Що не видаляє зворотний осмос?
Про переваги зворотного осмосу наголошує майже кожен блог питної води. Вона являє собою спеціальну установку для очищення рідини в домашніх умовах, що здатна видаляти понад 90% забруднень. Та невже зворотний осмос настільки ефективний? Чи корисна вода після фільтрації? Чи пропускає мембрана зворотного осмосу бактерії? У цій статті ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання, що стосуються даної системи очищення.
Принцип роботи системи
Очищення розпочинається з того, що вода з труб потрапляє до блоку з трьома префільтрами (у певних моделей двома), головним завданням яких є видалення твердих часток піску, іржі, мулу, а також хлорорганічних домішок. Хоча цей етап називають підготовчим, але його цінність дуже важлива. Річ у тім, що вода після префільтрів потрапляє до осмотичної мембрани. Наявність у рідині механічних домішок погіршує стан мембрани, або й зовсім виводить її з ладу.
Потрапивши до головного елемента – простими словами осмотичної мембрани, відбувається процес проходження молекул води, що максимально наближені до природної структури краплі. Щоправда, деяка частина іонів також може потрапити до наступного етапу очищення, а у надзвичайно малих кількостях. Саме мембрана дозволяє видалити з води солі важких металів, надмірну жорсткість та частину органічних домішок. Наступною стадією очищення є потрапляння води до постфільтру. Це спеціальний резервуар з органічним картриджем, як правило, представлений активованим або кокосовим вугіллям. Це є завершальним етапом очищення, на якому зменшують вміст газів та інших іонів, якщо вони змогли потрапити через попередні фільтри.
Залежно від типу системи, існує ще один фільтр, який вважається додатковим – це мінералізатор. Якщо видалення хлору зворотним осмосом та інших компонентів є обов’язковою складовою системи, то насичення корисними мікроелементами входить не до всіх комплектацій. Мінералізатор необхідний для того, щоб додати очищеній воді солей кальцію та магнію, які майже повністю зникають після проходження через осмотичну мембрану.
Чи ефективний зворотний осмос у боротьбі з бактеріями?
Одним із головних завдань очищення води ще на водозаборах – є контроль за бактеріологічним світом рідини. І хоча на водоочисних станціях проводяться ретельні заходи зі знищення паразитів, по-декуди відомі випадки інфекційних хвороб, спричинених водою.
Доведено, що видалення вірусів зворотним осмосом є на 100% ефективним процесом. Крім того, осмотична мембрана дозволяє знищити не лише утворені живі бактерії, а навіть їх личинки та яйця. Це гарантує безпечне вживання води відразу з-під крана, без попередньої обробки та кип’ятіння.
Видалення важких металів та нітратів
Ще на початку появи системи зворотного осмосу на ринку водоочищення було проведено низку досліджень щодо ефективності та безпеки даного обладнання. Найпоширеніша модель мембран Dow Filmtech TW30-1812-50 пройшла успішну перевірку та підтвердила, що через її пори неможливо проникнути солям нікелю, мангану, нітратів, цинку, свинцю та іншим поширеним важким металам.
Щоправда, варто зазначити, що разом із видаленням шкідливих домішок, система очищує воду від життєво необхідних кальцію, калію та магнію. Ці елементи беруть участь у формуванні та зміцненні кісток, а також впливають на зовнішню красу. На щастя, наш організм засвоює їх з харчових продуктів, тому повного дефіциту ми не відчуваємо. Для людей, які хвилюються за самопочуття та користь води рекомендується додатково встановлювати мінералізатор.
Саме зворотний осмос є найбільш поширеною системою очищення промислових та стічних вод від важких металів, а серед фільтрів для домашнього користування він вже давно залишається в пріоритеті.
Чи зменшується вміст хлору після очищення?
Будова осмотичної мембрани створена так, що її поверхня просто відштовхує молекули хлору. Навіть, у випадках, коли вони можуть проникнути через фільтраційний елемент, що буває на межі завершення терміну експлуатації мембрани, спеціально створені абсорбуючі картриджі. Саме активоване вугілля запобігає потрапляння хлору та органічних речовин до води з-під крана.
Останні утворюються у воді, коли хлор окислює органіку, таким чином, виникають токсичні сполуки. Іншим джерелом потрапляння органічних речовин – є активна сільськогосподарська діяльність. На щастя, осмотична мембрана ефективна, як у боротьбі з пестицидами, так й розщепленим хлором.
Що не видаляє зворотний осмос?
Сучасні технології дозволили створити обладнання, яке майже на 100% здатне очищувати воду від найсерйозніших домішок. Серед усіх представлених фільтрів, що на сьогодні відомі, лише система зворотного осмосу може справитися з усіма проблемами неякісної води.
Отримати професійну консультацію та придбати обладнання за доступними цінами можна на сайті компанії Softis.ua або в нашому інтернет-магазині. Тільки якісні фільтри для будь-яких потреб, щоденна допомога та тисячі задоволених сімей. Номери телефонів для безкоштовного зв’язку зі спеціалістом: +38 067 360 07 07 +38 099 360 07 07 +38 073 360 07 07