Як обрати фільтруючу засипку?
Для того, щоб пити чисту та корисну воду не достатньо встановити водоочисне обладнання. Засипка колонного фільтра – це один з основних факторів, від якого залежить наскільки якісним буде очищення води. У системах, де використовуються фільтруючі засипки потрібно правильно підібрати реагенти для заповнення. Сьогодні ми розглянемо різні варіанти засипок для очищення води та дамо декілька порад щодо їх вибору.
Яку роль відіграють засипки у фільтрі?
Наповнення у різновиди магістральних фільтрів виконують головну роль під час процесу очищення – фільтрують рідину, покращуючи її склад та смак. Важливим є факт, що на кінцевий результат впливає не лише якість та різновид матеріалу. Ключовою складовою, від якої залежить бажаний результат – є своєчасна та регулярна заміна засипки для фільтрів.
Фільтруючий матеріал використовується, як у побутових фільтрах, так й обладнанні комерційного призначення. Найчастіше, магістральні фільтри із засипкою використовують для зменшення вмісту солей жорсткості, сполук заліза, а також для покращення смакових властивостей рідини. Так, щоб накип, який утворюється на елементах нагрівання побутових приладів, не призводив до передчасного зносу техніки, використовують засипки для пом'якшення води.
Взагалі, перед вибором змінного матеріалу до фільтра рекомендується зробити хімічний аналіз води. Таким чином, можна визначити наявність шкідливих домішок, від яких залежить правильність вибору фільтруючої засипки. Наприклад, у воді сполуки заліза можуть міститися двох типів. Купуючи засипки для знезалізнення бажано знати, якого заліза у рідині більше. Це допоможе правильно обрати реагенти для очищення.
Отже, перед тим, як йти до магазину за фільтруючими засипками рекомендуємо визначитися із головними завданнями, які вони повинні виконувати:
- пом'якшення води
- знезалізнення
- зменшення вмісту хлору
- видалення сірководню
- покращення органолептичних показників рідини
Крім того, відтепер замовити будь-яке водоочисне обладнання просто, не виходячи з дому. Доступні ціни та велике різноманіття товарів представлено на сайті компанії softis.uа. Якщо ж вам потрібна допомога, то наші спеціалісти готові відповісти на всі ваші питання: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07
Принцип роботи засипки
Всі фільтруючі засипки працюють за однією схемою. Спочатку відбувається фільтрація води та іонообмінний процес. Після проходження шару засипки обладнання вмикає режим відновлення (регенерації) засипного матеріалу. У системі вода надходить знизу, при цьому домішки, які утворилися підіймаються догори та накопичуються у спеціальному дренажі. Саме після цього, завдяки безпечним реагентам пробивається колба чи корпус фільтра. Як правило, розчини представлені мало відсотковою марганцівкою або солями великої концентрації. Промивка потрібна для того, щоб відновити робочу спроможність засипки та злити всі домішки до каналізації. Кінцевим етапом, під час якого ущільняється фільтрувальний матеріал є пряма промивка.
Види матеріалів для завантаження
Найчастіше, купуючи засипку для очищення води люди бажають отримати такі результати:
- Освітлення води
- Покращення смакових якостей
- Нормалізація рівня рН
- Антикорозійний захист
Перераховані якості можливі, завдяки різним матеріалам фільтрувальних засипок. Найбільш поширеними є: активоване вугілля, каталітичне наповнення, іонообмінна смола, таблетована сіль, засипка для знезалізнення води тощо. Пропонуємо детальніше розглянути кожний елемент окремо.
Активоване вугілля
Напевно, найвідоміший сорбент, який відомий людству. Він ефективно бореться із неприємним запахом, хлором, зменшує кольоровість та каламутність рідини, а також використовується для видалення органічних речовин.
Активоване вугілля може бути представлене у вигляді гранул або порошку. Обидва варіанти чудово справляються із тонким очищенням води. Саме активоване вугілля все активніше стає на заміну застарілому та не зовсім безпечному методу хлорування рідини.
Каталітичні засипки
Такий варіант засипного матеріалу створений для окислення сполук марганцю, заліза чи сірководню у воді. Під час цього процесу легко розчинні частинки перетворюються на нерозчинні, що дозволяє їм залишатися на фільтраційних гранулах.
Каталітичне наповнення вважається одним з найбільш довготривалих, проте після багаторазового очищення рекомендується спостерігати за рівнем рН. Крім цього, якщо у вас велика концентрація солей, необхідно використовувати додатковий окислювач.
Іонообмінна смола – це нерозчинні поліелектроліти природного чи штучного походження. Найчастіше застосовують для пом'якшення води у побуті та промисловості. У процесі роботи сполуки кальцію, магнію замінюються на натрій, який є абсолютно безпечним для організму людини та побутових приладів. Він не випадає в осад, у результаті чого не утворюється накип. Іонообмінна смола здатна до самовідновлення, що часто приваблює користувачів.
Додатковим матеріалом, який використовується під час процесу іонообміну – є таблетована сіль. До її складу входить той же натрій, який ефективно «з'їдає» сполуки заліза та солі жорсткості. Залежно від виду обладнання, регенерація може відбутися автоматично або ручною заміною.
Для знезалізнення води пропонують каталітичні засипки, що окислюють двовалентне залізо в тривалентне, перетворюючи його в осад. У результаті очищення вода втрачає характерне жовте забарвлення, неприємний запах та покращується смак.
Як вибрати засипку до фільтра?
Якщо ви хочете покращити смак та якість води, то не потрібно економити на витратних матеріалах. Так, регулярна заміна засипки вимагає затрат, проте ми впевнені, що ви відчуєте результат їх використання.
Для того, щоб не пригадати з вибором фільтрувального матеріалу, визначиться з головними критеріями, які ви хочете у рідині. Найкраще, зробити лабораторне дослідження води. Відносяться відповідально до регулярної заміни матеріалів (3-9 місяців). Маючи проблеми з якістю води з-під крана, скористайтеся допомогою спеціалістів компанії Softis, щоб пити чисту воду та продовжити термін служби побутових приладів.