Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Очищення води на водоканалах

 Вся вода, яка подається з-під кранів в Україні відповідає вимогам стандартів якості та санітарно-гігієнічним нормам. Для цього створені спеціальні служби, які контролюють стан питної води. Таку ж ситуацію можна спостерігати й на промислових об'єктах для очищення води.

Способи промислового очищення води

 Очищення на водоканалах повинно здійснюватися комплексно, обов'язково за допомогою таких методів:

1.        Очищення від механічних домішок.

2.      Пом'якшення води.

3.      Видалення марганцю та іонів заліза.

4.     Очищення від сірководню, аміаку (амонію).

5.      Знезараження.

Отже, розглянемо детальніше кожен з методів.

Механічне очищення

 Найпершим етапом очищення води у мережі водопостачання є видалення механічних домішок за допомогою промислових фільтрів для води. Вони відрізняються розмірами та ступенем завантаження та обираються відповідно до стану вихідної води. Тому перед початком процесу очищення завжди повинен виконуватися хімічний аналіз.

 Даний етап необхідний для очищення рідини від іржі, глини, частинок трубопроводів, піску і відіграє важливу роль в подальшому покращенні стану води.

Пом'якшення

 Цей процес по-іншому ще називають зменшенням загальної жорсткості, адже під час нього з води видаляють кальцій та магній. Саме їх ми можемо спостерігати на елементах нагрівання у вигляді накипу. Пом'якшення води є важливим етапом очищення, адже надлишкова жорсткість згубно впливає на термін експлуатації побутових приладів та сантехніку. Існує ймовірність засмічення трубопроводів накипом та зменшення ефективності обладнання.

Знезалізнення та очищення від марганцю

 Головною причиною, через яку необхідно очищувати воду від заліза та марганцю – негативний вплив компонентів на організм людини. Наявність дво- та тривалентного заліза у воді відображається на роботі нирок, печінки, а марганець здатний викликати алергічні реакції.

 Знезалізнення проводиться за допомогою промислових фільтрів, які на сьогодні існують в широкому асортименті. Вони дозволяють покращувати стан води та забезпечують її якісними характеристиками. Великий вміст заліза та марганцю також відображається на побутовому обладнанні, створюючи корозію на поверхнях та трубопроводах. Тому даний етап очищення води на каналах постачання є неодмінною умовою.

Видалення сірководню та аміаку

 Наявність у воді сірководню, аміаку, амонію свідчить про присутність мікробів, а саме про бактеріальне забруднення. Ці компоненти погіршують смак та стан води і відображаються у вигляді неприємного запаху (сірководень – «тухлі яйця») та забарвлення (аміак – жовтий колір). Головним об'єктом ураження цих забруднювачів є теплові мережі та теплообмінники. Велика концентрація у воді Н2S та HN3 зменшують ефективність їх роботи та провокують передчасний вихід з ладу.

 Знезараження води

 Кінцевим етапом очищення води на водоканалах є її знезараження, тобто знищення всіх хвороботворних бактерій. Існує три методи:

1.        Хімічний – за допомогою реагентів (біологічно активних сполук).

2.      Фізичний – використовую ультрафіолетові лампи.

3.      Змішаний – поєднання двох попередніх.

 Найбільш ефективним варіантом очищення води є промислова установка зворотного осмосу. До її складу входить спеціальна осмотична мембрана, яка здатна очистити воду до 97%. Вихідна вода є абсолютно безпечною та готова до споживання відразу після очищення. За своїми смаковими та хімічними характеристиками нагадує талу воду. Для покращення смаку та насичення корисними мікроелементами додатково можливе встановлення мінералізатора.

 Важливо пам'ятати, що вживання якісної води – це запорука вашого здоров'я та довготривалий термін роботи домашнього обладнання. Тому, обираючи систему очищення для будинку чи квартири зверніться до спеціалістів компанії Softis. Ми надамо консультацію та допоможемо у виборі ефективного фільтра для води. Все обладнання, представлене в інтернет-магазині softis.ua відповідає Європейським стандартам та має відповідні сертифікати.

Для зв'язку з фахівцем телефонуйте: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

 

Схожі статті
Запитати у менеджера