Що таке фільтр магістрального типу?
Магістральний фільтр для води користується широкою перевагою, коли йдеться про очисне обладнання. Ці фільтри встановлюються безпосередньо в трубопровідну систему, що характеризується високою пропускною здатністю. У середньому, вони здатні очищати до 50 літрів води за хвилину. Завдяки цьому магістральні фільтри для води придатні для використання не тільки в компактних квартирах, але і в просторих приватних помешканнях і ряді громадських закладів.
Призначення магістрального фільтра
Система первинної фільтрації встановлюється безпосередньо в місці входу труби в будинок, гарантуючи, що вся вода, що протікає через крани, була ретельно очищена. Цей тип фільтрації ефективний для видалення великих домішок специфічного характеру, забезпечуючи захист від таких забруднювачів:
-
Механічних домішок – піску, іржі, мулу тощо
-
Надмірного вмісту кальцію та магнію
-
Сполук хлору
-
Заліза та нітратів
-
Органічних речовин
Однак, не рекомендується використовувати воду з основної системи фільтрації для пиття або приготування їжі та напоїв. Необхідно додаткове, ефективніше очищення води, особливо якщо вода надходить з комунального трубопроводу або неглибоких приватних колодязів.
Необхідність очищення води магістральним фільтром
Використання магістральних фільтрів має велике значення, але чому вони такі важливі? Розпочнемо з того, що система очищення має на меті зробити чисту воду, яка буде придатною для вживання та давати організму корисні мікроелементи. Так, якщо ви маєте проблему постійного утворення накипу в чайнику, рекомендуємо встановити магістральний фільтр для жорсткої води. Він допоможе зменшити вміст гідрокарбонатів, а також солей кальцію та магнію.
Вода, до складу якої входить велика кількість елементів не добре відображується на здоров’ї людини, а також її зовнішньому вигляді. Наприклад, регулярне приймання душу під звичайною водопровідною водою впливає на стан шкіри, тому часто люди можуть відчувати свербіж або її лущення. Волосся також піддається руйнуванню, втрачає природний блиск та шовковистість. Окрім цього, людям, які використовують неякісну воду з-під крана доводиться частіше мити голову.
Іншим, не менш вагомим чинником, який свідчить про доцільність встановлення магістрального фільтра для пом’якшення води – є безпека побутових приладів. Все обладнання, яке має нагрівальні елементи – чайник, посудомийка, пральна машина та ін. – у процесі роботи накопичують солі жорсткості, які ми можемо бачити у вигляді накипу.
Якщо його не очищувати, прилади починають потроху втрачати продуктивність, що загрожує передчасному виходу з ладу. Другим елементом, який також нещадно впливає на обладнання – є залізо. Його накопичення утворює жовтий наліт, який здатний роз’їдати нагрівальні елементи. Найчастіше, саме сполуки заліза призводять до забивання крана та трубопроводу.
Види магістральних фільтрів
Залежно від типу забруднення, яке переважає у воді, магістральні фільтри поділяють на різновиди. Їх назва залежить від компонента з більшим вмістом.
-
Фільтри для механічного очищення води – дозволяють видалити грубі залишки, які потрапляють через труби (іржа, пісок). У більшості систем очищення це є першим необхідним заходом, щоб надалі механічні залишки не пошкодили фільтрувальні мембрани.
-
Комплексне очищення води – система здатна видаляти п’ять найпоширеніших елементів, які спостерігаються у водопровідній воді: солі жорсткості, заліза, амоній та речовини сільськогосподарської діяльності (пестициди).
-
Пом’якшувачі – спеціальний іонообмінний фільтр, який дозволяє робити взаємозаміщення іонів жорсткості на іони м’якості. У результаті зменшує загальну жорсткість води.
-
Знезалізнення – головним завданням є очищення води від солей заліза.
-
Видалення сірководню – такі фільтри борються з неприємним запахом, який виникає у результаті розмноження хвороботворних бактерій.
-
Фільтри для видалення хлору та органічних речовин – являють собою матеріал, який має абсорбуючі властивості. Найпоширенішим є кокосове вугілля, яке зменшує вміст хлорорганічних речовин та покращує органолептичні показники.
Магістральні фільтри існують окремо, як для холодної, так і гарячої води. Різниця їх полягає у матеріалі, з якого виготовлені елементи обладнання. Так, для гарячої води використовується стійкий до температури пластик. Такий фільтр є універсальним і може використовуватися для холодної рідини, що не можна сказати за холодної – його варто застосовувати тільки за призначенням.
Але головним завданням, не дивлячись на особливості застосування – є очищення води від механічних домішок, солей жорсткості та хлору. Це стандартні функції елементарної системи магістрального очищення води. Варто зауважити, що для магістральних фільтрів різного типу потрібно підбирати індивідуальні картриджі.
Піклуючись за своє здоров’я та роботу побутових приладів, найкращим рішенням є встановлення магістрального фільтра. Досі у пошуку вигідних цін? Потрібна професійна допомога у виборі обладнання? Компанія Softis.ua вже понад 10 років забезпечує містян якісним та ефективним водоочисним обладнанням, яке допомагає вживати чисту та якісну воду, а також продовжити термін експлуатації побутового обладнання. Вигідні пропозиції та детальна інформація за телефоном: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07