Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Методи швидкої та ефективної дезінфекції води

 Сьогодні Україна, як ніколи раніше, переживає складні часи в усіх галузях життєдіяльності. Всі процеси, що відбуваються на території так чи інакше відображаються на екологічному стані нашої країни, враховуючи родючість ґрунтів, стан поверхневих та підземних вод. Особливо відчутною дана проблема стала на початку літа 2023 року на півдні України, коли країна-терорист підірвала греблю Каховської ГЕС. Саме тоді українці стикнулися з тотальною відсутністю не лише питної води, а й технічної. Катастрофа мала надскладні наслідки, адже стрімка течія змивала все на своєму шляху: цвинтарі, худобу, що загинула, скотомогильники і т.п. Єдиним варіантом, який хоч якось покращував ситуацію було проведення заходів для знезараження води, щоб мати змогу отримати хоча б технічну рідину.

Саме після катастрофи на півдні питання знезараження та дезінфекції води набуло нового значення. Фахівці почали наголошувати на складних наслідках використання забрудненої води, зокрема, появи таких інфекційних захворювань, як холера, гепатит А, тиф або дизентерії. У цей час, спеціалісти по виживанню в складних умовах надають свої рекомендації, як ефективно, а головне без спеціального обладнання очистити воду від хвороботворних бактерій. Рекомендуємо кожному ознайомитися з наступною інформацією, щоб мати зможу у складні часи врятувати своє життя.

Що таке технічна вода?

  Якщо всім відома вода для пиття має дещо вузьке застосування, то коли йдеться про технічну рідину, її попит спостерігається у багатьох галузях. Головне призначення технічної води випливає вже із самої назви та має широке розповсюдження. Крім того, як і питна вода, технічна має певні нормативи та вимоги щодо користування. Майже всі галузі промисловості під час виробничого процесу потребують технічної води. Ба більше, навіть ГЕС та інші електростанції використовують технічну воду.

Звісно, що пити таку рідину не можна, але за відсутності очищеної води можна використовувати для побутових потреб (миття продуктів, прийняття душу тощо). Головне, щоб така рідина була повністю очищення від мікробіологічних організмів, які можуть зашкодити здоров’ю. Важливим залишається факт, що у багатьох регіонах України у кранах тече також технічна вода, яка має суттєві перевищення більшості елементів, що входять до її складу. Тому, інформація щодо методів покращення стану технічної води буде корисна не лише за складних гідрологічних умов.

Як знезаразити технічну воду?

 Не дивлячись на те, що технічна вода не придатна для пиття, проте, якщо у ній присутні патогенні мікроорганізми, то вони легко можуть потрапити до організму людини, наприклад, після миття фруктів. Тому, якщо ви не впевнені у якості води, рекомендуємо провести запобіжні заходи, щоб запобігти розвитку інфекційних захворювань.

Для дезінфекції та знезараження технічної води може використовуватися декілька популярних способів:

·         Хлорування – відомий ще за радянських часів, але все частіше знаходить критику у сучасних спеціалістів. Вони стверджують, що регулярне використання таблеток чи розчинів та основі хлору негативно відображується на здоров’ї людини, тому дезінфекція таким способом на постійній основі не рекомендується.

·         Озонування – сильний окислювач – природний газ озон – здатний знищувати всі віруси та бактерії, що розмножуються у вологому середовищі. Цей спосіб є ефективним, щоправда, для цього потрібне спеціальне обладнання.

·         Очищення ультрафіолетом – УФ-установка безпечно, а головне ефективно видаляє мікроорганізми.

·         Примітивні народні методи: фільтрація через активоване вугілля, кип’ятіння, використання марганцівки або ж спиртового розчину йоду.

Дезінфекція питної води

Якщо для отримання технічної води існує достатньо способів очищення, то як на рахунок питної рідини? Де брати воду для приготування чаю чи їжі? Звісно, ви можете зробити запаси бутельованої води, а варто пам’ятати про правильні умови зберігання даної тари. Для того, щоб очистити воду від мікроорганізмів, з можливістю наступного її вживання, існує декілька варіантів. Найпростіший – це перекип’ятити рідину декілька разів. Правильно робити це за схемою: кип’ятіння-відстоювання-кип’ятіння.

Останні роки все більшого поширення набувають антисептики для води – спеціальні таблетки або реагенти, до складу яких входять понад 60% спирту, а також безпечні гліцерин, пантенол, тальк тощо. При правильному їх використанні вони є абсолютно безпечними та ефективним фільтруючим засобом. Якщо є можливість, то краще купити без хлорні таблетки. Вони мають більшу вартість, порівняно з йодними та хлорними, проте ефективніші. Перед використанням потрібно уважно ознайомитися з інструкцією та чітко дотримуватися рекомендацій щодо застосування.

Як зрозуміти, що воду потрібно знезаражувати?

Фахівці запевняють, що вся рідина з відкритих та підземних джерел підлягає знезараженню та дезінфекції. Проте бувають випадки, коли вода має явні ознаки присутності мікроорганізмів. Наприклад, каламутність, неприємний запах сірководню («тухлих яєць), а також сіра плівка на поверхні. Все це свідчить про те, що у воді відбуваються процеси життєдіяльності хвороботворних організмів. Нехтування цими органолептичними характеристиками може призвести до інфекційних захворювань. Якщо ж після вживання води у сирому вигляді у вас виникають розлади шлунку чи з’являються невідомі висипи, потрібно терміново відмовитися від такої води та вжити необхідні мірі щодо покращення її стану.

Питання дезінфекції та знезараження питної та технічної води на сьогодні настільки популярне, що до більшості очисних установок входять вугільні картриджі або УФ-фільтри. Вибрати необхідну модель приладів для покращення стану води можна в нашому інтернет-магазині. 

Схожі статті
Запитати у менеджера