Є проблеми з водою?

Є проблеми з водою?

Як підкачати тиск у баку зворотного осмосу?

 

 Непридатна для вживання вода з-під крана часто призводить до проблем у роботі внутрішніх органів, погіршені самопочуття, а також негативно відображається на терміні експлуатації побутових приладів. Саме для уникнення небажаних ситуацій та задля безпеки більшість споживачів встановлюють спеціальне обладнання, яке дозволяє без зайвих зусиль пити очищену та корисну рідину. Найкращим варіантом водоочисних фільтрів вже багато років залишається система зворотного осмосу. Проте, іноді користувачі стикаються з проблемою, як накачати тиск у накопичуваний бак.

 Сьогодні ми розглянемо всі особливості системи зворотного осмосу та дамо декілька порад, які допоможуть уникнути проблем з регулюванням тиску. Важливість цього питання полягає у тому, що контроль кількості атмосфер повинен відбуватися постійно, не залежно від того, чи ви тільки встановили обладнання, чи користуєтеся ним протягом років.

Що таке осмотичний бак?

 Залежно від особливостей системи зворотного осмосу, мембрана здатна очищувати 8-12 л води за годину. Для того, щоб процес фільтрації та подачі рідини відбувався поступово важливо мати місткість, яка зможе зберігати очищену воду. Осмотичний бак дозволяє контролювати наявність води та забезпечити правильну її подачу. 

 Бак системи зворотного осмосу має просту конструкцію, адже складається з корпусу (металевого або пластикового), який в середині містить дві камери. Вони розділяються спеціальною полімерною мембраною. У верхній частині бака знаходиться очищена вода, а в нижній – тиск. Він необхідний для створення всмоктувального ефекту та, як правило, має бути меншим за атмосферний.

Як визначити тиск у баку?

 Тиск у баку зворотного осмосу повинен бути близько 0,4-0,6 атм. Інші показники манометра свідчать про порушену роботу фільтра та неефективне очищення води. У таких випадках необхідно здійснювати підкачування бака зворотного осмосу або його спуск. Особливо контроль за тиском варто проводити після транспортування обладнання, після ремонту чи іншому втручанні до обладнання. 

Практика свідчить, що навіть не всі користувачі знають, як перевірить тиск у баку зворотного осмосу. Якщо ви не впевнені у власних силах щодо контролю роботи осмотичного бака, рекомендуємо викликати спеціаліста компанії softis.ua для комплексної перевірки та налаштувань. Виклик майстра додому гарантує ефективність роботи обладнання.

Контактні телефони для безкоштовної консультації: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07

 Якщо ж ви не потребуєте допомоги інженера, пропонуємо декілька порад, які допоможуть швидко та правильно дізнатися тиск в осмотичному баку. Для початку, перекрийте потік води до фільтра. Після цього спустіть всю воду з бака та відкрутіть ніпель, який знаходиться у нижній або донній частині. Встановіть манометр та спостерігайте за його сталим значенням. Зазначимо, манометр може бути, як електронним, так і механічним. 

Правильно підкачуємо тиск у баку

 Якщо значення на манометрі відрізняються від рекомендованих 0,4-0,6 атм., рекомендується вжити заходів для усунення проблеми. Найчастіше, люди стикаються з питанням, як накачати тиск у бака зворотного осмосу. Насправді цей процес є простим, якщо чітко виконувати наші поради щодо послідовності дій.

  1. Ввімкніть кран з питною водою.

  2. Відкрутіть ковпачок ніпеля (патрубка).

  3. Під’єднайте насос. Підійде, як автоматичний, так і ручний.

  4. Необхідним чином, залежно від типу насоса, встановіть тиск 0,4-0,6 атм. 

  5. Від’єднайте насос та закрутіть ковпачок ніпеля. 

 Після цього процесу можливе протікання води з крана питної води. Проте не варто панікувати, адже це є нормальним явищем. 

Що призводить до проблем контролю тиску?

 Трапляються випадки, коли навіть після правильного проведення всіх маніпуляцій, вода з фільтра не подається. Це свідчить про наявність іншої причини, яка утворює проблему. У такому випадку, рекомендуємо звернути увагу на наступні чинники:

  • Малий тиск подачі води у трубопроводі. Для збалансованої роботи системи рекомендується значення 3 атм.

  • Утворення пробок або перегинання труб. Найчастіше така ситуація виникає після ремонту, переїзду або інших монтажних дій.

  • Порушення мембрани або несвоєчасна заміна змінних елементів (картриджів).

Чому падає тиск у баку системи зворотного осмосу?

 Проблема падіння тиску зазвичай зустрічається рідко. Проте, якщо ви стикнулися з такою неприємністю, радимо звернути увагу на наступні причини:

  • Погана ефективність очищення мембрани та закупорювання її механічними частками. У такому випадку необхідно замінити фільтраційний елемент.

  • Розгерметизація трубопроводу, що призводить до витікання води.

  • Механічне пошкодження бака.

  • Не достатній початковий тиск у водопроводі. У такій ситуації важливо додатково встановлювати насос або регулятор тиску.

 Своєчасна заміна елементів системи очищення та регулярний контроль гарантують довготривалий період роботи, без виникнення будь-яких проблем. Достатньо викликати майстра softis.ua один раз на пів року для обслуговування, щоб пити чисту воду та корисну воду з-під крана.

Схожі статті
Запитати у менеджера