий вибір товарів. Тому, щоб не загубитися у різноманітті фільтрів та обрати правильний відповідно до ваших потреб, рекомендуємо ознайомитися з основними характеристиками поширених варіантів обладнання для очищення та покращення стану води.
Різновиди очисних систем
Фільтри поділяються залежно від конструкції, призначення, монтажу, вартості тощо.Окрім цього, існують спеціальні очисні системи, які здатні видаляти конкретне забруднення, наприклад фільтри для очищення від іржі, заліза, сірководню.
Фільтр зворотного осмосу
На ринку водоочищення вважається одним з найбільш ефективних, адже здатний видаляти понад 99,6% домішок. Основним робочим елементом у системі є фільтраційна мембрана, через яку проходить вода. Вона здатна пропускати частинки, які не більше за молекули води, тому в кінцевому результаті отримуємо ідеально чисту воду. За своїми характеристиками така рідина нагадує талу воду.
Переваг у системі зворотного осмосу достатньо, проте є деякі суперечності. По-перше, потрібно бути готовим до того, що обладнання не з дешевих, як у початковій вартості, так і в обслуговуванні. По-друге, варто розуміти, що очищена вода нагадує дистильовану, тобто майже повністю очищена від всіх елементів, в тому числі – корисних. Тому, для більшої користі деякі виробники рекомендують встановлювати додатковий мінералізатор для покращення смаку та користі води.
Проточний фільтр
Принцип роботи даного обладнання полягає у використанні трьох різних за призначенням фільтрів:
1. Механічний – для видалення частинок іржі, піску, мулу тощо.
2. Пом'якшувач – зменшення вмісту кальцію та магнію (накипу) завдяки іонообмінній смолі.
3. Вугільний – покращує органолептичні показники води.
Проточний фільтр не дорогий, тому є дуже популярний. Але варто зазначити, що термін експлуатації змінних елементів в середньому складає 3-6 місяців. Тому, купуючи дане обладнання потрібно бути готовим до частої заміни картриджів.
Настільний фільтр монтується безпосередньо до крана. Установка має спеціальний перемикач, який подає воду до фільтра. Для покращення смаку є можливість додатково встановити механічний фільтр. Дане обладнання економічне, компактне та просте в експлуатації. Заміна картриджів здійснюється від 3 місяців до пів року, залежно від виробника.
Фільтр-глечик найкраще підійде для малих потреб, наприклад на дачу чи для вживання води сім'ї з двох-трьох осіб. Він чудово видаляє хлор та інші елементи при невеликих концентраціях. Головною перевагою даного обладнання є можливість використовувати різні види картриджів. Одним з таких є фільтр для структуризації води, що поширений серед молодих батьків.
Магістральний фільтр для приватного будинку має таку назву, адже монтується відповідно до трубопроводу (магістралі). Якщо потрібно не лише очистити воду, а й продовжити термін експлуатації труб та побутової техніки, то цей варіант очисного обладнання є найкращим. Фільтр допомагає утримувати механічні домішки ще до потрапляння до крана, а також запобігає виникненню іржі та накипу у водопроводі.
На ринку водоочисного обладнання представлені декілька різновидів магістральних фільтрів, серед поширених:
· Магістральний фільтр-колба – компактний та непомітний у використанні, адже монтується під мийкою. Представляє колбу, виготовлену з пластику або нержавіючої сталі, в середині якої знаходиться фільтр. Термін заміни елементу очищення залежить від виробника.
· Магістральний фільтр кабінетного типу – у порівнянні з попереднім варіантом має більші розміри та вагу, проте є більш продуктивним. Поширений варіант для використання на дачі чи котеджі.
· Магістральна колона – являє собою мінеральний бак, створений для засипання фільтрувального матеріалу, який потім очищує воду.
· Фільтри для холодної та гарячої води – існують, як окреме обладнання, так і універсальні. Виготовлені зі стійких матеріалів, що здатні витримувати температуру від 4°С до 30°С.
Якщо ви маєте проблеми з якістю води з-під крана, єдиним оптимальним рішенням є встановлення системи очищення. В інтернет-магазині Softis.ua наявні всі різновиди фільтрів для приватного будинку чи дачі. Наші професійні консультанти завжди допоможуть обрати ефективну систему, яка обов’язково задовільнить ваші побажання.
Для безкоштовної консультації зі спеціалістом компанії Softis.ua телефонуйте: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Затримка води в організмі – це знайоме явище багатьом з нас. Але мало хто здогадується, що цей процес супроводжується не тільки дискомфортом. Як правило, існує перелік супутніх проблем, на які варто звернути увагу. Ми проаналізували думки найкращих фахівців та виокремили поради, як правильно вивести воду з організму.
Науковий прогрес дав змогу вивчити тему води в космосі на новому рівні. Ще якихось 30 років тому вчені лише наводили свої гіпотези щодо того чи іншого факту, а сьогодні вони впевнено запевняють, що вода в космосі існує: молекули рідини були виявлені на Місяці, а пари вологи у твердих шарах Венери. Ці факти є чудовим підтвердженням того, що вода – це життєво важливий елемент не тільки на Землі.
На сьогодні, з розвитком інноваційних технологій важко стверджувати, що існує якийсь один конкретний спосіб очищення води, який би мав суттєві переваги над іншими. Всі методи, які зараз представлені на ринку мають свої переваги та недоліки. Тому, щоб зрозуміти, який саме спосіб очищення води підійде для вас, пропонуємо розглянути кожний окремо.
На сьогодні існує великий асортимент мінералізованих вод, тому не дивно, що вона користується попитом серед споживачів. Одні вживають її в лікувальних цілях, інші – збагачують свій організм корисними мікроелементами. Головне, що вона доступна в магазинах та аптеках, тому зовсім не обов’язково їхати на курорти для покращення стану здоров’я.
Дистильованою називають воду, з якої повністю видалені будь-які домішки, хімічні речовини та інші сполуки, тобто вона є абсолютно чистою. Для чого це роблять? Справа в тому, що дана вода широко використовується як у побуті (для техніки), так і в різних галузях господарства (для поливу, рідина в автомобільній сфері)
Процес очищення води присутній в усіх сферах нашого життя, не є винятком і хімічна промисловість. В цій це потрібно для того, щоб видалити з води домішки різного типу, зменшити жорсткість та вміст металів. Саме після пропускання через фільтр вода придатна для використання як сировина для приготування розчинів та може застосовуватися в системах опалення та охолодження; як спосіб транспортування твердих часток чи промивання систем; в установках мембранного типу котлах.
Для правильного функціонування організм людини потребує постійної підтримки водного балансу. Покращений метаболізм, нормалізація тиску, зменшення ризику виникнення тромбозу, покращене самопочуття – це далеко не весь перелік позитивних результатів щоденного вживання близько 2 л чистої рідини. Щоправда, цей показник залежить від особливостей організму та фізичного навантаження.
Поради щодо встановлення магістрального фільтра
Будуть особливо корисні людям, які обрали обладнання на трубу для початкової стадії очищення. Саме магістральні фільтри є одними з найпоширеніших варіантів поліпшення води для приватних будинків або котеджів. Про особливості різних видів цього обладнання та правила їхнього монтажу розповімо далі.