Коагуляція води на водоочисних станціях
Коагуляція води на водоочисних станціях – це поширена практика для нашої країни. Ми неодноразово наголошували на тому, що перед тим, як потрапити до наших кранів, вода проходить багатоступеневе очищення. Проте, забезпечення міст-гігантів питною водою – до доволі складний та довготривалий процес. Щоб прискорити покращення рідини, на станціях централізованого очищення використовують спеціальні коагулянти. Сьогодні спробуємо розібратися, яка головна роль коагуляції та чи завдає вона шкоди на організм людини та довкілля.
Поняття «коагуляції»
З хімічної точки зору, процес коагуляції – це зчеплення колоїдних частинок, який відбувається завдяки тепловому русі під час перемішуванні рідини. Дещо заумне трактування, правда? Тому спробуємо пояснити простими словами.
Для того, щоб уявити процес коагуляції, достатньо згадати поширене явище. Ви напевно помічали, що якщо набрати звичайну рідину з річки у прозору склянку, то в ній плавають різні частинки. Через певний час вони осідають і ми спостерігаємо чисту воду. Але це тільки на перший погляд. Насправді, у воді присутні домішки, які мають дуже малі розміри часток і їх просто не можливо побачити без спеціального обладнання. Процес їх накопичення на дно посудини довготривалий. Ви тільки уявіть, яку кількість часу та відповідних резервуарів потрібно виділити, що забезпечити питною водою мегаполіс!
Звісно, що відстоювання води – це не раціональне рішення. Тому для покращення стану рідини використовують спеціальні реагенти – коагулянти. Вони здатні за короткий термін зчепити всі частки та викликають процес гідролізу.
Шукаєте, як вирішити проблему забрудненої води з-під крана? Краще рішення – це встановлення системи очищення. Якісне та ефективне обладнання забезпечить вас та вашу сім’ю чистою та корисною рідиною на тривалий час. Зверніться до спеціалістів компанії Softis.ua для швидкої консультації та вибору необхідного фільтру за доступною ціною:
+38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Найпоширенішими реагентами для коагуляції є неорганічні солі, а саме: алюмінію, кальцію, магнію, заліза тощо. Вони мають поверхню, протилежну до поверхні домішок у воді, тому швидко зчіплюються один до одного. Зараз коротко розглянемо особливості кожного з коагулянтів.
Солі алюмінію
Ці неорганічні сполуки є найпопулярнішими на очисних станціях. Саме їх використовують для очищення води з Дніпра, де високий рівень органічних речовин. Серед переваг солей алюмінію виділяють широкий діапазон кислотності (рН у межах 4-8) та помірну вартість. Але є певні недоліки: вода, що проходить очищення солями алюмінію часто накопичує його та має надлишкові показники.
Важливим є факт, що солі алюмінію у поєднанні з іншими коагулянтами (сульфат, хлорид) використовує не лише Україна. Серед країн, що також практикують даний вид очищення води: Норвегія, Швеція, Німеччина.
Солі заліза
На другому місці за поширенням є солі заліза. Головні їх особливості:
· Очищення каламутних рідин;
· Використання для вод з великою твердістю, а також стічних вод;
· Рекомендований рН для солей заліза у межах 9;
· Безпечність для людей.
Проте, коагулянт заліза має також і недоліки. Зокрема, підвищує корозійну активність, а також вступає у зв'язок з органічними домішками, що присутні у рідині. Це призводить до утворення рихлих осадів та впливає на ефективність очищення.
Яскравим прикладом використання солей заліза є Житомирський водоканал. Світова практика зустрічається у Нідерландах та Франції.
Солі кальцію та магнію
Відразу зазначимо, що наша держава не користується такими коагулянтами для води. головною причиною цього є дорога вартість реагентів. Проте світові країни такі, як Шотландія та Канада активно очищують поверхневу воду озер таким способом. Саме солі кальцію та магнію є найбільш безпечними з усіх доступних коагулянтів.
Вплив коагулянтів на організм людини та довкілля
Переглядаючи всі запропоновані коагулянти можна зробити висновок, що найшкідливішими для людини є солі алюмінію. Їх небезпека полягає у тому, що вони вражають нервову систему та завдають негативного впливу на обмінні процеси в організмі людини. Так чому ж саме цей коагулянт поширений в Україні, якщо він завдає такої шкоди? Відповідь проста. Вся справа у якості наших вод та вартості їх очищення. На жаль солі магнію та кальцію, які є найбезпечнішими, не в змозі ефективно очистити води наших річок та озер.
Щодо впливу на природне середовище, то ніяких суттєвих факторів не зафіксовано. Навпаки, коагулянти є безпечними та не виділяють токсичні елементи. Відомі випадки, що осади від очищення використовують у якості добрива для сільського господарства.
Висновки
Для того, щоб підтримувати гарне самопочуття та бути здоровим, потрібно пити чисту та корисну воду. Не дивлячись на багатоступеневі очищення рідини та станціях, варто попіклуватися про стан води з-під крана. Встановлення ефективної системи очищення дозволяє не лише пити сиру воду, а й продовжити термін роботи побутових приладів.
Головною умовою використання фільтра для води – є правильність вибору. У цьому питанні вам допоможуть фахівці компанії Softis.ua. Все понад 10 років ми забезпечуємо мешканців міст та навколишніх сіл ефективними системами очищення. Ми не зупиняємося на досягнутому, тому щоразу знаходимо інноваційні новинки задля вашої безпеки та здоров’я.